Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A spiritualitás és az evés...

A spiritualitás és az evés mennyire függ össze?

Figyelt kérdés
Egy ideje figyelem az ételhez való viszonyulásomat. Sosem voltam ínyenc, és a húsevéshez is érdekesen állok időnként átállok a vegán étrendre (ilyenkor úgy érzem tisztább a lelkem). Nincs kedvenc ételem, éhséget nem szeretem és ritkán is érzem. Ettől függetlenül normálisan eszek,mint a többiek a családban. Amikor az arcomba süt a nap, mindig arra gondolok, hogy szerintem ez a mi energiaforrásunk, nem létezik hogy a napenergia nem hasznosul ily módon. Ti szoktatok ilyenre gondolni? Szerintetek normális, hogy ilyen megfordul a fejemben?

2020. ápr. 5. 07:37
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Én szoktam. Belenézek a Napba, magam elé képzelem a fotoszintézis sötét és világos szakaszát és érzem, ahogy a sejtjeim elkezdik előállítani a glükózt és az összes esszenciális aminosavat is. Már el is kezdett fejlődni egy fotoszintetizáló szervem a szemem körül és karomon is, ami nagy, barna és néha olyan sok tápanyagot előállít, hogy felszakad és vérzik. A Nap segített elérni a spirituális szabadságom és evolválódtam a következő szintre. Rájöttem arra is, hogy az igazi ellenség a növényvilág, hiszen ellopják a szén-dioxidot és a fényenergiát is. Ezért kiirtottam sóval az egész kertet. A gombák és levéltetvek Isten kicsiny segítői, ezt ne felejtsd. Amikor húst eszel, Isten kicsiny segítőinek dns módosulásait eszed meg, amikor a sötét mágia hozott létre az Édenkert után. A Tudás fája az igazi kígyó!!!
2020. ápr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hallottál már arról hogy az vagy amit megeszel?

Ez így igaz.

Csak nem úgy ahogy az emberek 99%-a gondolja.

Az étel amit megeszel egy hordozó anyag amivel információt vihetsz be maganak.

Pl: eszel egy sültkruplit...

Eközben arra gondolsz hogy egészség.

Nem kell sok idő hogy érezd a hatását, mert te közben egészséget edtél.

Akár mit megehetsz csak tegyél hozzá egy programot és még fent tudod tartani ezt a gondolatot addig egyél.

Ez nem csak a szilárd ételekre igaz hanem a folyékonyakra is.

2020. ápr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1

Látni vágyó Napba nem tekint!

.

A kérdésre:

táplálnod kell a tested, hogy ki ne költözzön belőle a lélek.

.

"nem létezik hogy a napenergia nem hasznosul ily módon"

Bizony a D vitamin előállításához szükséges a napfény.

2020. ápr. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Grimfox ***** válasza:
A yoga, qigong, tantra, és hasonló spirituális irányzatok, ha komolyan veszed őket, elég szigorú étkezési szabályokat írnak elő, hogy a testet a szellemi életre igyekezzenek hangolni. Általában ezek megszorító szabályozások, amolyan állandó böjt szintjén, hogy a szellemet soha ne tartsa vissza az evés nyers, "állatias" öröme.
2020. szept. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!