Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A Lapos Föld hívők tényleg...

A Lapos Föld hívők tényleg ennyire sötétek, vagy csak szerepelni akarnak?

Figyelt kérdés

Sose tudtam megérteni őket. Nincs épeszű magyarázatuk arra, hogy lapos a föld. semmi bizonyíték. csupán csak "hiszik".

Eközben a gondolkodó ember már alsó tagozatban tanult minimum 5 (öt) bizonyítást arra, hogy a föld egyáltalán nem lapos! de nem is gömb! ilyen kicsit tojás alakja van. kb.


Voltunk 14 éves koromban egy hajó túrán, ami 1 hetes volt. Az idegenvezető (igen, volt ilyen, aki ott magyarázott, amikor kikötöttünk kb 8 szigetnél) mondta, hogy távcsövet hozzunk, mert itt bebizonyítják a föld "ívét".


Hogy hogyan is zajlik ez? A távolban az érkező hajónap először csak a tetejét látni. Hogy miért-? mert a vízszint egy bizonyos pontban amgasabban van, mint maga a hajó. Ez miért lehetséges? mert a föld gömbölyű. És ezt a szabad szemünkkel is látni, de távcsővel jobb...

A vízszint felveszi a gravitációs mező vonzóerejét. tehát gömb alakot. ezért "domború" minden vízfelszín.


2020. jún. 26. 13:50
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A szerepelni akarnak - alatt azt értem, hogy kitalálnak valami fszságot csak azért, hogy tartozzanak valahova, hogy legyen egy közösség ahol nem rekesztik ki őket?
2020. jún. 26. 13:54
 2/17 Thispain ***** válasza:
90%
A Hollywood hírügynökség nevű csatornának volt erről egy videója. Abban az hangzott el fő okként, hogy bárki felszólalhat ott, és mindenkire figyelnek. Ez főleg azoknak számít, akiket gyerekkorukban senki sem vett figyelembe.
2020. jún. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Vannak nagyon sötétek, akik tényleg elhiszik. És vannak, akik csak provokálnak.
2020. jún. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
2-esnek: tehát akkor ezt tényleg nem gondolják komolyan és csak szeretethiányosak?
2020. jún. 26. 13:59
 5/17 Thispain ***** válasza:
85%
Előfordulhat, hogy de, viszont az is lehet, hogy nem. Ez személyfüggő.
2020. jún. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
89%

Akik egyszer hittek benne már képtelenek beismerni hogy hibáztak. Képtelenek nyitni az ésszerű magyarázatok felé, hanem ösztönösen védik az elveiket gondolkodás nélkül, és újabb mentségeket keresnek.

Ez azt jelenti, hogy ha felvinnéd az űrbe és megmutatnád a földet, akkor sem lenne képes "beengedni" ezt az egészet, hanem ösztönösen összeesküvés elméleteket gyártana.

2020. jún. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Háát ja. Én nem voltam az űrben, nem láttam "kívülről" a Földet. Nem is hiszek a képeknek. Bár azért eléggé nagy a valószínűsége, hogy tényleg járt ember a holdon. Lást spacex. kilőttek 2 embert az űrállomásra. érdekes mindenki elhitte.


Én csak a fizikának hiszek. Bebizonyítható, hogy a föld "gömbölyű"? Természetesen. Szabad szemmel látható? Természetesen!

2020. jún. 26. 14:37
 8/17 A kérdező kommentje:

De még azt sem értem, hogy hogyan lehet hinni egy olyan dologban amiről még talán legbelül tudják is, hogy fszság.

Pl a vallás. rengeteg ember szentül meg van győződve arról, hogy "isten" létezik. Tudják bizonyítani? nem. És azt tudják, hogy NEM létezik? azt sem.

Tehát? Akkor mégis miben hisznek? ez csupán unaloműzés. Akinek normális élete van az nem vallásos. aktív mindennapjai vannak, éli az életét, és boldog. Tehát nem vallásos. Annyi mélyen vallásos embert láttam már, akik sanyargatják az életüket és ellentmondást az ellentmondásra halmoznak. Mindent megtagadnak amit nem látnak a szemükkel ,de az "istenük" létezik. háát ezen kiégtem :D

2020. jún. 26. 14:40
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez egy poén, egyfajta "görbe tükör". Nem hiszem, hogy 1-2%-nál többen komolyan is vennék, nem csak örülnek a szereplésnek.
2020. jún. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
11%

Márpedig én megyek és látom hogy lapos. Tudok kit fogsz te átverni.

Méghogy a víz gömb alakú.

Akkor mi értelme a vízszintes" kifejezésnek?

Ezek szerint egyenes vonal se létezik mert minden egy picit gömb.

Az egész gömb föld elmélet csak egy baromság.

2020. jún. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!