Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy kell meditálni?

Hogy kell meditálni?

Figyelt kérdés

ápr. 29. 02:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Ülni kell csendben lényegében és ennyi. Hadd pörögjenek fel a belső tartalmak. A semmitől az elme megőrül.
ápr. 29. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

A cél a tudatos jelenlét stabil fenntartása.

Figyeld a légzésed, és az épp aktuálisan megjelenő külső hangokat, zörejeket. (Ezek figyelésével igyekezz a jelenben maradni.)

Amikor elragadnak magukkal a gondolatok, és ezt észreveszed, akkor ne minősíts semmit, engedd el az egészet, és térj vissza a jelenbe - légzés és hangok figyeléséhez.

(Jobb ha használsz hozzá valamilyen kéztartást, is amiben a kezek kb a köldök környékén összeérnek.)

ápr. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Bent kell maradni a jelenbe, lényegében az én fejembe.
ápr. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Pont most néztem Diószegi Ádám videóját erről. Keress rá youtube-on, 22 perces vezetett meditáció
ápr. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

A vezetett meditációk nem valódi meditációk, mivel közben egy gondolatfolyammal azonosul az ember.

A valódi meditációban pedig a gondolatfolyammal történő azonosulás megszüntetése a cél.

(Kezdésnek még talán jó lehet, de nem érdemes ezekre hosszútávon építkezni.)


Az a lényeg kérdező hogy a jelenben legyél, és ehhez minél kevesebb külső eszközt használj fel. Bizonyos idő után ugyanis nem csak az ülések stb közben tudsz majd meditációt végezni, hanem egyre több élethelyzetben, és ekkor kezd érdekesebbé válni az egész...

ápr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Olyan ez mint egy folyó amiben különböző erősségű áramlatok vannak. Az átlag ember állandóan benne van ebben a folyóban, és folyton folyvást gondoltai áramlásokkal kerül azonosulásba. Ezek elragadják, elviszik magukkal, majd véletlenszerűen változnak, újabbnál-újabbak jönnek stb. A hétköznapi (nem gyakorló) ember ezt észre sem veszi (ezt gondolja normálisnak).

A gyakorlás olyan mint kisétálni a folyóból a partjára. Néha egy egy erősebb áramlat ki-kicsap és elviszi a gyakorlót, de pont azért gyakorlás, mert újra-újra folytatjuk ezt és megszüntetjük azokat az azonosulásokat amiket már meg tudunk. Így idővel egy megtisztulás következik be.

A folyó állandóan folyik tehát, de amíg kívülről szemléljük ezt, addig nem vagyunk kényszerűen kitéve az áramlatoknak, és nem csapódunk ide-oda véletlenszerűen a hülyeségekhez - és mivel a hülyeségek miatt így nem vesztünk erőt, ezért a valóban fontos dolgok egyre több energiát kapnak.

Ezer meg milliónyi kép lehetne erről írni, de a lényegét már leírták:


csak tudatosan a jelenben lenni (ez a meditáció lényege)

ápr. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Én azt szoktam képzelni, hogy van egy legbelső lényegem ami nagyon-nagyon fix, és minden más, a gondolataim is csak áramlik körülötte, és egyszerűen csak hagyom ezt az egészet, nem gondolkodom, csak olyan, mint amikor fogod magad és felfekszel egy matracra és hagyod, hogy hullámozzon alattad a tenger. Mindeközben maximálisan hiszek benne, hogy mindennek értelme van, mindennek maximálisan jó értelme van, és bár lehet ennek az értelemnek nem én vagyok a középpontja, de lehet nem is én vagyok a lényeg, tehát ez se baj. És hogy csodálatos dolgok fognak történni. Sajnos látványos eredményről nem tudok beszámolni, mert csak este van időm erre, és azonnal elalszom tőle :D
ápr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Én nem tudom mi ez a vezetett meditáció mánia.
ápr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
100%
Figyelsz magadra. A belsődre.
ápr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
64%
Zseb zsötem😂😂😂
ápr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!