Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Érezheti valaki egy lélek...

Érezheti valaki egy lélek fájdalmát? Konkrétan arra gondolok, hogy volt egy ember, aki nagy fájdalmak közepette halt meg. Érezheti ezt a fájdalmat élő ember?

Figyelt kérdés

2020. szept. 28. 23:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Érezni nem lehet. Maximum átérezni vagy látni/hallani.
2020. szept. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De van olyan, hogy valaki érzi azt amit a halott is érzett amikor meghalt, nem?
2020. szept. 28. 23:42
 3/15 anonim ***** válasza:

Erre legjobban te magad tudod megadni a választ:

mezitláábasan teljes erővel rúgj bele a falba.

Ha az ottlévők közül bárki ez miatt feljajdul és napokig sántít, akkor kérdésedben felvetett lehetőség bizonyítottá válik.

2020. szept. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"volt egy ember, aki nagy fájdalmak közepette halt meg."

A test fájdalma nem a lélek fájdalma, az éppen meghaló ember lelkének fájdalmát pedig nem érezheti senki más (neki pedig már nem lesz alkalma elmondani).

2020. szept. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
Valamiféle telepátia révén talán ilyesmi is lehetséges. Sok különös dolog van a világon. Esetleg empata az illető.
2020. szept. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Grimfox ***** válasza:
44%

A pszichometria képessége lehetővé teszi ezt, de ehhez valamilyen, általában fizikai kontaktus szükséges. Ha az, aki ezzel a képességgel rendelkezik elég érzékeny, akkor is átérezhet hasonlót, mint a haldokló, ha a haldokló egy személyes tárgyával áll fizikai kapcsolatban, de a haldoklóval nem. Hozzá kell tenni, hogy elég valószínűtlen, hogy valaki ilyen képességgel rendelkezzen. Az erős empátia is produkálhat hasonló tüneteket, szinte fizikai fájdalmat, de kevés emberben elég erős ehhez az empátia.


A másik lehetőség az 5-ös válaszoló ötlete, a telepátia, de az még kevésbé valószínű, mint a pszichometria.


Ezen felül a lélek nem fáj. Érzelmi, és gondolati szinten szenvedhet az ember, de a lelke sértetlen marad.

2020. szept. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. szept. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#2 nem ilyen nem létezik nem tudom hol olvastad vagy hallottad. Képtelenség hogy érezd ugyan azt a fájdalmat amit valaki más érez anélkül hogy veled és megtörténne ugyan akkor ugyan az. Erre nincs semmilyen módszer tehát kár is feszegetni a dolgot
2020. szept. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hmm, eszembe jutott egy régi eset. A barátomat, aki nagyon messze lakott tőlem, baleset érte. Én erről akkor még semmit sem tudtam, csak egy reggelen furcsa, látomás szerű érzésem támadt és hozzá testi érzetek társultak. Bár a konyhában álltam, a kávémat kevergetve, mégis egy egész más helyen éreztem magam és testi sérüléseket éreztem, bár nem túl erősen, de mégis olyan élethű volt az érzés, hogy utána beszaladtam a tükörhpz, sérüléseket keresve magamon.

Nos, sehogy sem tudtam hová tenni az esetet. Aztán barátom pár hét múlva felhívott és elmesélte szóról szóra ugyanazt, amit én anno a konyhában érzékelni véltem vele kapcsolatban.

Mondhatom, sokkolt az eset!

2020. szept. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ne akard érezni, mert ha más éppen haldoklása közben érzi, te ugyanazt, akkor te is belehalsz!
2020. okt. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!