Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tudtok,ismertek olyan közösség...

Bendi116 kérdése:

Tudtok,ismertek olyan közösségeket ahol spirituális érdeklődésű fiatalok vannak?

Figyelt kérdés

16 és akörüli korra gondoltam.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. máj. 12. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
A valódi spiritualitás után érdeklődő emberek nem keresnek ilyen jellegű közösségeket. A valódi spiritualitást csak önmagadban találhatod meg.
2020. máj. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A SÉF. Spirituálisan Érdeklődő Fiatalok.
2020. máj. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. máj. 13. 07:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


neked, mint 16 évesnek mit jelent a spiritualitás?

2020. máj. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez engemet is érdekelne
2020. máj. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Grimfox ***** válasza:

16 évesen a fiatalok még csak ízlelgetik a spiritualitást. Ha az ízlelgetős példát vesszük alapul, akkor nyalogatják a felszínét...

Olyan csoportba menni, ahol csak ilyen fiatalok vannak nem segít épülni. Érdemesebb vegyes csoportba menni, ahol fiataltól idősebbig van minden. Én egy olyan csoportba járok, ahol én vagyok a legfiatalabb, és én 32 vagyok. A legidősebb mér 70 fölött van, és közte minden évtizedből van egy-két tag. Ez így volt már 16-18 éves korom óta, amikor elkezdtem olyan embereket találni magam körül, akik spirituális érdeklődésűek voltak.

A tizenéves korszak a legjobb idő arra, hogy alap információkat, lexikális ismereteket gyűjts. Ilyenkor tudsz sokat olvasni, és eldönteni, hogy hogyan szűröd ki a könyvekből azt, ami érdekel. Felnőttként már nehéz ezen változtatni.

Arra is érdemes felkészülni, hogy ha találkozol olyan emberekkel, akik szintén szellemi érdeklődésűek, a nagy részük le fog morzsolódni mellőled. Vagy te mellőlük, függően melyikőtök merre, és milyen sebességgel fejlődik. Amikor már nagyjából megvan az alaptudásod, és érdeklődési köröd, csak akkor tudsz olyan emberek csoportjához csatlakozni, akikkel hosszabb időn át együtt tudsz működni. Ha ez nem alakul ki, akkor csak sodródni fogsz, és nem fogsz semerre sem fejlődni igazán. Ezért kellene most inkább az önálló ismeretgyűjtésre koncentrálni, és ha közben találkozol emberekkel, akiknek hasonló az érdeklődése, akkor időt tölteni velük. Nagyon ritka az, ha olyan embert találsz már ilyen korán, aki élethosszig melletted lesz, és egymást támogatva tanultok. Én 14 éves koromban találkoztam egy ilyen emberrel, és tavaly távozott közülünk az illető, tehát több mint az életem felében segítettünk egymásnak előrébb jutni. Sok más érdekes emberrel is találkoztam, de ők lemorzsolódtak mellőlem, vagy én őmellőlük. Voltak akikkel azért nem tudtam hosszabb időt tölteni, mert idejekorán távoztak. Mindegyikükkel úgy találkoztam, hogy kerestem, mi érdekel, nem pedig olyan embereket kerestem, akiket ugyanaz érdekel, mint engem.

2020. szept. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Grimfox!

Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsot !

Kellemes napot !

Köszönöm !

2020. szept. 15. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!