Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vak Buddha, Süket Buddha...

Vak Buddha, Süket Buddha szobrok - ezek mit segítenek elő vagy mit szimbolizálnak?

Figyelt kérdés

Ha nem láttam volna személyesen, el sem hinném. A nevető Buddha, ha jól tudom, a jólétet jelképezi, a Buddha gyerekeivel meg elősegíti a gyermekáldást.

Normális válaszokat várok.


2010. aug. 6. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy azt szimbolizálják, hogy nem az érzékeink által nyerhetjük ki a valódi boldogságot, hanem inkább a rejtélyes csendből és sötétségből, amit Buddha Nirvánának hív? Hogy a valóság nem az öt érzékünkre van koncentrálva. Csak ugye a nem tapintást, nem ízlelést és nem szaglást nem lehet kifejezni szoborral. Bár lehet csináltak olyat is. :D


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, LastOne.Left, milyen igazad van! :)

(Te tudsz valamit... :))

2010. aug. 7. 16:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Hehe. Köszi szépen. Igazából én is tanuló vagyok...és a legnagyobb tanító okít(egyébként mindenkit, csak észre kell venni). :P

S megadta nekem a megfelelő nézőpontot, ahonnan könnyedén mérlegelhetem az ilyen dolgokat, hogy meg tudjam adni a korrekt választ. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Így hát most is korrekt lett a válaszod... :))

Üdv,

2010. aug. 8. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!