Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ennek a jelenségnek van...

Ennek a jelenségnek van valami felszín alatt zajló energetikai oka? (Emberek közti viszony.)

Figyelt kérdés
Már többször tapasztaltam, hogy amikor az életem bizonyos területein válságban vagyok, akkor a (legközelebbi szeretteimen kívül) nem nagyon akarnak segíteni az ismerősök, ami nem is baj, hiszen nem az ő dolguk megoldani az életemet, szóval ez így rendben. De a furcsa az, hogy amikor viszont elkezdek kifelé jönni a gödörből, akkor hirtelen megjelennek, szinte egyszerre, még akiket régen nem láttam, azok is valahogy pont akkor feltűnnek az életemben, és húznának vissza, bizonytalanítanának el, vennék el az önbizalmamat, ha nem lennék erre tudatos és hagynám. Akkor akarnak mindenáron "segíteni" (lesajnálóan, lebeszélően, "aggódóan"), amikor már sínen vagyok, erős és boldog. És azért a spiritualitás rovatba írom ezt, mert ez a jelenség nem csak akkor működik, ha a fizikai szemeikkel is látják már, hogy kezdek kilábalni, hanem amikor még csak belül, lélekben történik meg a változás, egy 180 fokos fordulat, ami bár még láthatatlan, mégis az alapja az egésznek, és az erőt adja. Mintha csak megéreznék. Ez miféle mechanizmus lehet? Szinte mindig így van. Van egy-két olyan barátom, aki szintén ilyesmiről számolt be. Amikor szánalmas helyzetben voltak, akkor minden rendben volt, azzal nagyon is elégedettek voltak a körülöttük lévők (gondolom és remélem azért az igazi szeretteiket leszámítva), de ahogy valamiféle fény gyúlt a lelkükben/szellemükben, és a zuhanórepülésből elkezdtek emelkedni, rögtön megjelentek a "segítők", hogy "megmentsék" őket. Tehát még akkor elkezd működésbe lépni a dolog, amikor még csak lélek szinten történt meg a nagy fordulópont.

2020. dec. 22. 13:25
 1/5 A kérdező kommentje:
* ezotéria rovatba
2020. dec. 22. 13:30
 2/5 Grimfox ***** válasza:
89%
Ez egy teljesen szokványos emberi viselkedési forma. Innen tudod, ki az aki mély kapcsolatban van veled, és ki az, aki csak addig, amíg kényelmes. Amikor jössz kifelé, akkor már könnyű okosakat mondani, és úgy fog tűnni, mintha segítettek volna. Ezzel egyfelől tartozol nekik egy szívességgel, másfelől a saját lelkiismeretüket is megnyugtatják, hogy ők megtették, amit megtehettek. A legtöbb ember ezt ösztönösen csinálja, pont ezért tudják már akkor, amikor még nem is látszik, hogy most már "biztonságos", nem kell erőfeszítést tenniük, hogy segítsenek. A közelállókon kívül csak nagyon kevés ember hajlandó odatenni magát, amikor valaki gondban van. Sajnos sok esetben a közelállók sem. Ez jelenség valószínűleg az empátia képességén keresztül működik, csak az együttérzést jelzőrendszernek használja arra, hogy most kényelmetlen lenne az illető közelében lenni. Amikor már nincs nagy gáz, akkor a lelkiismeretüket megnyugtatandó, egyesek nekiállnak "segíteni". Mások csak visszaszivárognak. Ugyan alapvetően pszichológiai jelenség, de gyakran valóban inkább egyfajta megérzés alapján működik, mint látható jelek alapján.
2020. dec. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"lesajnálóan, lebeszélően, "aggódóan""...ez az empátia hiánya és az energiavámpírok jellegzetes hozzáállása..Amikor a padlón vagy odáig nem merészkednek,mert akkor a saját padlójukat is szagolgatni kéne,ahhoz nincs elég bátorság..

Aki rendben van az nem fél téged kihúzni a gödörből ha arra kéred,tudja hogyan nyúljon hozzád, mikor szólíthat meg,nem magasról szánakozik,hanem mélyen együttérez de soha nem hagyja,hogy kihasználják és ha sínen vagy nem csüng tovább rajtad megmentősdit játszani,hanem időben utadra enged...


Az érzelmekért felelős csakrákon keresztül érzünk rá egymás érzelmeire a szív és a szakrális,csak a válaszreakció a megkülönbözetető..vigyázz velük,benned önmagukat látják,ha kijössz a gödrödből még gyógyulnod kell,kőkeményen küldd el őket a francba..

2020. dec. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én még nem vettem észre ilyet.
2020. dec. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez azt mutatja, hogy nincsenek valódi barátaid, mert velük nem egy ilyesfajta, "energiarablós-játszmázás" működne közöttetek, hanem őszinte kapcsolat.


A te ismerőseid valószínűleg akkor érzik kényelmesen magukat, ha azt látják, hogy te energetikailag és közérzet szempontjából is mélyebb szinten vagy náluk, mert ekkor az egójuk magasabbra pozicionálhatja őket. Ilyenkor általában azt gondolják, hogy bár ők sem tökéletesek és vannak problémáik, de lám, a másik még náluk is szarabbul van és ez a gondolat megnyugtatja őket.

2020. dec. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!