Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tudatosan álmodsz?

Tudatosan álmodsz?

Figyelt kérdés

Vannak ezen az oldalon olyan emberek, akik álmodtak már tudatosan?


Éppen tanulom, ki hogyan élte meg?


19F



2021. jan. 11. 03:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nagyon ritkán szoktam. Egy ideig tanultam, próbálkoztam, de nem jött össze, úgyhogy feladtam, de azóta néha spontán van tudatos álmom még így, évek múlva is.


Amúgy régen főleg WBTB-vel próbálkoztam, csináltam a valóságteszteket és vezettem az álomnaplót. Utóbbi iszonyatosan macerás volt, sokszor nagyon részletesen emlékszem az álmaimra, így is hajnali négkor kelek, nem tudok hajnali háromkor kelni csak emiatt, mert nem alszom ki magam.

2021. jan. 11. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, mert az a része nem érdekelt. De kipróbáltam párszor, nem nagy dolog.
2021. jan. 11. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kiskoromban rendszeresen tudatosan álmodtam, ma már nem megy. Sőt, még akkor sem, ha tudom hogy álmodom :/


Akkoriban rengeteget játszottam a legjobb barátnőmmel, és rengeteget használtuk a "mondjuk, hogy..." kifejezést. Mondjuk, hogy ez a legokocka egy szelet süti, mondjuk, hogy ez a darab zsineg egy kígyó, ilyenek.


Ezt a kifejezést az álmaimban is tudtam használni, és kedvem szerint formáltam a körülöttem lévő világot.

2021. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Szia! Én azt javaslom hagy fel a ezzel a tevékenységgel.. én is gyakoroltam régen,majd hogynem depressziós lettem miatta...ezt sok helyen nem mondják el de én le írom miattad! Emlékszel mikor már elég jól ment a tudatos álmodás és abba szeretem volna hagyni már nem tudtam... akárhányszor le feküdtem mindig tudatos álmodásban ébredtem magamra és végül honapig nem is tudtam normálisan aludni sem mert az elmém egész éjjel aktívan dolgozót és hónapokig nem tudtam mentálisan ki pihenni magam... és ha azt gondolod hogy olyan könnyű fel kelni abból az álomból amiben tudod hogy álmodsz de ébren vagy akkor nagyon tévedsz...az álmodban akár órák hoszán át is lent maradhadsz úgy hogy nem is tudsz fel kelni... még ha nem is vagy annyit lent de úgy fogod érezni mint egy öröké valóság mert az agyad elhiteti majd veled. kivéve ha megölöd magad álmodban vagy olyan impulzus ér amit a tudat alattidnak üzen és fel költi az agyad azzal az infoval hogy valami nincs rendben lehet ez akár egy nagyobb félelem hatása az álomban ami szívritmus szabályozó hatásal lehet rád és emiatt esetleg fel kelsz. De ha még sikerült is fel kelned az adott álomból ne híd hogy igaz lesz mert én volt hogy fel keltem 4_szer is és mind a négy álomból felébredés olyan valóságos volt hogy elhittem.. mikor azt mondtam na végre fel kellttem .. aztán ismét rájöttem hogy még mindig álmodom ....ez szörnyű és többször egymás után ... inkább ne akard át érezni milyen szörnyű érzés lehetet..Mégis hogyan tudnád megkülönböztetni a valóságot az álomtol ? Vannak rá módszerek például megszámolod az ujaid számát ez nekem mindig be vált..ha például csak 3 ujjad van és nem 5 akkor biztos hogy álmodom... ezzekel a be gyakorolt trükkökel egy baj van... már pedig az hogy kihat a valóságos életedre is és ha mindig úgy érzed álmodol akkor egész nap ezzen fogsz katogni és hülyének fognak nézni ha folyton számolgatod az ujjad vagy éppen más ellenőrzést végezel hogy ez a valóság e.. utolsó szó ként még annyi hogy ezzel hiába mész orvoshoz..az nem fog segíteni max hülyének néznek majd és irány a zárt osztály... lehetséges hogy le fognak pontozni de én tapasztalataimbol írok és csak a joindulat vezérel...ez nem játék! Évekig tartott még ki gyógyultam és mai napig nem teljesen..ha rám hallgatsz inkább ne akarj tudatosan álmodni mert annak kiszámíthatatlan következményei lehetnek...

Üdv: egy tudatos álmodó(ma már nem hála az istenek)

2021. jan. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Te vagy a kivétel, egy a millióból, az embereknek nem szokott ez problémát okozni. Valószínűleg volt/van egy pszichológiai alapbetegséged, esetleg alvászavarod.


Amit írsz, az létezik, és sajnálom, hogy ezen kell átmenned, de ne foszd meg a kérdezőt egy csodás élménytől.


Amit tapasztalsz, az a hamis ébredés. Ez akkor is előfordul, ha valaki soha nem álmodik tudatosan. Sőt, akkor rosszabb, mert nem tudja letesztelni, hogy tényleg felébredt-e. A tudatos álmodó rászokik, hogy rendszeresen csinál valóságteszteket, mint ahogy írtad is. Ezek közül nem mindegyik feltűnő, sokat nyugodtan csinálhatsz társaságban is. Ha lenézel a kezedre, hogy megszámold az ujjaidat, az nem feltűnő. Ha orrvakarást, orrfújást színlelve megnézed, hogy befogott orral is kapsz-e levegőt, az se olyan feltő. Télen a gyakori nátha, máskor az allergiaszezon miatt. Ha ránézel a telefonodra, megpróbálsz valamit elolvasni, vagy megnézed az időt, hogy reális-e, esetleg normál tempóban telik-e, az meg pláne teljesen normális. Az sem fog senkinek feltűnni, ha magadban végiggondolod, hogy ki vagy, mi történt veled ma és hogy kerültél oda, ahol vagy. Esetleg ha elmész a mosdóba, nézd meg magad a tükörben kézmosás közben.


Amit #4 nem említett, de előfordulhat az az alvásparalízis, ami egy teljesen normális jelenség, mindenki átesik rajta minden alkalommal, amikor elalszik, csak általában olyankor már az agyunk is aludni szokott, és nem vesszük észre. Az alvásparalízis annyit jelent, hogy nem tudsz mozogni. Ezt a tested csinálja magával, azért van rá szükség, hogy éjjel ne tedd meg a valóságban, amit álmodban teszel. Például ne törd el a lábad a fal megrúgása miatt, ha álmodban éppen harcolsz, futsz stb. Normál esetben a paralízist nem észleled, mert az agyad is alszik, de tudatos álmodásnál (és anélkül is, bárkivel előfordulhat) előfordul, hogy ilyenkor még éber vagy, mivel több módszernek ez az alapja. Ilyenkor láthatsz, hallhatsz, érezhetsz olyan dolgokat, amik nincsenek ott. Láthatod, ahogy egy szörny van a szobádban, érezheted, ahogy ráül a mellkasodra, hallhatod, ahogy hozzád beszél. Elég félelmetes tud lenni, ezért jó, ha ismered a jelenséget és tudod, hogy nem valós, teljesen normális és elmúlik. Később el fog múlni a félelem, meg lehet szokni. Az is lehet, hogy pl. csak hangokat hallasz, pl. én sokszor csak nagyon intenzív villámlást hallok.


A lényeg:


#4 Sajnálom, hogy ezen kell átmenned, nem kicsinylem le a problémádat, tényleg nagyon rossz lehet.


Kérdező, és mindenki, aki tudatosan akar álmodni: #4 esete egy a millióból. Nem ütnek el mindenkit, aki kilép az utcára, nem késelnek meg mindenkit, aki sötétben sétál haza, nem lesz mindenkiből alkoholista, aki jeles alkalmakkor koccint egyet a családdal. Minden veszélyes, az is, ha tüsszentesz. A tudatos álmodás nem veszelyesebb, mint bármi más hétköznapi tevékenység. Bárki küzdhet depresszióval, alvászavarral, mentális betegségekkel. Nem azon fog múlni, hogy tudatosan álmodsz-e.

2021. jan. 18. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!