Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek Gerald...

Mi a véleményetek Gerald Masseyről és az egyiptológiai munkásságáról?

Figyelt kérdés

Elvileg ő volt az, aki felvetette azt a teóriát, hogy a kereszténység, a zsidó vallás és az iszlám is egyiptomi múltra tekint vissza és a hagyományaik is az egyiptomi szokásokból lettek átvéve.

Aki esetleg olvasott már tőle, érdemes elmerülni a munkájában jobban?



2020. márc. 5. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hallottam róla, de ebben az elméletben szerintem sok igazság lehet. Egyes nézetek szerint Jézus nemcsak kisgyerekkorában járt ott, amikor oda menekültek átmenetileg, hanem később is volt ott, és beavatást is kapott, megismerkedett az ottani misztériumokkal, ezoterikus hagyományokkal. A kereszténység számos eleme megtalálható az egyiptomi hagyományban. Aztán Mózes egyiptomi eredete az vitathatatlan. Az iszlámmal kapcsolatban nem tudom, hogy mi a helyzet, de simán elképzelhető, hogy ennek a vallásnak is lehet egyiptomi kötődése.
2020. márc. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá kell tenni, hogy a kereszt is onnan ered, ez eredetileg hurkos kereszt volt, az úgynevezett ankh kereszt. Aztán állítólag a kabbala életfa szimbóluma is megtalálható valamelyik ősi egyiptomi templomban.
2020. márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, arról néztem egyelőadást, az ankh az életet és a születést szimbolizálja.

Lehet innen szedték azt, hogy Jézus feltámadt a keresztre feszítés után, csak ők már átértelmezték, miközben az ankh egy szimbólum volt csak.

2020. márc. 6. 13:41
 4/6 A kérdező kommentje:
2020. márc. 6. 13:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát az egyiptomi vallás elég távol áll a monoteista irányzatoktól, de tény hogy amiket említesz azoknak a Közel-Kelet volt a bölcsője, így lehet benne egyiptomi hatás is.

Az általad említett három monoteista vallás egymás elemeit felhasználva alakultak ki, az alábbi időrendi sorrendben: izraelita - keresztény - muzulmán.

2020. márc. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lehet, köszi.
2020. márc. 7. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!