Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nem tudom, jo kategoriaba...

Nem tudom, jo kategoriaba irom e, de letezik szakkifejezes arra a felelemre, amikor valaki attol fel, hogy valojaban nem is el, hanem meghalt?

Figyelt kérdés
Sokszor ugy erzem, hogy rettegek attol, hogy mar valamikor meghaltam, csak 'nem tudok róla'.. Van ilyen, vagy szimplán ez csak szorongás? Kiskoromban is sokat gondolkoztam ezen hogy oké, azt mondják, élek, mert lélegzem, stb., de néha elkap ez az érzés hogy ez mit bizonyít? Senki sem tért vissza a halálból, nem lehet tudni, hogy ők 'min mennek keresztül odaát'.. Nem arról van szó hogy nem vagyok boldog, vagy furcsa dolgok történnek körülöttem, szimplán csak elkapnak ilyen gondolatok, pillanatok. Ti mit gondoltok erről?

2020. jún. 17. 22:37
 1/4 Bátor Tintanyúl ***** válasza:
100%

Nem fedi le pontosan, de a Cotard-szindróma hasonló. Pszichiátriai betegség, melyben a páciens azt hiszi, hogy valójában halott.


Te ugye inkább félsz ettől, mint hiszel benne, tehát ez más.


Egyébként, ha másfelől nézed: a halálról és annak természetéről való gondolkodás mindig az életről és annak mibenlétéről való gondolkodás is. Ez pedig nem fóbia, és nem a pszichológia/pszichiátria terülrtére tartozik, hanem a filozófia egyik ősi alapkérdése.


Úgyhogy szerintem filozofálgass erről tovább nyugodtan. 🙂


Az pedig, hogy félelmet ébreszt benned a halál gondolata, teljesen természetes: az elkerülhetetlen ismeretlentől a legtöbb ember fél.

2020. jún. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bátor Tintanyúl ***** válasza:
100%
Én amúgy néha arra szoktam gondolni, hogy mi van akkor, ha az élet csak egy fejlettebb lény álma, vagy egy kifinomult videojáték. S a "halálom" után felébred a valóságos, zöld bőrű énem az ágyában, fogat és csápot mos, és belebeg a melóhelyére. Vagy leveszi a VR sisakot, és azt mondja a játéktermesnek, hogy "figyu Zorg, most bedobok pár falat vizes szenet, addig foglald már nekem a gépet! Bejön ez az emberes sztori, de most kipróbálnám azt az ókor nevű részt mint görög filozófus."
2020. jún. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan filozófia, amely szerint az élet egyfajta alvás, álomszerű állapot (amelyből fel is lehet ébredni).
2020. jún. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kováts Károly válasza:
72%
IGEN.
2020. jún. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!