Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az én? Vagy ki az én? Tud...

Mi az én? Vagy ki az én? Tud erre valaki választ?

Figyelt kérdés

Vannak tanítások, amelyek válaszlehetőségeket kínálnak.

Pl. Rupert Spira, Tolle, Mooji, és egyre többen..

Tapasztalati válaszok érdekelnének, mert tudom hogy sok ilyen van.

Tudom mennyire elterel a földi mivoltunk, és világos hogy milyen könnyen kötődünk a látszathoz.

A figyelemátrendeződés a kulcs, habár ez könnyen megvalósítható, épp olyan nehéz.



2020. szept. 11. 21:58
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Nem kérek linket, csak tapasztalati megértést.
2020. szept. 11. 23:36
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz.

Csak a meditàcióban tapasztalod meg azt amit kerdezel.

2020. szept. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
47%
Nincs "én". Eredetileg semmi sincs.
2020. szept. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Egy sokrétű elme-egység. De pl jelenleg a testem is én vagyok. Rám rakódott rész.
2020. szept. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:

Minden amit megtanultál, olvastál, láttál, hallottál, ízleltél, szagoltál, tapintottál és akármilyen érzékeid vannak. Minden ami a tudatodba bekerült az vagy te. Semmi más. Valójában csak attól vagy más mint bármelyik másik ember, hogy teljsen más dolgokat hallottál, láttál tapasztaltál és ezekből rakod össze, hogy pl. mi a világ, ki a másik ember.


Az hogy milyen a világ a 7.8mrd ember közös tudata teszi össze, senkinek nincs igaza és mindenkinek igaza van egyszerre, ha a világról alkotott véleményére vagy kíváncsi bárkinek.


Mondjuk ez most nem volt kérdés :D

2020. okt. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, az nem lehet hogy minden ami a tudatomba került az pont hogy nem vagyok, hanem a tudat vagyok, amibe bekerült?
2020. okt. 15. 20:54
 7/22 anonim válasza:

Nem biztos, hogy értem a kérdést.

Úgy érted, hogy a testeddel nem azonosulsz, csak a fejedben lévő "szellemeddel", eszeddel?



Elvileg egy sejthalmaz vagy amikor megszületsz, egy biológiai robot. Aztán jön az első emlékképed, onnantól lesz tudatod. Addig ösztönösen teszel dolgokat csecsemőként, biológiai robotként. Innentől meg indul az élet, a móka, megtanulod a dolgokat, amit a környezetedben tapasztalsz az öt+x érzékeddel. A +x-et azt a 6. érzék, sugallat, magasabb intelligencia által kapott tudás, extra dimenziókból kapott sugallat és hasonló dolgokra értem, de alapból csak az öt érzék, ebben hisz mindenki, a többiben csak kevesek, mert nincs rá bizonyíték.



Az, hogy mit gondolsz magadról, az a világgal való összehasonlítás. Ha mások megítélnek akkor vagy elfogadod a véleményüket vagy nem. Ez attól függ, hogy magadat többre tartod-e másoknál vagy sem. Mondjuk azt mondják vicces vagy, akkor te ezt vagy cáfolod, ha soha nem nevettettél meg senkit, vagy elfogadod, ha sok embert megnevettettél már.


Mindenkinek igaza lesz, aki nem hazudik, hanem az őszinte véleményét mondja. Még akkor is igaza lesz mindenkinek, ha teljesen mást állítanak.


Minden relatív, mindent valamihez mérten állapítunk meg.


A biológiai tulajdonságaidat öröklöd, tehát az nem te vagy, miközben te vagy. A tanult tulajdonságaidat pedig a körülötted lévő világból kapod, tehát az sem te vagy mert "betöltődik" a fejedbe, oda ahol tárolod az információkat, ahol a memóriád van. Pont mint egy számítógép.

Tehát az én nem létezik, csak létrehozod a gondolataiddal. Az én folyamatosan változik, mert elvileg mindig kerül be valami információ a fejedbe, amitől több leszel, de lehet a többlet információ ront az énképeden.

Az "én" egy csomó információ, a frizurától a tudásig. Szerintem, attól függ egy ember élete és énképe, hogy mennyi energitöbblettel rendelkezik. Például, ha egy család egész életében csak dolgozik, akkor a gyerekeiknek jó élete lesz, mert energiatöbblete van a családnak. Viszont ha a gyerek csak feléli az energiáit a családnak és elfogy az energia, akkor jön a probléma, a szorongás, a rossz dolgok, az "átok". Átok amit a magasabb intelligencia művel az emberekkel, ha valami rosszat tettek nekik.


Szerintem mindenki egy biológiai robot, amit irányítanak és ebből egy nagy játék lesz amit az életnek hívunk. Van egy algoritmusa, ami úgy párosítja össze az embereket, hogy a hasonló dolgokat összehozza egymással. Az élet egy film amiben lesz egy bonyodalom és a végén fogalam sincs hogy oldódik meg. Addig bonyolódik amíg van rá energiája valakinek. A magasabb intelligencia meg jót szórakozik az embereken, hogy mennyire sután csinálják a dolgokat. Oylan mint egy nagy sakkjáték, ahol mi emberek vagyunk a bábuk és a fejünk felett meg sakkoznak velük. Annak alapján történnek velünk jó vagy rossz dolgok, hogy mit cselekszünk és amit cselekszünk azt tudtuk-e, hogy jó vagy rossz. Az biztos, hogy onnantól, hogy kétlábra állsz és tudatosan elkezded tanulni az élet dolgait, mindenképpen beleszólsz a világba, a pillangóhatás szó írja ezt le. Teljesen mindegy, hogy mit csinálsz a világban, valamekkora vihart fogsz kavarni. Itt a lényeg, hogy tudatosan csinálod-e vagy véletlenül.

A játék lényege, hogy a magasabb intelligencia aki tud rólad mindent, olyan helyzetekbe terel, amiből bonyodalom származik vagy éppen valami jó származik belőle. A lényeg, hogy ne tartozzál senkinek. Mondjuk kérsz egy szívességet valakitől, akkor azt valahogy vissza fogod adni vagy tudatosan, vagy a magasabb intelligencia segítségével és akkor nem tudatosan.


Például elejtesz valamit a közértben és valakit megkérsz, hogy vegye fel neked. Akkor ő vagy segít vagy nem, de tegyük fel segít és felveszi neked amit leejtettél. Innentől kezdve te tartozol neki annyi energiával, amibe neki az került, hogy felvegye neked a földről amit te leejtettél. Mivel nem így gondolkodsz, ezért nem is törődsz vele. De ez az energiatartozás ez megmarad. A magasabb intelligencia feladata, hogy ezt az energiatartozást valahogy okosan úgy egyenlítse ki, hogy te nem tudsz róla, hogy visszaadtad neki. Mert lehet, hogy többet nem találkozol vele, és ezért nem neki fogod visszaadni, hanem mondjuk 1 év múlva a rokonának akit nem ismersz, mondjuk előre engeded a közértben és megtartod neki az ajtót, előre engeded és akkor ő energiát spórolt, mert nem kellett az ajtót kinyitni. Aztán otthon meg visszaadja ezt a spórolt energiát annak a személynek aki neked felvette a földről 1 évvel előtte amit te elejtettél. Például lesegíti a kabátját vagy hasonló.



Az életről most ezt gondolom:


Mondjuk két ember megismerkedik, ők azt hiszik a véletlen műve, de aki mindekettejüket ismeri, az összes tulajdonságaikat, az tudja, hogy nem véletlenül ismerkedtek meg. Lehet azonos a nevük, vagy az egyik neve ugyanaz mint a másik szomszédjának a neve, vagy ugyanolyan a kutyájuk vagy egy városban nyaraltak, de mindig van valami közös ami összeköti őket.


Össze vannak terelve mint a bárányok. Isten bárányai, ahogy szokták mondani.



Az élet nevű játék amikor két vagy több magasabb intelligencia (Istenek, vagy félistenek) játszanak az emberekkel. A játék lényege, hogy borsot törjenek a másik orra alá, mindezt az emberek felhasználásával, hogy azok ne tudjanak róla, hogy mibe is keveredtek. Minden embernek lesz egy saját játéka, az az ő saját élete, ami kapcsolódik az összes emberrel a világban. A játék azzal kezdődik, hogy megszületsz. Azért születsz meg mert a szüleidnek volt energiatartozása, amit csak azzal tudtak megfizetni, hogy bűnbe estek és megfogantál majd megszülettél. Így esély keletkezett arra, hogy te ledolgozd az energiahiányt. De ezt nem mondják el, hogy tulajdonképpen te energiatartozással élsz és neked valami pluszt kell hozzáadj a világhoz, hogy a világ tartozzon neked energiával és ezért minden bejöjjön neked az életben. Mondjuk megkapj egy állást, vagy akár megkapj bármit amire csak gondolsz. Neked folyamatosan kell dolgoznod, hogy amikor szabad vagy ott minden jól sikerüljön. Az Istenek a fejed felett belevisznek rosszba és utána kijavítják. Akkor kezdődik a gond, amikor felborul az egyensúly. Ha valami olyanba vittek bele, ami az energiát egyik oldalra billentette. Egyre komolyabb problémák lesznek, amihez egyre több intelligencia kell, hogy meg legyen oldva. Ezt szeretik az Istenek, hogy minél nagyobb bajba keverd magadat, valójában ők kevernek bele, de ők ezt nem akarják, hogy megtudd, ezért rákényszerítenek arra, hogy bevalld: Mea Culpa! Az én vétkem! Mert ők nem akarnak felelősséget vállalni a tetteikért, lebukni meg még annyira sem.

Ha valami bajt okoztál a világban, akkor egyre nagyobb gond tornyosul a fejed felett. Legalább is ezt éreztetik. Olyan híreket generálnak köréd, olyan embereket terelnek köréd, hogy vedd észre, milyen bajt csináltál.

Addig csinálják ameddig csak ellenálsz, és egészen el tud menni az egész játék világeseményekig.

2020. okt. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#7 Valld be hogy szívtál valamit! 😂

Írj valami fantasy könyvet, bejönne.

2020. okt. 25. 11:03
 9/22 anonim ***** válasza:

A kettes válaszomvan elmondtam a lényeget.

Ami azon felul van mind felre visz es felesleges....

2020. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Válaszomban*
2020. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!