Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az olasz és francia igeidők...

Az olasz és francia igeidők mennyire hasonlítanak egymáshoz?

Figyelt kérdés

Megfeleltethetőek egymásnak? Tudnátok pár példát is írni esetleg vagy akár egy könyv címet mondani, ami erről szól?


Olaszul 4 évig tanultam, a nyelvtanát elég jól tudom, és úgy vettem észre, hogy a francia is nagyon hasonló hozzá, mind igeidők, mind a névmások rendszerében. Mi az ami ugyanúgy működik és mi nem?


2011. nov. 11. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel mindkettő a latinból jön, természetesen nagyon.


[link]


A francia összességében jobban leegyszerűsödött, főleg a beszélt nyelvben.

2011. nov. 14. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Én is keresgéltem google-ben, de nem sok mindent találtam, főleg ami ilyen részletesen leírja! Még egyszer nagyon köszi!

Beszéled mindkettőt egyébként?

2011. nov. 14. 15:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Az olaszt nem, csak látom, hogy bonyolultabb. Az olasz olyannak tűnik, mint a spanyol, amit ismerek.
2011. nov. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 webnyelv ***** válasza:

Mindig is voltak olyan ambícióim, hogy hosszú oldalakat írjak nyelvek összehasonlítása témában. Más tennivalók miatt nem csak keveset tudtam ebből eddig megvalósítani.

Könyveket, szakdolgozatokat, disszertációkat már írtak ilyen témákból. Ha minden igaz, pl. Giampaolo Salvi-nak is vannak ilyen írásai.

2014. ápr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!