Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen tévutai és hitelesnek...

Milyen tévutai és hitelesnek mondható irányai vannak az ezotériának?

Figyelt kérdés
Kik lehetnek egyértelműen kamu "guruk, mesterek..."?
2020. ápr. 25. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ezotéria nagy terület, specifikálni kéne. Asztrológia? Szellemidézés? Kártya?
2020. ápr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik lehet kamu és bármelyik lehez valós. Sok "tanító" csak a pénzre hajt. De szerintem úgy próbáld nézni, hogy aki segít, aki mellett fejlődsz, aki választ ad a kérdéseidre az jó, az hasznos.
2020. ápr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát nem akarok ezzel komolyabban foglalkozni, csak úgy feltettem ezt a kérdést. Régebben probáltam vele foglalkozni, de mindenki akivel főként neten találkoztam és érdekelte az ezotéria fura volt általában, az ismerőseim meg pusztán azért mert beszéltem pl az agykontroll tanfolyamról engem furának néztek. Összességében arra jutottam jobb nem foglalkozni vele, mert nem lehet rajta kiigazodni és nem sok értelme.
2020. ápr. 25. 12:11
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Lényegében az egész egy nagy tévút, de mindenki találhat benne valami érdekes területet magának (gyógyító kristályokat, elveszett civilizációkat, okkultizmust, stb.). Csak nem érdemes komolyabban venni, mint egy mcu vagy star wars filmet. A saját magad szórakoztatására jó vagy ha esetleg író/filmes/művész vagy és inspiráció kell a művedhez. Ennyi.
2020. ápr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

99%-a az ezotériának tévút és kamu. Maximum annyi értelme lehet 1-2 dolognak mint pl. a vallásnak, hogy van amibe kapaszkodhat az ember, viszont ezek attól még hamis dolgok és nem egészséges szerintem valótlan dolgokhoz kötődni.

Viszont ameddig ez cssak arról szól valakinek hogy elméleteket gyárt poénból hogy "mi lenne ha ezt meg ezt lehetne csinálni" de tudja hogy ez nem valós, addig nincs vele baj.

Akik eszerint élik az életüket és holtig állítják hogy pl. a horoszkóp valós dolog az viszont baromira egészségtelen.

Összességében szerintem több ártalma van mint haszna az egésznek.

Hiteles irányai szerintem nem nagyon vannak. Maximum olyan dolgok amik szintén feltétes állítások, de nem tűnik lehetetlennek (mint pl. hogy valahol a világűrben léteznek rajtunk kívül élőlények)

2020. ápr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Ha azt gondolod, hogy nincs értelme, számodra nem is lesz. Akkor ne foglalkozz vele. Aki nem éri be annyival, hogy megszületik, él és meghal, aki többet akar megtudni magáról, a világról, annak való, de nem mindenkinek.
2020. ápr. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Aki többet akar megtudni a világról? Irónikus hogy ehhez kéepst nem létező dolgokkal foglalkozik az ezotéria többsége (pl. horoszkóp, jóslás)
2020. ápr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

"aki többet akar megtudni magáról, a világról"

azok vagy a pszichológiába néznek bele vagy a természettudományokba. nem kamu hókuszpókuszokba mint az ezotéria vagy az agykontroll

2020. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!