Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mikre értik azt hogy a magány...

Mikre értik azt hogy a magány fizikai fájdalmat is okoz?

Figyelt kérdés

#magány #fájdalom #lélek #kirekesztettseg
2017. okt. 12. 17:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Arra, hogy a sok maszti során kidörzsölöd a bőröd.
2017. okt. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Rossz lelkiállapot miatt beteg leszel.
2017. okt. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Félreérted, a magányt úgy kezeli az agy, mint a fizikai fájdalmat, ugyan azok a területek aktiválódnak, nincs arról szó, hogy a magánytól fizikai fájdalmat éreznél, csak ugyan annyira rossz.
2017. okt. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Én érzek fizikai fájdalmat. Nekem a szívem és a hasam szokott fájni, szúrni. Kivizsgáltattuk, lelki eredetű.
2017. okt. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
A magány, sokféleképpen is értelmezhető. Van amikor kifejezetten jólesik, hogy rendet rakhass a fejedben, máskor viszont szomorú vagy, mert senki nincs éppen melletted. Ilyenkor én valami szorító érzést érzek a mellkasomban.
2017. okt. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

A betegségek hátterében sokszor lelki, feldolgozatlan események állnak.

Ennélfogva ha valaki lelkileg nem kiegyensúlyozott a magány végett, akkor emiatt érezhet különböző fizikai tüneteket: szúr a mellkasa, szíve, pánikrohama lesz, nem kap levegőt...

2017. okt. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 xxxcsillag ***** válasza:
45%
Magamon tapasztaltam a jelenséget.Olyan erős fizikai fájdalmat éreztem a szivem és gyomrom táján, amikor kiderült hogy a férjem más nővel megcsalt és lelépett, mintha valami súlyos testi bajom lenne.Szinte elviselhetetlen volt.
2017. okt. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Travis83 ***** válasza:
33%
Gondolom arra, hogy az ember képes felkötni magát a magánytól. A hurok pedig rohadt fájdalmasan dörzsöli a nyakat, ahogy ott rángatózik a szerencsétlen.
2017. okt. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
54%
Nemréf szakítottam barárnőmmel. Szó szerint fájdalmat érzek a mellkasomnál.
2017. okt. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
6%
Nemrég szalagsérülést szenvedtem a jobb térdemben. Mikor negatív érzések vesznek rajtam erőt (pl.: kétségbeesés, magány, szomorúság), olyan szinten fáj, hogy csak az segít ha a földön magatpózba húzom magam sírás közben (sírás=folyik a könny a szememből, annyira hogy nem látok tőle) a bivalyerős fájdalomcsillapítók helyett. (Amik persze a májunkat is tönkrevágják hosszú távon.)
2017. okt. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!