Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehet a magyarázat? Tapaszt...

Mi lehet a magyarázat? Tapasztaltatok már hasonlót?

Figyelt kérdés

Egy erdő mellett lakom. Nagyon régóta előfordul, hogy éjszaka, amikor az erdő mellett sétálok, ijesztő zajokat hallok. Igazából semmi természetfeletti, egyszerűen olyan, mintha velem párhuzamosan sétálna valaki a fák között. Ez szinte bizonyos, az ágak recsegnek a léptek alatt, a levelek susognak... És ilyenkor olyan érzésem támad, hogy néz valaki. Mindenki ismeri ezt az érzést. Több szomszéddal beszélgettem már, szerintük ez már évek óta természetes jelenség, szinte mindenhol előfordul. Sokan próbálják a hang terjedésével meg különböző pszichológiai beidegződésekkel magyarázni. A minap azonban egy későig húzódó szabadtéri színházi előadás után úgy döntöttem, utánajárok a dolognak. Egy zseblámpával bevilágítottam a fák közé. Semmit nem tapasztaltam. Valahogy amikor egy helyben állok, semmit nem hallani. Már boldogan indultam is volna, amikor pár méter megtétele után tisztán hallottam hogy valaki fut az erdő fái között. Nagyon nagy darab lehetett, de igazán emberszerű volt... vagy talán mégse. Nagy, óriási súlyos lépteket hallottam, amint zörög a gallyak s egyebek között az erdő belseje felé. Nem kell mondanom, hazáig futottam, pedig nem vagyok egy ijedős típus.


A dologban a legérdekesebb, hogy ez valóban az ország több pontján előfordul. Sok, más megyében élő ismerősöm is átélt már ilyesmit...


Hogyan lehetne megmagyarázni eme különös tüneményt? Mostmár tényleg nagyon bosszant.

Előre is köszönöm!


2010. aug. 11. 18:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hát az erdő tele van állatokkal. A barátom bringázott, erre összefutott egy rakat szarvassal, azok pl jól dübörögnek. egyszer hallottam én is bár én nem láttam, de akkor is para ha csak 1 szarvas.
2010. aug. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Békés megyében nemigen fordulnak elő szarvasok... :) Meg amblokk nem valószínű, hogy sok állat élne egy forgalmas autóút-menti erdősávban... Maximum őz, nyúl, róka ilyesmi.
2010. aug. 11. 18:14
 3/20 anonim válasza:
De bizony.
2010. aug. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

Talán meglepő, elsöprő erejű bejelentés lesz ez neked, de az erdőben és az erdősávban is ÁLLATOK laknak (nyuszik, őzikék, kisebb emlősök, éjszakaiak is), akik kurv@ra nem szeretik, ha éjjel sétálsz a közelükben, illetve azt még kevésbé, ha a pofájukba világítasz zseblámpával. És ez az ország összes erdejében és erdősávjára igaz, így ha elutazol az ország másik csücskébe, ott is ugyanezt tapasztalod majd.


Csiribí csiribá.

2010. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Az "amblokk" pedig eredetileg "en bloc" - azaz összességében, francia eredetű kifejezés, n-nel írandó.
2010. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Hát amikor még 14-15 éves voltam, sokat lógtunk haverokkal erdőben és rendesen ijesztgettük a járókelőket. Nem emiatt voltunk az erdőben, de amikor felbukkant egy ember, "életünk a lehetőséggel" és ijesztgettünk. Volt amikor hülye hangokat adtunk ki, volt amikor futkároztunk, olyan is volt, hogy nevedgéltünk vagy faágakat tördeltünk. Tudom elég hülye szórakozás, de amikor tinik voltunk ez nagyon jó "buli" volt és halálra röhögtük magunkat...


De olyan is volt, hogy rajtakaptunk egy párt "akciózni" az erdőben. Vagy hajléktalanokkal is futottunk már össze erdőben.

2010. aug. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Istenem és annyi eszed nem volt,hogy ezekre magadtól gondolj?Neem,inkább egyből szellemek meg apám faxa{-_-'}
2010. aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
És már tapasztaltam,róka volt...
2010. aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Szerintem is állatkák csinálják a hangokat, sőt még egy kis méretű állat is nagy zajt csaphat a bokrok faágak közt.

2010. aug. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én már hallottam ilyet!

Kiderült, hogy valami rejtélyes lény volt, többfajta is van, szemtanúk elmondása alapján rajzolták le őket, itt a link:

(erős idegzetűeknek)

[link]

2010. aug. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!