Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen jelek vagy anomáliák...

Milyen jelek vagy anomáliák utalnak a szimulált világ létezésére?

Figyelt kérdés
2020. nov. 5. 10:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
26%
Déjà vu?
2020. nov. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Így konkrétan semmilyenek. És itt az Occam-borotva elvet sem szerencsés használni, mármint hogy a szimulált világ egyszerű magyarázat lenne bármire is, mert ahhoz az kellene, hogy ismerjünk minden lehetséges magyarázatot, és azokból válaszzuk az "egyszerűbbet". Viszont még nagyon sok fizikai összefüggést nem ismerünk, és ha ismernénk, akkor is lehet, hogy nekünk az tűnne bonyolultnak, és egy valakik(?) által valahogy(?) szimulált világ tűnne egyszerűbbnek, miközben talán épp fordítva van.
2020. nov. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
A Mátrix c. filmben a macska például. Találkoztál vagy hallottál ilyen megfigyelésekről?
2020. nov. 5. 11:43
 4/27 A kérdező kommentje:
A Deja vu úgy tudom memória probléma, a látott kép az agy emlékközpontjába jut hibásan ezért azonnal felidéződésként érezzük.
2020. nov. 5. 11:46
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

Nincsen ilyen jel, és alapból nem is lehet.

Ezen kívül jó párszor volt már a kérdés.

2020. nov. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 2*Sü ***** válasza:
75%

> Milyen jelek vagy anomáliák utalnak a szimulált világ létezésére?


Elvi szinten sem lehet ilyen. Bármilyen jelenséget is találnánk, nem lehetne eldönteni, hogy az a szimulációból fakadó sajátosság, vagy valamilyen eddig még nem ismert természeti jelenség. Nem tudsz olyat mondani, ami kizárólag csak szimulációra utaló nyom lehet, és ne lehetne értelmezni akár a valós világ valamilyen természetes jelenségének.


> A Mátrix c. filmben a macska például.


A macska csak egy konkrétum volt, a filmben a deja vu lett kikiáltva a szimulációra utaló nyomnak. Nota bene a való életben a deja vut egy még nem teljesen feltárt, de valós jelenségnek tartjuk.

2020. nov. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Mojjo ***** válasza:
78%

Ahogy Süsü mondja, nem lehet elvileg sem megállapítani semmilyen jelenségről, hogy az azért olyan, mert a természet szimplán úgy működik, vagy úgy programoták le valamilyen programozók a szimulációt. És pont ezért ez a kérdés nem egy tudományos kérdés és soha nem is lesz az. Egy hipotézis/ ötlet/ gondolat/ akármi akkor lesz tudományos, ha legalább elvileg létezik olyan mérési utasítás, aminek segítségével cáfolható - ezt úgy szokás mondani, hogy falszifikálható. A szimulációs hipotézis pedig nem falszifikálható.


Pont ezért nem csak, hogy nem tudományos, de teljesen haszontalan és semmitmondó is. Nagyjából azzal egyenértékű, mintha azt mondanám, hogy minden nap este 7 és 9 között pontosan három láthatatlan csillámpóni bámul téged és készít megfigyeléseket a tevékenységeidről. Cseles csillámpónik, bárhogy akarod kimutatni a létüket, pont azt a módszert kicselezik. De a jegyzeteket azért szorgosan készítik. Na, ezzel pöccre, hajszálpontosan azonos értékű a szimuláció-hipotézis.

2020. nov. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
A valóság egy érdekes dolog. A tudománytól elvonatkoztatva, számunkra a valóság egy olyan modell, amit az agyunk állít össze az érzékszerveink jelei alapján. Ebben a modellezett világban éljük le az életünket, a tudatunk ezzel áll interakcióban, nekünk ez a valóság. Persze köze van a fizikai világhoz, de nagyon nem azonos vele.
2020. nov. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

Lehet játék a szavakkal, de a valóság az, amit érzékelünk. Amit meg gondolunk, az a fantázia. Ezért azon elmélkedni, milyen az, amit nem érzékelünk, a fantázia birodalmába tartozik, ott bármit jogunk van gondolni, de nincs jogunk bármire ráfogni, hogy valóság, pontosabban tehetjük olyan következményekkel, amit majd rólunk gondolnak).

A szimulált világ mint olyan, akkor vethető fel, ha nem definiáltuk, miről beszélünk. Maga a szimuláció pontosan azt jelenti, hogy valamilyen valóságelemet mesterséges körülmények között vizsgálunk. Ez azt is jelenti, hogy van egy alany, aki vizsgál, és ez nem mi vagyunk.


Az ilyen típusú viták amiatt jöhetnek létre, mert nem definiáljuk a felhasznált fogalmakat, ezért bárki azt ért alatta, amit éppen akar, sőt, eltérő időben eltérő dolgot (akár akaratlanul). Más szavakkal, ilyenkor nem állnak fenn a vita feltételei.

2020. nov. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
20%

Miután vizsgálni kezdtük a világunk a legelemibb szinten, megtörtént az amire senki sem számított : felfedeztük ugyanis hogy a szilárd anyag, amiből minden felépül körülöttünk egyáltalán nem szilárd.Minden amit valóságosnak hiszünk, olyan dolgokból épül fel, amit nem tekinthetünk valóságosnak. Az atom 99.99%-ban üres. A dupla-rés kísérlet megmutatta, hogy a részecskék vagy részecskeként vagy pedig hullámként viselkednek. A részecske-hullám kettősséget mindenki ismeri. Aztán felfedeztük, hogy a részecskék képesek összefonódásra, ezzel pedig hatalmas távolságokon át képes egymáshoz kapcsolódni, továbbá, hogy ezek az összefonódott részecskék képesek egymással kommunikálni, azonnal méghozzá még hatalmas távolságok esetén is.Ez a józan észnek elég ellentmondó tulajdonság. Nem alkalmazható a fénysebesség, mint határsebesség itt.



Az atomok vagy elemi részecskék nem valóságosak; a valószínűség világát alkotják semmint a dolgokét vagy a tényekét. A szilárd világ, homályos és bizarr lett. A világ a legkisebb tartományokban egyáltalán nem kiszámítható, a határozatlansági reláció értelmében.A valóságunk csupán egy valószínűség-hullám és a valóság megfigyelése készteti arra a valóságot, hogy mérhetővé válljon.



* * *



Rengeteg dolgoban voltunk biztosak a világon és rá kellett jönnünk tévedünk.


Vannak kísérleti adatok, amik azt mutatják pusztán szimulációban élünk



Tények ;



1 ** A dupla-rés kísérlet következményei a józan észnek ellentmondanak. Az amit anyagnak gondoltunk azzal teljesen ellentétesen viselkedik. Minden anyag egy hullámfüggvény, ami összeesik amint megfigyelik. Az összeeséskor lesz mérhető, anyagi. Csak akkor lesz mérhető anyagi tulajdonságú, ha megfigyelik. Amint nem figyelik, hasonlóan egy videojáték rendereléséhez, megszűnik létezni



2 ** Akvantum összefonódás jelensége


Az összefonódott részecskék, egymástól igen távol cserélnek információt. Azonnali távolbahatásról van szó a fény sebességénél gyorsabban történik a kommunikáció. Mivel az anyagi kölcsönhatások határsebessége a vákuum fénysebessége, látható, hogy mennyire nem anyagiak az anyaginak hitt részecskék, az univerzum építőköve.


Anon-lokalitás a rendszerünkön kívüli endszer létére utal,ami az összefonódott részecskéket felügyeli.



3 ** Egy digitális világban mindig van egy legkisebb egység, amely tovább nem bontható. Nos azt talapasztaltuk évezredek óta, hogy minden még kisebb építőkövekre oszlik. A nagy dolgoktól egészen a sejteken át minden kisebb egységekre osztható. Az atom, amit a görögök oszthatatlannak véltek, innen a neve atom=oszthatatlan, még az is továbbosztható atommagra és elektronra, a mag további elemi részecskékből áll. Ennek ellenére bebizonyosodott, hogy létezik egy olyan un.Planck egység, ami nem osztható tovább. Egy kvantumfizikai törvény bebizonyította, hogy alatta nem létezik egzakt fizikailag létező mennyiség. Egyszerűen véget ér minden ismeretünk, ha ez alá megyünk. A legkisebb hossz, a Plack hossz, a legkisebb időegység a Plack idő. Ez is az univerzumunk digitális természetére utal.



4 ** Az univerzumunk megmagyarázhatatlan digitális természete. Az energia, az idő a tér a fizikai mennyiségek diszkrét csomagokban léteznek és utaznak.Mint oszthatatlan részek apró darabjai. Egyáltalán semmi ok sincs arra, hogy világegyetemünk ne analóg, azaz folytonos legyen. A matematika lehet azért írja le a valóságunk, mert a valóságunk a matematika.



5 ** Az univerzumunk a holográfia elvén működik, ami azt jelenti, egy rész tartalmazza az információt az egészről. Ez jelenik meg az ősi keleti gyógymódokban is. Minden szerveden a kezeden a lábadon a tested egészének szervei megjelennek akupresszúrás pontok formájában, amivel a gyógyításuk megkönnyíthetővé válik, lásd akupunktúra. Egy tudományos kutatás, arra a kérdésre keresi a választ jelenleg is, miért pontosan ugyanolyan minden elektron? A programozástechnikában vagy lemásolhatod vagy duplikálhatod az objektumokat. A különbség, hogy másolással meg tudod változtatni az egyedi objektumok tulajdonságait,. Ez a módszer több erőforrást igényel, mivel az összes tulajdonságot külön kell tárolni a memóriában, hogy amikor szükséges, hivatkozni lehessen rájuk és meg lehessen őket változtatni. Ezt el lehet kerülni, azzal ha duplikáljuk őket.Ezzel hatalmas mennyiségű duplikáltat tudsz létrehozni, ami kevés erőforrást igényel és egymással teljesen azonos. Hátránya, hogy nem tudod a duplikált objektumok paramétereit egyenként megváltoztatni többé. Van egy olyan elmélet, hogy a valóságban csupán egyetlen eletkron létezik és az képes egyszerre jelen lenni mindenhol.



6 ** A legbizarabb tény most jön. Jim Gates és kollégái computer kódot találtak a superszimmetria kutatása közben. Azokban az egyenletekben, amelyek a valóság természetét írják le. Ezt a kódot megértettük, mert teljesen azonos azzal a hibajavító kóddal, amit az internet böngészőinkben használunk.



* * *



Nick Bostrom, az Oxford Egyetem professzora szerint Majdnem biztos, hogy egy számítógépes szimulációban élünk.



James Gates, a Marylandi Egyetem fizikusa szerint ha a szimulációs elmélet igazolható, annak a természetben is nyoma van. Gates az univerzum működését meghatározó leptonok és kvarkok természetének tanulmányozása közben olyan reakciókat és jelenségeket figyelt meg, amik leginkább az informatikában használt hibajavító kódok működésére emlékeztetnek. Gates szerint


rendkívül valószínűtlen ilyen jellegű kódokat találni egy nem szimulált univerzumban.



A hibajavító kódokat a böngészők teljesítményének optimalizálására használják. Ugyan mi keresnivalójuk van a szuperszimmetriát és a húrelméletet vizsgáló egyenletekben? [link]



Egyértelműen következik belőle, hogy maga az univerzum egy szimuláció. Vajon milyen lehet a valóság akkor? Amit a lelkünkkel érzékelünk az ESP-k a transzcendens?


Tények :



1 - Az emberiség technológia fejlődésének elkerülhetetlen következménye az MI velünk azonos vagy magasabb fejlettségű szintre lép. Minden funkciónkat átveszik majd.Ugyanakkor az emberi erkölcs/spirituális fejlettlenségből fakadóan át is adjuk nekik az irányítást, aminek következtében kitörőlhetik korábbi tudatunkat. Miért ne élhetnénk már most ebben?



2 - Ismert, hogy világunk - a kvantumfizika legújabb kísérletei eredményei alapján - úgy alakul ahogyan a képzeleteink megteremtik azt. Már most közismert, hogy egy résztvevő univerzumban élünk. Gondolataink, vágyaink és egyben félelmeink manifesztálódnak a világunkban. Túlzás nélkül kijelenthetjük, hogy ez egy általunk folyamatosan termemtendő világ.



Ez is annak a jele, hogy egy emberbarát szimulációban lehetünk. Lehetséges hogy úgy van megalkotva hogy ne emlékezzünk a szabad életünkre?



3 - Ha az emberi szellemet szimulációba zárunk és megfosztunk bizonyos érzékszerveitől, azt nem felejtjük el végleg. Folyamatosan hiányozni fog nekünk, annyira beleégett a rutin cselekvéseinkbe, hogy habár emlékét kitőrőlték de tudatalatti viselkedésünk része marad továbbra is.



A paranormális jelenségekről, érzékszerveken túli érzékelésről alkotott képünk ebbe pont bele illik. Lehetséges, hogy a valóságban több mint 5.érzékelésünk volt.


Tények ;



1 ** A dupla-rés kísérlet következményei a józan észnek ellentmondanak. Az amit anyagnak gondoltunk azzal teljesen ellentétesen viselkedik. Minden anyag egy hullámfüggvény, ami összeesik amint megfigyelik. Az összeeséskor lesz mérhető, anyagi. Csak akkor lesz mérhető anyagi tulajdonságú, ha megfigyelik. Amint nem figyelik, hasonlóan egy videojáték rendereléséhez, megszűnik létezni



2 ** Akvantum összefonódás jelensége


Az összefonódott részecskék, egymástól igen távol cserélnek információt. Azonnali távolbahatásról van szó a fény sebességénél gyorsabban történik a kommunikáció. Mivel az anyagi kölcsönhatások határsebessége a vákuum fénysebessége, látható, hogy mennyire nem anyagiak az anyaginak hitt részecskék, az univerzum építőköve.


Anon-lokalitás a rendszerünkön kívüli endszer létére utal,ami az összefonódott részecskéket felügyeli.



3 ** Egy digitális világban mindig van egy legkisebb egység, amely tovább nem bontható. Nos azt talapasztaltuk évezredek óta, hogy minden még kisebb építőkövekre oszlik. A nagy dolgoktól egészen a sejteken át minden kisebb egységekre osztható. Az atom, amit a görögök oszthatatlannak véltek, innen a neve atom=oszthatatlan, még az is továbbosztható atommagra és elektronra, a mag további elemi részecskékből áll. Ennek ellenére bebizonyosodott, hogy létezik egy olyan un.Planck egység, ami nem osztható tovább. Egy kvantumfizikai törvény bebizonyította, hogy alatta nem létezik egzakt fizikailag létező mennyiség. Egyszerűen véget ér minden ismeretünk, ha ez alá megyünk. A legkisebb hossz, a Plack hossz, a legkisebb időegység a Plack idő. Ez is az univerzumunk digitális természetére utal.



4 ** Az univerzumunk megmagyarázhatatlan digitális természete. Az energia, az idő a tér a fizikai mennyiségek diszkrét csomagokban léteznek és utaznak.Mint oszthatatlan részek apró darabjai. Egyáltalán semmi ok sincs arra, hogy világegyetemünk ne analóg, azaz folytonos legyen. A matematika lehet azért írja le a valóságunk, mert a valóságunk a matematika.



5 ** Az univerzumunk a holográfia elvén működik, ami azt jelenti, egy rész tartalmazza az információt az egészről. Ez jelenik meg az ősi keleti gyógymódokban is. Minden szerveden a kezeden a lábadon a tested egészének szervei megjelennek akupresszúrás pontok formájában, amivel a gyógyításuk megkönnyíthetővé válik, lásd akupunktúra. Egy tudományos kutatás, arra a kérdésre keresi a választ jelenleg is, miért pontosan ugyanolyan minden elektron? A programozástechnikában vagy lemásolhatod vagy duplikálhatod az objektumokat. A különbség, hogy másolással meg tudod változtatni az egyedi objektumok tulajdonságait,. Ez a módszer több erőforrást igényel, mivel az összes tulajdonságot külön kell tárolni a memóriában, hogy amikor szükséges, hivatkozni lehessen rájuk és meg lehessen őket változtatni. Ezt el lehet kerülni, azzal ha duplikáljuk őket.Ezzel hatalmas mennyiségű duplikáltat tudsz létrehozni, ami kevés erőforrást igényel és egymással teljesen azonos. Hátránya, hogy nem tudod a duplikált objektumok paramétereit egyenként megváltoztatni többé. Van egy olyan elmélet, hogy a valóságban csupán egyetlen eletkron létezik és az képes egyszerre jelen lenni mindenhol.



6 ** A legbizarabb tény most jön. Jim Gates és kollégái computer kódot találtak a superszimmetria kutatása közben. Azokban az egyenletekben, amelyek a valóság természetét írják le. Ezt a kódot megértettük, mert teljesen azonos azzal a hibajavító kóddal, amit az internet böngészőinkben használunk.

2020. nov. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!