Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha kiderülne, hogy csak...

Ha kiderülne, hogy csak szimulált világban élünk és valóságosak vagyunk, hogyan élnéd másképp az életed?

Figyelt kérdés

Ha kiderült/ne hogy ez az egész amit univerzumnak nevezünk nem is ősrobbanással jött létre és az egész nem más, mint szimuláció, hogyan élnéd másképp az életed?


Hogyan gondolkodnál másképp? Hogyan hatna ez az életedre? Mindennapjaidra?

Egyik barátom nagyon sokat szokott gondolkodni, arról milyen a valóság. Milyen a világ is valójában. Nagyon fontos számára hogy a saját filozófiáját igazolják a felfedezések, ha valami nem az elvárt elméletét támasztja alá rögtön támadja. Most ezzel megoldódik a helyzet, ugyanis semmi sem az aminek eddig hittük. De te rád, mint tudományos materialistára, aki a nihilizmussal rokon elvet vallod, jelentene ez valamit számodra?


2017. nov. 23. 12:00
 1/8 Mansour ***** válasza:
88%

Én mondjuk nem vagyok tudományos materialista, bocs, de azért válaszolok.

Ha csak az derülne ki, amit a kérdésben írsz, akkor miért is kellene másként élni az élet? Megtudtál egy érdekes tényt a világról, de ennyi, a világ attól még ugyanolyan marad, tehát ugyanúgy élünk tovább benne.

Ha viszont további részletek is kiderülnének (ki, milyen célból készítette/tartja fenn a szimulációt, ki lehet-e belőle lépni, ha igen, akkor mi van kívül, és mik a szimuláció lehetséges végkifejletei) akkor nyilván ezeknek megfelelően kellene átgondolni a dolgokat. Egyébként sok minden szerintem akkor sem változna.

2017. nov. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Az első jót írt.

Kis kiegészítés: "tudományos materialista", ez a két dolog nem függ össze,

valamint SEMMI KÖZE a nihilizmushoz!


Nézz utána ennek a három kifejezésnek, mert nagy a fejedben a zavar!

2017. nov. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

"Ha kiderült/ne hogy ez az egész amit univerzumnak nevezünk nem is ősrobbanással jött létre és az egész nem más, mint szimuláció, hogyan élnéd másképp az életed?"


Sehogyan nem élném másként, pont ugyanígy mint most. Miért kéne másként élnem az életem?


"Egyik barátom nagyon sokat szokott gondolkodni, arról milyen a valóság. Milyen a világ is valójában. Nagyon fontos számára hogy a saját filozófiáját igazolják a felfedezések, ha valami nem az elvárt elméletét támasztja alá rögtön támadja. Most ezzel megoldódik a helyzet, ugyanis semmi sem az aminek eddig hittük."


Ezt nem egészen értem. Mármint mit értesz az alatt, hogy "megoldódik a helyzet"? Milyen helyzet oldódik meg, és miért oldódik meg attól, ha kiderül, hogy történetesen tényleg egy szimulációban élünk?

Bónusz kérdés: mitől rokon elv a tudományos materializmus és a nihilizmus? Ismered egyáltalán, hogy mit takarnak ezek a fogalmak? :)

2017. nov. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tislerics Máté ***** válasza:
78%

Az emberiség történelmében voltak nagy felismerések, felfedezések. Ezek néha alapjaiban változtatták meg az elképzelésünket a világról. DE a hétköznapi életben ettől mit sem változott az emberek élete. Pár napig beszéltek róla, levonták a konklúziókat, aztán annyi.


Pl.: Mikor kiderítették, hogy a Föld nem a világmindenség, hanem csak egy bolygó a Naprendszerben, vagy hogy a Nap nem is a Föld körül kering, hanem fordítva. Vagy mikor kiderült a betegségekről, hogy nem boszorkányok rontásai, vagy Isten csapása, hanem mikroszkopikus lények hatása az emberi szervezetre. stb...


Szóval nagy szám lenne pár napig, aztán mindenki menne vissza dolgozni...

2017. nov. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy fentebb írták, egy esetleges célja a szimulációnak érdekes lehet, ill. hogy ha a kilépési feltétel teljesük, akkor mi történik.

A másik, hogy onnantól talán másképp káromkodnék. :)


Mit értesz az alatt, hogy "és valóságosak vagyunk"?

2017. nov. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem szimuláció de egy fontos felismerès bizonyára mèg nem törtènt meg.
2017. nov. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem változtatna semmit az életemen.

Nekünk ez a "valóság". A külső "valóság" tőlünk független.


"Most ezzel megoldódik a helyzet, ugyanis semmi sem az aminek eddig hittük. "

A tudósok nem hisznek, hanem bizonyitanak.


Én is irhatnék egy elméletet, miszerint a világ csak szimuláció. De bizonyitani nem tudnám.


:Lehetséges elmélet a táguló világegyetemre?

Irsz egy szimulációs programot, ami egy folyamatosan növekvő "tér".

-Hova terjed? A semmibe.

Aki a programban van, az a határt nem tudja átlépni, mert nincs, de a "tér" folyamatosan nő.

A külső megfigyelőnél pedig nem változik a "tér". Nem nő a gép térfogata, nem csökken a valós világ tere.


A programban éli világát valaki. És a programozó valahogy tudatja vele, hogy "te csak egy program vagy".

Az emberke nem tehet ellene semmit, mert nem tud "kijönni". Ő a programozónak, külvilágnak csak egy programsor.


De ezt az elméletet se bebizonyitani, se cáfolni nem lehet. Mert nincs "átjáró" a szimulált és a valós világ között. Max a programozó "jöhet át", de ő is csak "szimulált emberként"ként, azaz fizikailag nem jönne át.

A Mátrix film is egy nagy baromság.

A 13. emelet c. film érdekesebb, mint a Mátrix, bár szerintem a végét elcseszték.

2017. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 miharminc ***** válasza:
53%
Már kiderült. Szimulált világban élünk. Én már rég megváltoztattam az életem, azért olyan most, amilyen. Vagyis sokkal jobb, mint annak előtte! Azelőtt rettenetes volt, alig bírtam rendesen aludni!... És kevés volt a fizetésem, stb. stb. stb. Ez a Világ nagyon jól lett szimulálva!
2017. dec. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!