Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miket tapasztaltok meditálás...

Niceszisz kérdése:

Miket tapasztaltok meditálás alatt?

Figyelt kérdés

2020. jan. 31. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A belső csend eggyé válik a külső csenddel. (kevesen képesek rá)


Meg kell tudni különböztetni azt amit el kell engedni és azt is amit fel kell oldani.


Röviden ennyi. Részletesen könyvet lehet teleírni

2020. jan. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Semmit. A teremtmény tudatállapotú ember tapasztal bármit is. Az isten tudatú ember semmit nem tapasztal. Amikor már semmit nem tapasztalsz, akkor váltál egyé istennel.


Semmi = Isten

Valami = Teremtmény


Minden tapasztalat végső soron illúzió, szóval ne keresd a tapasztalatokat és ne tulajdoníts nekik semmilyen jelentőséget, mert mind illúzió. Minél hamarabb elengeded a tapasztalataidat, élményeid, benyomásaid, meggyőződéseidet, ítéleteidet, annál előbb válsz istenné.

2020. jan. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Megjelent chuck norris aki elmondta hogy az illuminati vezére a alekosz
2020. jan. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Minden meditálás alkalmával kilépek a testemből, és mint ha vízben lebegne a szellemem... fantasztikus érzés.

Sok évbe telt mire eljutottam idáig.

2020. jan. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
67%

Meditáció alatt a jelenlétet lehet tapasztalni. Azt ami éppen van.

Az aktuális hangokat, vagy a légzést, és egy nagy semmit amiben ezek jönnek, és mennek. Főleg azt kell keresni, és megtalálni, a változatlan unalmas semmit. De ezt nem csak a meditáció ideje alatt kell keresni - hanem folyamatosan.. A meditáció az egy direkt erre a célra; direkt ez miatt felvett testtartás stb ~ azért hogy minél jobban a jelenlétre tudjuk iránytani a figyelmünket. Azonban ahogy egyre jobban megy pl az ülések, vagy fekvések közben ez a tudatos jelenlét (mintegy leválasztódva a gondolatokról) úgy egyre tisztábban a jelenlétként tudunk működni - a meditációs formákon kívül is. Tehát pl séta közben, vagy más tevékenységek közben is egyre inkább el tudjuk engedni a gondolatainkat.

Aztán ezt így folytatjuk amíg elvileg majd történik valami átfordulás..


Nekem komoly betekintésem volt sok-sok évvel ezelőtt, és én személy szerint azért kezdtem el


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__102..


Később komoly problémáim lettek, sokszor voltam élet-halál helyzetekben, és semmi mással nem tudtam (tudom) magam fékezni mint ezzel a spirituális gyakorlással


https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__102..


Aztán ahogy múlnak az évek egyre jobban be kell látnom hogy nem vagyok, és talán nem is lehetek ura önmagamnak


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Hát én ezért végzem tömören..

Mert számomra ebben az életben nincs más út. Nem tudok másban hinni..

Vagy megint rájövök hogy aminek hiszem az egy illúzió - vagy nem, de akkor folyton követve a bennem lévő belső illúzióim végtelen hangját - teljesen tönkreteszem magam..


Tehát annyit tudok mondani "én" azt tapasztalom h számomra ez lehet az egyetlen út ahhoz hogy megmeneküljek. Az a vicces hogy nem is vagyok "én" aki megmenekülhetne.

Csak annyit várok érjen véget ez a rémálom, amit magamnak és az életemnek hiszek 😃


Biztos ritka de ilyen is van..

2020. febr. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
imádkozás közben pl. Rózsafűzér , ha jó akkor lelki belső nyugalmat, aggodalom mentesen ..
2020. febr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2020. febr. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!