Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi pontosan az igazi "én"?

Mi pontosan az igazi "én"?

Figyelt kérdés

Test? Szellem? Lélek? Mi gondolkozik, mi érez, mi vagyok én valójában? Mi szól belőlem?

Csak simán az agyamról van szó? Vagy én valami más kozmikus energia vagy hasonló vagyok igazából egy porhüvelybe bezárva?



2020. dec. 30. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Ezt senki nem tudja pontosan. Ha ezt tudnánk, nem lenne ennyi ellentmondásos információ, vallás, ideológia, ezós irányzat.
2020. dec. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%
Van egy felsőbb énünk. Aki mindent tud. Ami itt van belőlünk emberként, az csak egy kis része ennek a hatalmas szellemnek.
2020. dec. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
A valódi önmagunk az valami amit nem lehet definiálni. Maximum utalni lehet rá, vagy megpróbálni körül írni, de végső soron csakis tapasztalni lehet pl meditációban. Ez a "valami" minden érző lényben közös. Soha nem tud elmúlni, és kb egy végtelen dologról van szó. Mi emberként átlagban a fizikális testtel, és gondolkodásunkkal vagyunk azonosságban. Amikor viszont sikerül leválasztódni (meghaladni) a kényszeres gondolkodást, akkor beáll egy tapasztalás. Ez egy üres, unalmas, semminek tűnik. Ezért nem is könnyen lehet megmaradni benne, hiszen megszokásból hamar újra kivetítjük magunkat. Vagyis az elme kivetíti önmagát, és vágyait, gondolatok sokaságát, érzelmeket, stb. Azonban ha sokat gyakoroljuk azt hogy a figyelem fókuszpontját a látszólagos "semmire" irányítjuk - akkor rájövünk hogy az a tapasztalás ami ott van (a jelenlétben) az az ami valójában vagyunk. Nem pedig a változó gondolkodás stb. Tehát önmagunkban megtalálhatjuk, vagyis inkább úgy lehetne mondani hogy megtapasztalhatjuk azt hogy mik vagyunk. Akkor ha jelen vagyunk a pillanatban, és nem gondolkodunk róla..
2020. dec. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!