Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek is butaság, hogy...

Szerintetek is butaság, hogy a gizai piramisokat temetkezési céllal építették és hogy a primitív kereket sem ismerő ókori egyiptomiak épitették?

Figyelt kérdés
Nem áll össze sehogy sem a sztori amikor ránézek ezekre az elképesztő építményekre.
2020. jan. 11. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/159 anonim ***** válasza:
73%

Pedig már megfejtették, hogy nagy valószínűséggel hogyan építették a piramisokat.

Az a butaság, hogy ahelyett, hogy egy kicsit utána olvasnál dolgoknak, butaságnak titulálsz valamit, amiről gőzöd sincs :)

2020. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/159 A kérdező kommentje:

Manapság azért már feltártak egyet s mást a piramisokról, hogy egyes kamrái hőt termelnek például, meg egyes járatai vezetőként szolgáltak.


Ugyanakkor ha valaki megnézi testközelből a már nem létező borító réteg néhány maradványát egyértelművé válik, hogy azokat nem kövekkel kopácsolva készítették, hanem vágott elemek.

2020. jan. 11. 21:05
 3/159 anonim ***** válasza:
65%
TE voltál ott és megnézted? Vagy csak valami hülye oldalon hallottál ilyen ostobaságot???
2020. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/159 TappancsMancs ***** válasza:
69%

Honnan veszed ezt? Voltak harci szekereik az egyiptomiaknak... és már i.e. 5000 környékén ismerték a kereket. Közel keleten is... Sumerek is használtak szekeret:

[link]


Ha nem jó a link, akkor itt lejjebb van a kép róla középen:

[link]


Etruszk szekér:

[link]


II. Ramses harci szekéren:

[link]

2020. jan. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/159 anonim ***** válasza:
70%

"Nem áll össze sehogy sem a sztori amikor ránézek ezekre az elképesztő építményekre."


Ez van, ha az ember nem tájékozott egy témában. Valahogy nem áll össze az a fránya sztori.


De ugyanez van, például azzal aki nem tud kottát olvasni. Valahogy nem áll össze, hogy a 3,14csába lesz a kis vonalakból meg pontokból egy Bach szimfónikus.


Szerintem a Világegyetem nem fog kettéhasadni, ha számodra a továbbiakban se áll össze a sztori, úgyhogy jóéjt :D

2020. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/159 anonim ***** válasza:
78%

"Szerintetek is butaság..."


Szerintem nem. A legtöbb lelet erre utal.


Az Óbirodalom 31 feltárt piramisa között 5 olyan mellékpiramis létezik, melyet valószínűleg sosem használtak sírként. A maradék 26 piramis 92%-ban volt szarkofág, 70%-ban temetkezésre utaló maradványok, és kb. a felében múmia/emberi tesztrészek.

2020. jan. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/159 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező! Az a probléma veled, hogy rossz helyről gyűjtöd az információt.

Nagyon sok oldal van a világhálón ami színes, szenzációs, de nem igaz.

Még egy egyiptomi harci szekér:

[link]

2020. jan. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/159 anonim ***** válasza:
56%

“Ugyanakkor ha valaki megnézi testközelből a már nem létező borító réteg néhány maradványát egyértelművé válik, hogy azokat nem kövekkel kopácsolva készítették, hanem vágott elemek.”


Gondolom nem vagy tisztában azzal, hogy a piramisok jellemzően mészkőből és kváderkőből (ezek amúgy fehéres színűek) épültek, és hogy a csiszolás technikáját is ismerték és használták. Ez sem baj, én sem tudtam, de mint már mondtam, tájékozódtam...

2020. jan. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/159 A kérdező kommentje:

5


Lol. Ha majd egyszer elmész Egyiptomba és saját szemeddel látod a piramisokat meg az azokat alkotó kőtömböket, a gránit borítóréteg maradványait akkor újra beszélünk.


Lehetetlen olyanokat kifaragni olyan pontossággal és precizitással azokkal az eszközökkel amiket napjaink egyiptológusai állítanak.


Meg egyáltalán primitív eszközökkel miért kezdenének ilyen volumenü munkába. Ez a legnagyobb logikai ellentmondás.

Minden korban olyan építmények születtek amelyeket viszonylag kényelmesen és hatékonyan fel tudtak húzni a kor eszközeivel, technológiájával. Akkor minek belevágni olyasmibe ami lehet el sem készül egy emberöltő alatt akkorra amikorra kellene? Ezt pedig csak a kövek összeütésére értem, mert azok elhelyezésére és mértani pontossággal való felépítésére nincs elfogadható magyarázat.

2020. jan. 11. 22:07
 10/159 A kérdező kommentje:

6


Azt sajnos nem tudják megállapítani, mikor kerültek bele a szarkofágok. Simán beleköltözhettek az egyiptomiak a már kész piramisokba.

2020. jan. 11. 22:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!