Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyek voltak az előző emberi...

Melyek voltak az előző emberi civilizációk, és mettől meddig?

Figyelt kérdés
Többszòr is olvastam már, hogy előttünk 4 volt, de csak Múról és Atlantiszról tudok. Illetve Lemúriáról, de én azt feltételeztem, hogy az egyenlő Múval.

2020. máj. 24. 06:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Drakryttare.
2020. máj. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%
Nem voltak ilyenek valószínűleg
2020. máj. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
63%

Ez kiváló kérdés, mintha én tettem volna fel! Ez az egyik kedvenc témám.

Általában azt lehet olvasni, hogy Lemúria és Mu ugyanaz. Én egyről tudok még, ez Hiperborea-Thule volt az eddig felsoroltak mellett, ez a mai északi sarkvidéken volt, vagy annak a közelében. De legalább egynek lennie kell még, hogyha Mu és Lemúria ugyanaz.


Volt már olyan, hogy leírták hogy mennyi volt, de nem sorolták fel mindet. Ez el lehet képzelni, hogy mennyire zavaró, pont a lényeget nem fejtették ki. A mai Antarktiszon is volt valami nagyon régen, amikor még nem ilyen volt.


Itt szerintem az a lényeges kérdés, hogy a mai földrészeken kialakított történelem előtti civilizációk között volt-e olyan, amelyik a fent említett elsüllyedt civilizációktól függetlenül jött létre? Mert akkor azokat is bele lehet számítani a felsoroltak közé. Amiket a mai földrészeken lehet találni nyomokat, azokat valószínűleg az elsüllyedtek túlélői hozták létre. De ahogyan utaltam rá, nem biztos, hogy mind ilyen.


Atlantisz vége az viszonylag jól behatárolható, általában i.e. 10 ezer körülre tehető, plusz-mínusz egy-két ezer év. A kezdete az viszont bizonytalan, beszélnek és írnak több tízezer évvel ezelőttről, meg több százezer évvel ezelőttről is. Mu-val is ez a helyzet, ez utóbbinak voltak olyan maradványai, amelyek Atlantisszal közel egy időben süllyedtek el.

Mind a kettő sok ezer év alatt fokozatosan, több részletben süllyedt el, először több részre szakadtak.


Hiperborea mindenképpen több millió évvel ezelőtt kezdődött.


Ezt a kérdést tehát én is kérdezem, mert én sem tudom az összeset.

2020. máj. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
57%
Na várjunk egy percet. Én kapásbol nem hiszem, hogy léteztek ilyenek, viszont nem is zárkózok el tőle, mert elég érdekes vitatémának ígérkezik. Viszont hogy lehetséges az, hogy "Hiperborea több millió évvel ezelőtt kezdődött", ha az első értelmesnek nevezhető ember (homo sapiens) kb 300000 évvel ezelőtt jelent meg?
2020. máj. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
#4: Úgy, hogy ez hazugság :)
2020. máj. 24. 11:18
 6/22 anonim ***** válasza:
69%
És ezt mivel támasztod alá?
2020. máj. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%
Ezt alátámasztani nem nagyon lehet, azért több tízezer, vagy százezer évről bizonyítékot keresni, nagyon nehéz. Gondoljunk csak bele, akár a mai civilizáció nyomai hogy eltűnnének pár 1000 év alatt. Felhőatlasz című filmet láttátok? Az kb jól mutatta szerintem végig. 16. század környéke, aztan mai civilizáció, aztán a jövő, a hiperszuper csúcstechnika, aztan az ember kipusztitja önmagának 95%-át és visszaesik a törzsi szintre, legelteti a kecskét, stb. Ki tudja hànyszor megtörtént már...
2020. máj. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%
Nyomtalanul nem tűnhet el egy civilizáció. Akárki akármit is csinál, ilyen nem létezhet. Épületmaradványok, csontvázak mindig maradnak.
2020. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Feljegyzések, legendák, és találtak olyan emberi lábnyomokat is, melyek egyidősek dinoszaurusz lábnyomokkal.

Nyílván én magam bebizonyítani nem tudom, hogy a homo sapiens már jóval korábban is létezett, de a tudomány állításai sincsenek kőbe vésve. Mint bebizonyosodott, a Föld sem lapos.

2020. máj. 24. 13:13
 10/22 anonim ***** válasza:
62%
#8. Igen. Maradhat fent valami, de vagy megtaláljàk vagy meg, aztán meg találgatnak. Ez szerintem nem bizonyíték. De 10 ezer év alatt mi lenne mondjuk a mai építményekkel? Szétporladna meg a beton, acél is, minden es melyen a fold alá kerülne kb. Lehet maradna egy eszköz vagy tárgy amit valami konzerválva valami folytán, vagy jégbe fagyva mondjuk, de azt megtalálva is csak találgatások lennének, nem bizonyíték, mint annyi sok minden a régészetben..
2020. máj. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!