Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerinted létezik/léteznek...

Szerinted létezik/léteznek isten/istenek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Akármilyen isten. Egy vagy több. Nem ragaszkodva ahhoz, hogy isten az emberekért van, isten a jó, teremtő, segítő...


Kíváncsi vagyok, ki mit gondol. Tudni persze sosem fogjuk, senki nem erősíti meg, csak gondolni, hinni lehet benne.


2020. okt. 30. 15:57
1 2
 11/19 Grimfox ***** válasza:
45%
Amit a hermetikus filozófia, és a hindu filozófia gondol a dologról-nagy vonalakban-nekem az a legmeggyőzőbb elmélet. Egyetlen kezdet nélküli, nem teremtett, hanem mindig is létező isten, és több teremtett, de még mindig a világot alkotni, és formálni képes isten létezése tűnik nekem a leginkább elfogadhatónak.
2020. okt. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
léteznek istenek de nem egyedülállóak, mint egy faj jelen vannak
2020. okt. 31. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
55%

"Tudni persze sosem fogjuk, senki nem erősíti meg, csak gondolni, hinni lehet benne."


Ez az ami a legjobban zavar...

2020. okt. 31. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Úgy mindenképp, hogy a természet erői, az ember által nem vagy nehezen befolyásolható dolgok erők.

régen úgy hitték az istenek munkája, ma azt mondjuk a természet ereje...

pl a szerelem istennője, tengerek istene....pokol/alvilág ura...stb-stb.


Vagy Isten, minden alkotója, álmodója. A minden "jót" magába foglaló.

Az Isten ki alkotott, teremtett, azaz életet adot, így személye maga az élet.

Ha minden pozitív dolgot a szépséget, az illatot, a selymes puhaságot s a csodás érzéseket, azaz mindent ami jót mint Isten megszemélyesítünk úgy szintén a jó Isten szeretetét kapjuk.

Szóval igen, hiszek. Hiszek a jóban, az életben és a természet erőiben.

Az amiből az élet maga ered, legyen az bármi, meg érdemel annyi hálát, mint az élet adó szülők. Ha most Istennek hívjuk akkor az Isten...

2020. okt. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Lucifer (Lv.101) ***** válasza:
Én hiszek abban, hogy az Istennek olyan lények, akik az emberek által létesülnek, így én, aki sokkal magasabb rangú náluk, olyan kedves vagyok hozzájuk, hogy nem rombolom porig a templomaikat, mert sok port hagyna maga után.
2020. okt. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. okt. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
24%

Hol van az Isten? Nem látom.

Hol nincs, csak azt látom.


Az isten a létező mindenség. Minden ami létezik, mindent beleértve.

2020. nov. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
én azt nem értem, miért nem lehet istennek tekinteni az olyan földönkívülieket akik más bolygókról származnak és a tudások bőven a mi ismereteink felett van. Ennek a létezésére igen is van esély, de egy mindig létezett teremtőére semmi. Az a baj, ezt nem nagyon sorolják isten kategóriába, sokkal inkább aliennek, pedig számunkra megmagarázhatatlan csodákat már ez a kategória is tudna tenni, és elég lenne ha csak egy kicsivel járnának előttünk fejlődésben.
2020. nov. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
azért mert földön kívüli a földönkívüli.
2020. nov. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!