Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha a kereszt nyakláncomon...

Ha a kereszt nyakláncomon nincsen rajta Jézus Krisztus attól még számít olyannak amin van?

Figyelt kérdés
2020. márc. 27. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
A templomok tetején lévőn sincs.
2020. márc. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Olyannak? Milyennek?
2020. márc. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2020. márc. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

én jobb szeretem azt amin nincs, a feszület nekem nem passzol a feltámadásba, de ez az én bajom...

elvileg lehet mind két rózsafüzért kapni.

2020. márc. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ecsetes válasza:
Reformátusoknál nincs a kereszten,feltámadás,kicsit olvasd a bibliát jót tesz hidd el.
2020. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen olvasnám a Bibliát, de a nyelvezete kiborít.
2020. márc. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 babrafax válasza:
Egyiknek sincs jelentősége. Bibliával pedig szembe megy, nem az van, hogy ne imádj bálványt? Erre azon pörögsz, hogy van-e tornász a kereszteden. Hinni kell, nem keresztes láncokkal rajoskodni. Amúgy a tornászos ér többet, nyilván több anyag és munka van benne.
2020. ápr. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 DR. HOFFMANN GÉZA ***** válasza:
53%
A kereszt egy kivégzőeszköz volt régebben. Olyan mint az akasztófa, vagy a guillotine. Amennyiben rajta lóg egy figura azt értelmezi az Isten Igéje bálványnak. Az a kereszt, amin Jézust megfeszítették már nincs. Isten így szól róla:   5Móz 27:15 Átkozott az ember, aki faragott és öntött képet csinál, utálatára az Úrnak, mesterember kezének munkáját, és rejtve tartja [azt]! És feleljen az egész nép és mondja: Ámen!
2020. ápr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kereszt egy olyan kivégző eszköz volt Jézus idejében mint az akasztás.
2020. ápr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Katolikusként mondom: mindegy. Egyik változat sem változtat semmin. A keresztes nyaklánc egyrészt kifejezi, egyértelműbbé teszi a hited mások előtt, másrészt ha nézed/eszedbe jut segíthet koncentrálni imádkozás közben. A reformátusoknak az ilyesmi "bántja a szemét". Azt nem fogadják el, hogy a katolikusok nem a jelképhez imádkoznak (jó esetben!), hanem csak egy segédeszköz abban, hogy arra tudjon koncentrálni az ember, akihez imádkozik, illetve emlékeztesse őt a hitére. Fontos megérteni, hogy katolikus számára - bár az üres kereszt értelme más (ahogy a református hozzászólók jelezték), de mindkét verzió ugyanazon dolgokra lehet alkalmas, egyéb hatása egyiknek sem lesz! De ha református vagy, akkor a békesség kedvéért válaszd azt, amin nem látható Jézus alakja :)
2020. ápr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!