Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Belehet lépni emberek álmaiba?

Belehet lépni emberek álmaiba?

Figyelt kérdés
Sziasztok, azon gondolkodtam hogy vajon be lehet-e lépni más emberek álmaiba? Tudok tudatosan álmodni már egész jól és olvastam a témával kapcsolatban egy könyvet (Charlie Morley - Éber álmodás) és ott leírta a szerző hogy találkozott olyan buddhista szerzetessel aki úgymond 'álomutazó' volt, és betudott lépni emberek álmaiba. Az is levan írva a könyvben hogy sokan olyan dolgokra használják a tudatos álmodást mint pl repülés, szex stb de vannak mélyebb szintek ahol úgymond feltehetsz kérdéseket, pl hogy csináljam ezt vagy azt, vagy tapasztaltabb tudatos álmodóként találhatsz 'varázsdobozt' amiben lehetnek pl dalszövegek, festmények amiket még nem csináltak meg stb és ezeket a szerző úgy írta le hogy látott az égen egy rést és belerepült így kérdezhetett stb de ezek a részek nekem elég furák.. mit gondoltok erről? És egy ilyen 'repülés' nél ha azt kérjük hogy léphessünk be mások álmaiba az lehetséges? A könyv szerintem egész jó mivel én ebből tanultam meg tudatosan álmodni egész rövid idő alatt és egy csomó jó dolog van benne de ezek a részek kicsit hihetetlennek tűnnek... minden esetre én próbálkozok mostantól aztán majd leírom a tapasztalataim, hátha sikerült.

2020. máj. 28. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Kellő gyakorlattal szerintem simán lehet.
2020. máj. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%

A tudomány jelen állása szerint nem tudunk kirepülni a testünkből, és 'beleszállni' egy másik ember agyába, amíg az alszik. Ennek megfelelően, aki neked itt azt állítja, hogy ő szerinte ez lehetséges, az hazudik.


Olyat viszont olvastam, hogy két tudatos álmodó egymás KÖZVETLEN KÖZELÉBEN merül álomba, miközben beszélnek egymáshoz, ily módon hasonló álomkörnyezetet alakíthatnak ki, mintegy "összeegyeztetik" az álmaikat. Hogy ez mennyire lehetséges, nem tudom, de még ez esetben sem arról van szó, hogy egymás álmában lennek, csupán hasonlót álmodnak, esetleg egymást is "beleálmodják".

Én mellesleg el nem tudom képzelni, hogy ez bárkinek is sikerülhet, nagyon abszurd...

2020. máj. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 homlokpuszii válasza:
70%
Szerintem nem kizárt az hogy lehetséges. De ha sikerülhet is, az hogyan történne meg ? milyen folyamattal ? egyik elméből a másikba lehetetlen még felfogni is. Viszont én ehhez nem értek, de csak annyi kérdésem lenne hozzád drága kérdező : hogyan sikerült tudatosan álmodnod ? én ahányszor próbáltam eddig, sohasem sikerült ? kifejtenéd ezt nekem egy privát üzenetben vagy esetleg itt a hozzászólásoknál ? :)
2020. máj. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%

Az agykontrollon belül szó van ilyesmiről, hogy hogy kell, egy agykontrollos barátom mondta. Ha hiszel az ilyesmiben, akkor keress rá.

De amúgy:nem. :D

2020. máj. 29. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
3. Válaszolónak: Fel kell ismerned álmodban hogy álmodsz szóval Gyakorold ezeket: -Gondold át a napod hogy mit csináltál ma és hogy kerültél oda ahol vagy így nagyobb eséllyel ismered majd fel ha álmodsz -Álmunkban az agyunk nem tudja teljesen feldolgozni ha a kezünre nézünk majd gyorsan el és utána vissza a kezünkre és ezért álmodban ha ezt csinálod akkor egy kicsit megváltozik a kezed, ezért ha van egy olyan érzésed hogy lehet hogy álmodsz akkor csináld ezt és ha tényleg álmodsz akkor majd változik a kezed. -Napközben kérdezd magadtól hogy "Álmodom?" -Amikor aludni akarsz és becsukod a szemed de még nem alszol mondogasd magadban hogy "Tudatosan fogok álmodni". Nekem ezekkel kb 3 hét alatt sikerült, de pl a 2.héten volt olyan hogy csak 1-2 percig volt tudatos aztán már nem tudtam irányítani és gondolom neked is ez lesz az elején de majd egyre több ideig fog menni. Meg amúgy ugye 1 este 1 esélyünk van álmodni de ha azt csinálod hogy állítasz be ébresztőt kb 4-5 óra alvás után és fent vagy egy kicsit majd utána másfél óra múlvára állítod az ébresztőt és azután is másfél óra múlva akkor 3 esélyed lesz álmodni. De biztos vannak ezeknél jobb gyakorlatok is de most ezek jutottak eszembe. Egyébként minden embernek más idő mire sikerül, valakinek 3 nap, valakinek 3 hónap.
2020. máj. 29. 06:50
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

#2


Ha abszurdnak tartod és nem hiszed az egészet, akkor lapozz tovább és ne itt idétlenkedj a másik lepontozásával. A tudomány kategóriában nem mered osztani észt, mi?!

2020. máj. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Castaneda írja valamelyik könyvében, hogyan is működik ez a más álmába belépés. Valami ilyen jellegű közös gyakorlatokat is csináltak, sikerrel.

Az álmodás művészete című könyvében olvastam, úgy emlékszem. Érdemes olvasgatnod azt is, álom témában.

2020. máj. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Igen, ha hagyják fentről. Nekem mikor próbáltam sose engedték, pedig bőven megfelelően csináltam.
2020. máj. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Sziasztok öhm.. én írtam a kérdést de a gyakori kérdések törölte a profilom mivel írtam egy troll kérdést és beleírtam hogy "8/F" hát igen.. elég szerencsétlen vagyok néha de 3.válaszoló ha van kérdésed akkor ide írd :)
2020. máj. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Persze. Csak rá kell gondolni a személyre alvás előtt és máris kész. Közösen.
2020. máj. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!