Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek elképzelhető,...

Szerintetek elképzelhető, hogy az összeesküvés elméletek egy része kiszivárogtatott információkra alapszik?

Figyelt kérdés
Csak mivel a kiszivárogtatás pusztán szóbeli, és nem történik semmilyen dokumentum vagy adathordozó ellopása, ezért nagyon könnyű az egészet nevetség tárgyává tenni, mivel “nincs bizonyíték”?
2020. máj. 1. 09:24
1 2 3
 11/22 2*Sü ***** válasza:
Igen, amit írtál az hipotézis, de nem tudományos hipotézis, hanem… Kulturális? Társadalmi? De nem tudományos hipotézis. Schrödinger macskája meg egy konkrét tudományág, a fizika egyik ágának a kísérletileg igazolt jelenségére kapcsán felmerülő kérdéssel foglalkozik, hogy a kvantumfizika méreteiben működő szuperpozíció vajon megnyilvánulhat-e a makrovilág mérettartományában. Schrödinger ennek kapcsán alkotta meg ezt a gondolatkísérletet, vagy inkább elméleti elrendezést. (Amúgy nem hipotézis ez, inkább gondolatkísérlet, de ez részletkérdés.) A Schrödinger macskája a fizikáról szól, tehát egy tudományról. A kérdésed esetén meg ha szerinted a tudomány kategóriában a helye, akkor meg kellene nevezned, hogy melyik tudományhoz is kapcsolódik a kérdésed.
2020. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
A kérdésem a logikához tartozik.
2020. máj. 1. 21:27
 13/22 Bátor Tintanyúl ***** válasza:

Mivel a "konteó" egy igen nagy halmaz, ezért igen, elképzelhető, sőt szerintem biztos. Nem mindegy, hogy a laposföldről meg a chemtrail-hülyeségről van szó, vagy a Djatlov-incidensről, esetleg a 9/11 körüli furcsaságokról (egyre tisztán emlékszem az akkori élő híradásokból, ami mára hivatalosan "nemisúgyvót").


Szerintem a hivatalos közléseket egy az egyben benyalni bolondság, a konteókban vakon hinni pedig őrültség. A gondolkodó polgár a két szélsőség között van.


Érdekességképp itt találsz 7 olyan esetet, amiről évtizedekig állították, hogy hagymázas konteó, de mára kiderült, hogy valóság:

[link]

2020. máj. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

13


Ugyanezen az állásponton vagyok.


Ha azt mondják sokan, hogy vannak hiteles ufóészlelése például egyből kételkedve hallgatom viszont megadom a lehetőségét annak is, hogy akár igaz lehet, szemben a beteges mindent tagadókkal.


Nyitott vágyok bármire, mindent elolvasok, mindent megvizsgálok mert nyilván nem az a teljes információcsomag amit hivatalos forrásokból kapunk.

2020. máj. 1. 22:24
 15/22 2*Sü ***** válasza:

> Érdekességképp itt találsz 7 olyan esetet, amiről évtizedekig állították, hogy hagymázas konteó, de mára kiderült, hogy valóság…


Érdekes gyűjtemény. Érdemes összevetni azzal, amit a #7 válaszom első részében írtam. Ahogy nézem mindegyik megállja a helyét, volt lehetséges elkövető, volt indíték, cél, érdek, volt lehetőség, amit ettek, az megvalósította a célt, és erre a választott eszköz egyszerű volt, nem volt sokkal egyszerűbb eszköz. És bár egy ideig sikerült ezeket eltitkolni, de nyilván itt jellegükből fakadóan kiderült ügyekről van szó.


~ ~ ~


> vannak hiteles ufóészlelése


Ez kétségtelen, ha UFO alatt azt értjük, ami a mozaikszó eredeti jelentése. A konteó nem eddig tart, hanem innentől kezdődik.


De úgy összességében a földönkívüli jelenlét konteó csoportjának egészével – mert van ennek több tucat változata – a fő problémám a #7-es ben írt válasz tükrében leginkább a cél, érdek, indíték kérdése, meg a célt egyszerűbb eszközökkel való elérés kérdése szempontjából van, ott kezd el sántítani nekem a felépített spekuláció, aminek ugyan lehet valódi magja valamilyen ismeretlen repülő tárgy, de ami rá van építve, az már a legtöbb esetben pusztán spekuláció.

2020. máj. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

15


Miért mégis mi lehet egy intelligensen(peldául vadászgép közelítésével felgyorsuló) fizikai törvényeknek ellenmondóan mozgó repülőtárgy mint egy ismeretlen civilizáció ismeretlen technológiája? Vagy szerinted egy kinai vagy ruszki egy kísérleti csészealjban? :)


Nem kell ennyire fanatikusan szűklátókörűnek lenni.

2020. máj. 2. 00:09
 17/22 Bátor Tintanyúl ***** válasza:

"Érdemes összevetni azzal, amit a #7 válaszom első részében írtam."


Megnéztem, tényleg elég jó kis checklist konteószűréshez. 🙂

2020. máj. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 2*Sü ***** válasza:

> Miért mégis mi lehet egy intelligensen(peldául vadászgép közelítésével felgyorsuló) fizikai törvényeknek ellenmondóan mozgó repülőtárgy mint egy ismeretlen civilizáció ismeretlen technológiája?


Ha tényleg spekulatívak akarunk lenni, akkor pl. lehetnek:

- Angyalok, vagy azok közlekedési eszközei (nota bene van olyan földönkívüli elméletek, amik ötvöződtek a kereszténység és/vagy más vallások elemeivel).

- Időutazók a Földről.

- Valamilyen jövőbeli technológia mellékhatásai a téridőre.

- Eddig még fel nem fedezett jelenség vagy jelenségcsoport, illetve az ezek által keltett optikai illúzió.


> Vagy szerinted egy kinai vagy ruszki egy kísérleti csészealjban? :)


Nem jó… Van egy azonosítatlan repülő tárgy. Ha nem tudjuk mi az, akkor ne akarjuk megmagyarázni, hogy mi az. Se elrugaszkodott, se földhözragadt magyarázatot ne akarjuk kitalálni, ha az nem következik valamiféle ismeretből, tényből.


Bocsánat, de nekem egy azonosítatlan repülő tárgy az egy azonosítatlan repülő tárgy. Látok egy pacát. Vagy valamit, ami villog. Általában a megörökített észlelések – fotók, videók – 99,99%-ra jellemző, hogy konkrét struktúra nem igazán vehető ki, ilyet maximum csak odaképzelni lehet. Tehát látok „valamit”. Ki tudok zárni bizonyos lehetőségeket. Pl. nem repülő, mert az nem képes ilyen mozgásra. Nem helikopter, mert az is képtelen ilyen mozgásra. De ha kizárok is egy csomó mindet, attól még ugyanúgy nem tudom mi az. Pont annyira nem látom a földönkívüli űrhajót, mint ahogy nem látom benne lekváros kenyeret sem.


~ ~ ~


De nekem nem is itt van a bajom a földönkívüli konteó csoporttal. Mert a 99%-uk nem áll meg ott, hogy ezek földönkívüli űrhajók, hanem rögtön magyarázatot is nyújtanak arra, hogy miért is vannak itt a földönkívüliek, mit csinálnak pontosan, mi a céljuk, stb… És én még nem találkoztam olyan elképzeléssel – mert ezeket inkább elképzelésnek gondolom –, ami úgy logikusan összeállt volna egésszé, és ne feszült volna benne jó pár hatalmas belső ellentmondás. De ez nem csak a konteók esetén van így, hanem úgy – az amúgy általam nagyon is kedvelt – sci-fi irodalomban, filmekben is, ami a konteóval ellentétben nem tartja magát igazságnak. Sok sci-fi szól arról, hogy idegenek látogatnak meg minket, és valahogy mindegyik kicsit lazán kezeli azt a kérdést, hogy miért, és hogy a miértre adott válaszból mi következne inkább logikusan.


Csak hogy egy kérdéskört említsünk: El akarnak ezek a földönkívüliek rejtőzni előlünk, vagy sem? Mert ha igen, akkor nekem nagyon nehéz elképzelni, hogy ha egy civilizáció olyan technológiai szinten áll, hogy képes a csillagközi utazásra, akkor nem képes tökéletesen elrejtőzni, és a Földtől nagyon-nagyon távolról irányítani azt a tevékenységet – legyen az bármi –, amit csinálni akarnak. Ha meg nem akarnak elrejtőzni, akkor meg valahogy hiányolom a tűéles felvételeket, az akár a városokban leszálló űrhajókról, vagy az úton sétáló földönkívüliekről. Ha egyenlő partnernek tekintenek minket, akkor csak fel akarnák venni az emberiséggel a kapcsolatot, és lehetőleg nyíltan. Ha meg nem tekintenek minket egyenlő partnernek – mint ahogy mi nem tekintjük annak a hangyákat – akkor meg magasról tennének rá, hogy mi meglátjuk-e őket vagy sem, így vagy úgy reagálunk-e.


És valahogy mindegyik eddig kitalált földönkívüli konteóban nekem ez nem stimmel. Miért vannak itt? Mi a szándékuk, céljuk? Miért áll érdekükben idejönni. És erre lehet spekulatív módon egy tucat választ mondani, csak mindegyikkel az a gond, hogy az adott cél, érdek szempontja alapján továbbgondolva mindegyik válasz valahogy irracionálissá válik.

2020. máj. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

"Ha tényleg spekulatívak akarunk lenni, akkor pl. lehetnek:

- Angyalok, vagy azok közlekedési eszközei (nota bene van olyan földönkívüli elméletek, amik ötvöződtek a kereszténység és/vagy más vallások elemeivel).

- Időutazók a Földről.

- Valamilyen jövőbeli technológia mellékhatásai a téridőre.

- Eddig még fel nem fedezett jelenség vagy jelenségcsoport, illetve az ezek által keltett optikai illúzió."


Igen, lehetnek, de a jelenlegi fizika tudásunkkal mégis könnyebben meg tudnánk magyarázni egy földönkívüli életet mint például egy angyalt vagy időutazót. De nyilván azokat sem zárnám ki.


"Nem jó… Van egy azonosítatlan repülő tárgy. Ha nem tudjuk mi az, akkor ne akarjuk megmagyarázni, hogy mi az. Se elrugaszkodott, se földhözragadt magyarázatot ne akarjuk kitalálni, ha az nem következik valamiféle ismeretből, tényből."


Helyes!


"Mert a 99%-uk nem áll meg ott, hogy ezek földönkívüli űrhajók, hanem rögtön magyarázatot is nyújtanak arra"


Így van, sokan túlzásokba esnek, figyelmet esetleg hasznot is akarnak hajtani az egészből. Vannak akik azért normálisan állnak a témához.


"El akarnak ezek a földönkívüliek rejtőzni előlünk, vagy sem?"


"Ha meg nem tekintenek minket egyenlő partnernek – mint ahogy mi nem tekintjük annak a hangyákat – akkor meg magasról tennének rá, hogy mi meglátjuk-e őket vagy sem, így vagy úgy reagálunk-e."


A válaszok a kérdésben vannak és magától értetődők. Ha valóban meglátogatnak földönkívüliek akkor nem tekintenek ránk egyenrangú félként, hiszen akkor már felvették volna a kapcsolatot. Hacsak nem fog az ember valami irtózatosát elkövetni és nem avatkoznak közbe mintegy magukat felfedve.


Az elrejtőzésre a válaszom meg igen és nem. Olyan szinten akarnak elrejtőzni, hogy ne zavarják a megfigyelések, tanulmányok eredményeit, például mint amikor mit megfigyeljük a zergéket, szarvasokat...ott vagyunk, felvételeket készítünk de szeretnénk elkerülni, hogy észre vegyenek mert megrémülhetnek és elszaladhatnak, de nyilván ha észrevesznek sem lesz nagy tragédia, hiszen lesz még más alkalom is megfigyelni őket, illetve úgy sem lesz semmilyen következménye annak, hogy tudomást szereznek rólunk...nem fognak csapatba szerveződni és lerohanni a városokat a zergék...így az emberek sem tudnak űrhajókat küldeni a földönkívüliek hazájába, hogy az letarolják. Tehát nincs nagy kockázata ha olykor egy-két ember azért megpillantja őket, de széleskörűen azért nem mutatkoznak, nehogy ránk ijesszenek. Egy vélemény.

2020. máj. 3. 00:25
 20/22 A kérdező kommentje:

"Mert ha igen, akkor nekem nagyon nehéz elképzelni, hogy ha egy civilizáció olyan technológiai szinten áll, hogy képes a csillagközi utazásra, akkor nem képes tökéletesen elrejtőzni,"


Mert az emberhez és más élőlényhez hasonlóan valószínűleg nem tökéletesen és nekik is sokféle személyiségük van, illetve lehetnek szórakozottak, feledékenyek stb és elfelejtik bekapcsolni az álcázási üzemmódot.

2020. máj. 3. 00:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!