Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A primitív függvény ugyanaz,...

A primitív függvény ugyanaz, mint a határozatlan integrál?

Figyelt kérdés
2015. febr. 23. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Igen.
2015. febr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

nem.

a primitív függvény az a derivált.

2015. febr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es. Ne is haragudj, de hadd kérdezzem már meg, hogy miért szólsz hozzá olyasmihez, amihez nem értesz?


1.: [link]

2.: [link]

3.: [link]

2015. febr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem egészen… Az f(x) primitív függvénye egy határozott függvény, amit deriválva az f(x) függvény kapjuk. A határozatlan integrál pedig csak egy konstans erejéig van meghatározva. Szóval a határozatlan integrál a primitív függvény és egy határozatlan konstans összege.


(Persze el tudom képzelni, hogy valakik nem megkülönböztetve tanulják a kettőt, de én mindig ilyen értelemben találkoztam velük. Most megnézem Charlie linkjeit…)

2015. febr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát… A magyar Wikit rossz olvasni, a maths.hu megkülönbözteti őket (a htlan integrál a primitív fv-ek halmaza), a szegedi oldal egyformának veszi őket, mint Charlie.
2015. febr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
@4. Ez már terminológia függő, hogy egy függvényt, vagy egy egész függvényosztályt értek alatta. Szerintem ez a finomság, nem hogy egyetemtől függ, hanem konkrét analízis professzortól. :)
2015. febr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ok.


Akkor azt mondom, hogy analízis proftól függ, hogy ugyanaz-e a kettő.

2015. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!