Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Hiszel vagy nem hiszel az...

Hiszel vagy nem hiszel az asztrológiában? (Vagyis horoszkópban, nem tudom a szakkifejezést. ) Érezted-e úgy, hogy nem hiszel, de minél részletesebben belemész a saját horoszkóp elemezgetésébe, hogy az mégis igaz lenne?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 16:14
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Makacsul ragaszkodom ahhoz, hogy a horoszkóp hülyeség. A napjegyem leírása határozottan "rám fog" rám egyáltalában nem jellemző tulajdonságokat.


Erre azt mondják, hogy az aszcendens számít. Azt is elolvasom, annak is csak a fele igaz kábé. Viszont amilyen az aszcendensem, az ugyanolyan napjegyűeket szeretem.


Még mindig hitetlenkedek. Erre mondják, hogy a többi bolygó is számít különféle helyzetekben. Ezeknek is utánanézek. És itt kezdődik, hogy így már félelmetes az egész, mert egyre jobban kiolvasható belőle a múltam, és amilyen vagyok, és még mindig nem tudom, hogy hihető-e a belőle sejthető jövő és ha igen hogyan értelmezzem.


Vélemény?

2012. jan. 30. 16:22
 2/31 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem igazán értem, hogy egy, tőlem több száz vagy ezer fényévre lévő, esetleg már nem is létező csillag, és pár bolygó, ami rám annyi hatást gyakorol, mintha egy 10 emeletes panelháztól megállok 1 méter távolságra, hogyan befolyásolná a sorsomat.


Bárhogyan is :D

2012. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Shai-Hulud ***** válasza:

Mészáros Úrnak teljesen igaza van. :-)


De ha belegondolsz, van ugye 12 állatövi jegy, amelyek alapján az embereket be lehet sorolni. Ezek szerint a öld lakosságát csak 12 FÉLE ember alkotja? Na jó, szorozzuk meg az aszcendensekkel is, akkor 12*12 = 144 féle ember létezik a Földön... Én még ezt is kevésnek tartom. :-)


Ráadásul ezek a szövegek mindig úgy vannak megfogalmazva, hogy azok alapján BÁRKI magára ismerne. Én például oroszlán vagyok, de ha kellő átéléssel elolvasom például a vízöntő horoszkópját, az is szinte tökéletesen rám illik.


Jól ki van ám ez találva! :-D


Ráadásul egy csillagkép CSAK FELŐLÜNK NÉZVE adja ki az általunk olyan jól ismert pontokat. Például a Göncölszekér (vagy Nagy Medve, Ursa Major) csillagkép csillagai:

- Az Alkaid (h Ursea Majoris) Távolsága 94 fényév.

- Mizar (i Ursea Majoris) Távolsága 73 fényév. Kettős csillag.

- Az Alioth (e Ursea Maioris) Távolsága 367 fényév.

- A Megrez (d Ursea Maioris) Távolsága 54 fényév.

- Az Phecda (g Ursea Maioris) Távolsága 117 fényév.

- A Merak (b Ursea Maioris) Távolsága 62 fényév.

- A Dubhe (a Ursea Maioris) Távolsága 86 fényév.


Ráadásul ezek a képek sem állandóak, hiszen a csillagok szép lassan "vándorolnak", azaz nem állandó a helyük, így az adott csillagképek CSAK MOST ilyenek...

[link]


Akkor mi alapján is gondoljuk úgy, hogy ezeknek a csillagképeknek bármilyen hatása is lehetne ránk?


Pedro

2012. jan. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Pont ma találtam ép a témához illik.


[link] pont ma találtam ép a témához illik.

2012. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Five Star ***** válasza:

"De ha belegondolsz, van ugye 12 állatövi jegy, amelyek alapján az embereket be lehet sorolni. Ezek szerint a öld lakosságát csak 12 FÉLE ember alkotja? Na jó, szorozzuk meg az aszcendensekkel is, akkor 12*12 = 144 féle ember létezik a Földön... Én még ezt is kevésnek tartom. :-)"


Ezt szorozd meg a házakkal, a bolygókkal, a lehetséges fényszögek irányával és típusaival, és kijön valami 3500 milliárd féle különböző verzió (nem tudom, hogy pontosan emlékszek-e a számra, de nagyságrendileg ennyi, valahány ezer milliárd).


A cikk érdekes, csak látszik, hogy az írója semmit nem ért az asztrológiához, mert olyanokat cáfol, amit az asztrológia soha sem állított :)

2012. jan. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Five Star ***** válasza:

"Én például oroszlán vagyok, de ha kellő átéléssel elolvasom például a vízöntő horoszkópját, az is szinte tökéletesen rám illik."


Egy olyan horoszkóp, ami csak a Nap-jegy alapján ítél, szart sem ér. Ez egy faktor a rengetegből (ahogy fenn is írtam), ezeknek nem sok értelme van.

2012. jan. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Shai-Hulud ***** válasza:

#Five Star


Tudod az a baj, hogy sorolhatod az embereket akárhány milliárd féle módon, minél több dolgot veszel figyelembe, annál kisebb az egyes dolgok hatása. De ha MINDENNEK hatása van ránk, akkor az együttes hatást úgysem lehet kiszámítani.


Az viszont fizikailag bizonyítható, hogy az asztalon mellettem elhelyezett gyufásdoboznak több nagyságrenddel erősebb (gravitációs, elektromágneses, de akár anyagáramlási <szag>) hatása van rám, mint például a 62 fényévre lévő Merak (b Ursea Maioris) csillagnak.


Innen kezdve pedig már nem az a lényeg, hogy milyen a csillagok állása, hanem hogy milyen a gyufásdobozoké. :-)


Nos EZÉRT marhaság ez az egész... Persze, én is elolvasom néha a horoszkópokat, és elégedetten nyugtázom, hogy ez most bejött, vagy csóválom a fejem, hogy az meg nem - hiszen én is emberből vagyok. De azért határozottan tisztában vagyok azzal, hogy ez bizony csak játék, vagy ha jobban tetszik babona.


Majd ha meg tudod határozni, hogy a körülöttem heverő gyufásdobozok hogyan irányítják a sorsomat, akkor az az alapján készített horoszkópot jobban el fogom fogadni, mint amit jelenleg az asztrológusok készítenek.


Talán az sem véletlen, hogy az asztrológiát ÁLTUDOMÁNYKÉNT jegyzik - OK, tudom, tudom, ez csak azt bizonyítja, hogy mennyire szűk látókörű a tudomány. :-D


Pedro

2012. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Németh Ági asztrológus vagyok. Ha a Hold hét láb magasra emeli a tengert, apályt és dagályt tud generálni, ugyan hogyan ne hatna az emberi agyra, és viselkedésre?


A Nap, amikor kardinális jegyekbe lép évszakok változását idézi elő!


Sorolhatnám még, de valójában nem hit kérdése. Hiszed-e, hogy holnap reggel felkel a Nap? azt mondod, nem hiszed, hanem tudod, de hogyan bizonyíthatnád ezt egy 7 évesnek? Csak annyit tudsz mondani, hogy azt tapasztaltad, hogy amióta te élsz, a Nap minden reggel felkelt, de egyáltalán nem biztos, hogy holnap is ezt fogja tenni, csak nagy a valószínűsége!


Így működik az asztrológia is, az eddigi megfigyelések szerint ez és ez történt, vagy történhetne, de nem biztos, hiszen az ember saját szabad akaratával eldöntheti, hogy kinyitja-e az ernyőjét, amikor esik az eső, vagy nem viszi magával, mert nem hiszi el, hogy a meteorológusok esőt jósoltak? Hiszel-e a meteorológiában, mivel az az asztrológiából, az ősi időjárás megfigyelésekből alakult ki?

Hiszel-e a csillagokban, hiszen amíg nem létezett távcső, az emberek akkor is látták a bolygókat, és következtetéseket vontak le belőle?


Nem hit kérdése, csak megfigyelés kérdése az egész, vakon hinni csak Istenben szabad, az asztrológus is ember....


szeretettel:


Németh Ágnes asztrológus

2012. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Shai-Hulud ***** válasza:

"Ha a Hold hét láb magasra emeli a tengert, apályt és dagályt tud generálni, ugyan hogyan ne hatna az emberi agyra, és viselkedésre? "

Hat rá. Senki nem vitatta a HOLD szerepét.


"A Nap, amikor kardinális jegyekbe lép évszakok változását idézi elő! "

Nem igaz. Az évszakok váltakozását a Föld 60 fokos tengelyferdesége okozza. Ez fizikai tény.

[link]


"de hogyan bizonyíthatnád ezt egy 7 évesnek?"

Sehogy. Majd ha tanul fizikát, megérti. Addig meg az ő szintjén magyaráznám, hogy a Föld kering a Nap körül - megérti ám ezt egy 7 éves is - de SEMMIKÉPP SEM áltudományos zagyvaságokkal indokolnám.


"de egyáltalán nem biztos, hogy holnap is ezt fogja tenni, csak nagy a valószínűsége! "

Ez így van. Ha elindulok hazafelé, egyáltalán nem biztos, hogy hazaérek, de nagy a valószínűsége. Annyira nagy, hogy az ellentétét el szoktuk hanyagolni, és azt mondjuk, hogy biztos hazaérek.


"Hiszel-e a meteorológiában, mivel az az asztrológiából, az ősi időjárás megfigyelésekből alakult ki? "

A meteorológia az időjárás megfigyeléséből alakult ki, de NEM az asztrológiából. Mellesleg a meteorológiai jelenségeket jelenleg számítógéppel számítják - és persze szintén számítható az egyes égitestek ránk (a Földre) gyakorolt hatása is. Már a Mars bolygónak (amely a "csillagok" közül a legközelebbi) a hatása is teljesen elhanyagolható a földi időjárásra nézve.


"Hiszel-e a csillagokban, hiszen amíg nem létezett távcső, az emberek akkor is látták a bolygókat, és következtetéseket vontak le belőle? "

Persze, az emberek következtetéseket vontak le abból is, ha egy fekete macska átment előttük. Ezt azért ne tekintsük már bizonyítéknak...


"Nem hit kérdése, csak megfigyelés kérdése az egész,...."

Tudod ezzel csak az a baj, hogy ha van két olyan jelenség, amelyek (akár csak véletlenül is) egyszerre fordulnak elő, ég nem biztos, hogy ok-okozati összefüggés

van közöttük. De a megfigyelő könnyen összekapcsolja a kettőt, és máris kész az asztrológia...


Mint fentebb írtam, a tőlünk több tíz, vagy több száz, esetleg százezer fényévre lévő csillagok hatása ránk, a földi életre, a földi történésekre elenyészően csekély. Ténylegesen számítható, hogy a körülöttünk lévő tárgyak, történések, mozgások hatása több száz nagyságrenddel nagyobb.


Ismét megkérdezem, hogy miért nem az asztalon elhelyezett gyufásdobozok rám gyakorolt hatásaiból számítják ki a jövőmet az asztrológusok?


Pedro

2012. jan. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Five Star ***** válasza:

"Tudod az a baj, hogy sorolhatod az embereket akárhány milliárd féle módon, minél több dolgot veszel figyelembe, annál kisebb az egyes dolgok hatása. De ha MINDENNEK hatása van ránk, akkor az együttes hatást úgysem lehet kiszámítani."


Jól mondod, erről szól az asztrológia. Tényleg mindennek hatása van ránk, és az asztrológusnak ezeket kell tudnia összeolvasni. Kiszámítani tényleg nem lehet, túl bonyolult lenne, értelmezni kell tudni, ehhez meg kell a tapasztalat meg a gyakorlat. Meg meg kell találni azt a határt, mi fontos még, mi van hatással ránk, meg mi nem, mi elhanyagolható (ez egyébként nagyban függ az adott konkrét horoszkóptól is). Ez egyébként elég vitatott dolog az asztrológián belül is, hogy pár bolygó hatása mennyire fontos vagy elhanyagolható (Ceres, Juno, Pallas, stb.), de hát minden területen vannak vitatott kérdések :)


A tudomány pedig nem szűk látókörű. Csak egyszerűen vannak olyan dolgok, amikről tudjuk, hogy léteznek, de egyszerűen nem lehet még tudományosan megmagyarázni. És nem csak az asztrológia, sok ilyen dolog van. Akár ilyen egyszerű dolgokra is lehet gondolni, hogy a tudomány még mindig nem tudja, hogy miért és hogyan dorombolnak a macskák, pedig gondolom ezt nem kell bizonygatni, hogy dorombolnak :)

2012. jan. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!