Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hiszel az időutazásban? Ha...

Hiszel az időutazásban? Ha nem, akkor miért nem? Időutazás nagyon lehetetlen?

Figyelt kérdés

2020. jún. 25. 17:34
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
90%

Az idő relatív és az emberek által kitalát/feltalált mindennapi élethez szükséges eszköz mely a valóságban/természetben nem létezik!


A föl forog a saját tengeje körül ezek a napok, és forog a nap körül azok a hónapok, 1 teljes kör a nap körül 1 év!

Az emberek által ismert idő csak csillagászati természeti megfigyelések sokasága, a mi naptárunkhoz (időnkhöz) hasonlót a Maják csináltak szintén csillagászati megfigyelések segítségével!

2020. jún. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Gay válasza:
38%

A jelen csak egy pillanat,mondjuk +-1mp ideig létezik. A múlt nem létezik. Ha létezne akkor minden pillanatban önállóan létezne, vagyis végtelen sok múlt lenne az egész Univerzumban. A jövő sem létezik. Ha a jövő előre létezne, akkor az összes e smény az Univerzumban , ami megszámllálhatatlan végtelen.

Akkor hol vagyunk?

Bocs, ez nem a Ti asztalotok.

2020. jún. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy az idő nem létezik, és minden pillanat egyszerre történik meg. Állandóan dinó kihalás van, állandó I.Vh stb...
2020. jún. 26. 12:19
 14/21 anonim ***** válasza:
54%

Mindig jelen van mindenhol mindenki számára. Nem egy pillanat a jelen. A jelen a valóság, az aktuális állapot és nem valami idő része. Nem múlik, nem tar semerre.

Attól, mert valami megváltozik az még a jelenben történik.

Ami volt megváltozott, ami lehet még nincs.

2020. jún. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Jézus 666, és aki azt mondja, hogy az idő nem létezik.


Próbáljátok megfogalmazni a mondanivalótokat úgy, hogy a múlt, a volt, a lesz, a lehet, a jövő és hasonló szavakat nem használjátok. Mert ha nincs idő, ezek a szavak nem jelentenek semmit. Amíg ezen gondolkodtok, világosabbá válik a probléma lényege. Egy fentebbi hozzászólásban szerepelt hogy "a Föld forog". Próbáljátok meg ezt is elmondani a forog szó nélkül, mert az is utal az időre. Ha nincs idő, akkor mozgás sincs? Hogy is van ez? Statikusan létezik egymás mellett az összes jelen? A születésünk pillanata, az iskolás korunk, a halálunk, meg minden egyéb, ami van. Mert ha nincs idő, akkor hogy lehetne másképp?

Késő van, ma már nem folytatom. Valamikor, ahogy az időm engedi, elmondom, ahogy én elképzelem. Korántsem biztos, hogy úgy van, csak egy a sok elképzelésből. Nobel díjat biztos nem fogok kapni érte. Az igazi megoldást még senki nem találta meg.

2020. jún. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Mozgás és változás létezik. Az idő viszont csak egy mérőszám.

Nem azért változik valami, mert eltelik az idő.

És nem az a fő kérdés, hogy mi volt idő előtt... Hanem az, hogy ha létezett egy teljesen stabil rendszer, amiben nem volt semmilyen mozgás vagy változás, az miért változott meg?


" Hogy is van ez? Statikusan létezik egymás mellett az összes jelen? A születésünk pillanata, az iskolás korunk, a halálunk, meg minden egyéb, ami van. Mert ha nincs idő, akkor hogy lehetne másképp"


Az idő nem létezik kifejezést nem ezotérikusan kell elképzelni, hogy minden most létezik. Én nem hiszek ebben. De ha ez lenne az igazság, akkor is az volna a kérdés, hogy te a jelennek miért pont az a pontja vagy, ami vagy és miért változik meg az pont.

Tehát én nem azt mondom, hogy a múlt és a jövő is most létezik. Hanem azt, hogy mindig az van, ami van. Ami van, az a jelen. Tök mindegy, hogy változik, ha változott már az a jelen.


És a nappal és az éjszaka is azért változik, mert a föld forog és nem azért, mert eltelt az idő. Az idő nem az okozó az okozatban, csak egy mérni lehet vele.


Számomra mondjuk a tér sem véges, számomra az sem létezik. Ettől még tudsz mozogni benne, csak nem valami megfogható paszta, hanem vákuum, amiben van valami.

2020. jún. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
45%

Az idoutazas lehetseges. Velem mar elofordult ! Nem is egyszer !

Londonbol indultam concord jaratal 11:40-kor volt a chacking es a new york-i repteren 09:35-kor fogtam meg a csomagom :)

Egyesek szerint letezik megegy verzio, ahoz jo 1 liter vodka kell.

2020. jún. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
50%
mind időutazók vagyunk, évente 365 nappal haladunk előre az időben.
2020. júl. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 kriszpo ***** válasza:
62%
Csak egyféle idő utazásban hiszek, amit minden nap megélünk. Szépen lassan megyünk előre az időben másodpercről másodpercre. Ennél gyorsabban. lassabban vagy akár visszafelé nem lehetséges.
2020. júl. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Sztem ien időutazás nem létezik, mert mindig a jelenben vagyunk.
2020. júl. 3. 20:57
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!