Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen jelek vagy anomáliák...

Milyen jelek vagy anomáliák utalnak a szimulált világ létezésére?

Figyelt kérdés
2020. nov. 5. 10:37
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Einstein az ellenkezőjét mondta. De lazítsunk a kérdésemen: szubjektív élménye volt már valakinek, olyan ami azonnal gyanússá vált. Persze nem arra gondolok, hogy "aki ufót akar látni az látni is fog", hanem valami furcsaság mint a macska a ahogy írtam.
2020. nov. 6. 11:34
 22/27 Wadmalac ***** válasza:
100%

#20:

+1.

És, kedves háztáji zöldségesünk, ha nincs a "márpedig akkor is úgy van" reakciónál jobb érved, akkor szerintem hagyjuk inkább, mindkét oldal nyugalma érdekében.

2020. nov. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Wadmalac ***** válasza:
63%

"szubjektív élménye volt már valakinek, olyan ami azonnal gyanússá vált."

Hogyne, biztosan nem csak nekem, nem is egyszer.

Előre megálmodott történések (legalábbis az agyam ezt állította), olyan dolgok, ami tegnap még ilyen volt, másnap már olyan és nincs rá magyarázat (legalábbis az emlékezetem ezt állította), egyéb furcsa események, mint mondjuk eső a kapu egyik oldalán, a másikon eső nélkül...

Rengeteg.

Csak mind olyan, amire van éppen elég reális magyarázat nem csak a "mátrix".



Az emberi agy hunyóságai a legfurcsábbak és nehezen emészthetőek.


Egy életet élve az agyunkkal alapvetően megbízunk benne, hogy amit mond, az úgy is van.

Hát nem. Kerekít, kiegészít, photoshoppol, cenzúrázik és nem utolsósorban felejt.


És jobb híján kénytelenek vagyunk ezt általában bekajálni.

2020. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Amit 10-es írt, egy komplett zagyvaság. Minek vitatkozni róla?
2020. nov. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Mojjo ***** válasza:
100%
@24: Nem feltétlen mindenkinek triviális, hogy zagyvaság. A legtöbb ember csak annyit tud a fizika újabb ágairól, különösképpen a kvantumfizikáról, hogy furcsa, minden intuíciótól idegen állításai vannak. Pont ezért bárki bármit belemagyarázhat. Ez pedig nem annyira jó.
2020. nov. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ez kb. olyan mint amikor egy számítógépes játékban maga a karakter próbálná meglátni önmagát kívülről. Nekem volt pár érdekes tapasztalatom 3 baleset által. A jelenlegi fizikai törvényeknek teljesen ellentmondó dolgok történtek. Nem tudom hogy ez a szimultán világgal kapcsolatos-e, de az biztos hogy a valóság amit érzékelünk, csak egy része a teljes valóságnak. Ezt viszont 100%-ban ki merem jelenteni.
2020. nov. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Wadmalac ***** válasza:

" az biztos hogy a valóság amit érzékelünk, csak egy része a teljes valóságnak."


Ez biztosan így van, de a korlátozott illetve néha eltérő észlelés nagy valószínűséggel pont csak az agy működése miatt van.

Azt elég objektíven lehet mérni, hogy mi mindent mutat nekünk máshogy az agyunk, mint ahogy valóban történt. Ez alapján elég jó jogalap van arra a következtetésre, hogy az ilyen furcsaságok is agyi érzékelési eltérések, nem pedig "hibák a mátrixban".

2020. nov. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!