Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy érzem az emberek rezgéseit? Veletek is előfordult már ilyesmi?

Figyelt kérdés

Amikor negatív gondolkodású emberek közelében vagyok mindig érzem azt, hogy lehúzó, nehéz, negatív rezgéseik vannak. Érezhető, hogy saját magukat és a környezetükben lévő személyeket is pusztítják ezzel az energiával.


Általános iskolás koromban volt egy osztálytársam, akivel később is tartottam a kapcsolatot. Gyakran olvasott ezotéria témában, nagyon érdekelték a plejádok és azok tanításai. Pszichés problémái voltak. Több munkahelye is volt élete során, de nem tudta hosszútávon egyiket sem elviselni. Felmondott, ezután otthon töltötte a napjait. Nem keresett már új munkahelyet. Néhány év múlva öngyilkos lett. Fiatalon megtette. Soha nem mondta, hogy tervezi az öngyilkosságot. Az öngyilkosságát megelőző években kétszer találkoztam vele és ahogy mellette voltam éreztem, hogy negatív rezgései vannak. Éreztem, hogy az élete elindult egy negatív irányba és ennek nagyon rossz vége lesz. Egyszerűen éreztem, hogy valami nagyon rossz esemény fog vele történni. Nem tudtam azt, hogy ez konkrétan az öngyilkosság lesz. Csak azt tudtam, hogy a negatív energiák teljesen tönkre fogják tenni az életét. Később öngyilkos lett.


Apámmal kapcsolatban is ugyanez volt a megérzésem. Ő alkoholista volt és mindenkivel gorombán, agresszíven viselkedett. Tudtam, hogy valami nagyon rossz fog vele történni. Később ittasan volt egy balesete az utcán, amibe belehalt.


Nem tudom, hogy mi az oka annak, hogy mindkettőjük balsorsát előre megéreztem, de kissé ijesztő élmények voltak ezek a megérzések. Amikor pedig a baj megtörtént velük még ijesztőbbnek tűnt mindez.


Miért kellett mindezt megéreznem?


A szeretetnek, a pozitív gondolkodásnak, a pozitív tetteknek felemelő, jó, kellemes rezgése van. Ezt is érzem. Saját magam rezgéseit is megérzem.



2021. jan. 24. 08:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%
Szuperérzékenység így hivják. Már tudományos fogalom. Emberi adottság, az autisták is azok. Segíts ezeknek az embereknek ha tudsz, használd ki az adottságod.
2021. jan. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Grimfox ***** válasza:
93%
Az érzékenység általában azt is jelenti, hogy nagyon könnyen befolyásolja az, amit érez. Ha túl sokáig van depressziós emberek közelében, letargikussá válik. Dühös emberek között feszültté, ingerlékennyé válik. Az érzékenység befolyásolhatóságot is jelent. Komoly önképzést kell folytatnia annak, aki ezt az érzékenységet mások segítésére akarja fordítani. Ha nem elég felkészült, vagy csak a jóakarata és érzékenysége van meg, az ellenálló képessége, és kitartása nem, akkor rövid idő alatt kiég, bármilyen lelkesen, és jó szándékkal is kezdett neki eredetileg.
2021. jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Én úgy látom, hogy ezeknek az embereknek nem lehet segíteni. Egyikük egy régi épületbe ment be és ott szórakozásból szétszórta a hajléktalanok dolgait. Nem sokkal azután hogy ezt megtette megszakitottam vele és a barátaival a kapcsolatot.


Volt valaki, aki arról beszélt nekem szinte mindennap, hogy éppen kinek a halálát kívánja. Borzalmas volt hallgatni. Nem lehetne rajta segíteni, mert gyűlöli az embereket és mások halálát kívánja.


Más pedig megpróbált átverni és kihasználni. Mindenkit, akit tud kihasznál és átver. Nem tudom hogyan lehetne egy ilyen emberen segíteni.

2021. jan. 24. 18:42
 14/24 Grimfox ***** válasza:
93%
Különbség van aközött, hogy szükségük van e segítségre, kérik e a segítséget, és hogy te tudsz e nekik segíteni. Ez három különböző dolog. Egyértelműen ezeknek az embereknek szüksége van segítségre. Viszont amíg nem kérik, nem lehet nekik segíteni. És ha kérik, te akkor sem biztos, hogy tudsz nekik segíteni. A segítők felelőssége azt is megítélni, hogy aki segítséget kér, annak tudnak e segíteni, és ha nem, tudnak e valakit, aki képes rá. Olyannak pedig nem lehet segíteni, aki nem kéri, még ha a segítő képes is rá, és szeretne is segíteni. Ez alól kivétel, ha az érintett személy nem képes döntést hozni önállóan. (például ha valaki eszméletlenül fekszik a hóban, nem szabad ott hagyni, hiába nem kéri. Minimum segítséget kell hívni. Persze ez csak sarkított példa.)
2021. jan. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. 12,14 teljesen egyetértek veletek.
2021. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Grimfox ***** válasza:
A 12, és a 14-es is én vagyok. Legalább is azt hiszem...
2021. jan. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Mélyen empatikus vagy, ügyelj, hogy ne vedd át a saját érzelmedibe másokét.
2021. jan. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Hülyeség, csak odaképzeled.


Egy alkeszről nem nehéz kitalálni hogy valami törtéi fog.


Az 5-ös válaszoló is csak elképzeli. Valójában kisebb megfigyelésekből rakod össze magadban a képet tudat alatt.

Pl ha valaki szakadt ruhában mászkál az valószínű hogy nins a helyzet magaslatán.

2021. jan. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

A materialista válaszok nem érdekelnek. Mindig csak jót nevetek rajtatok... Mind szűk látókörűek vagytok és ezt még meg is próbáljátok az ezotériás emberekre ráerőltetni. Engem nem érdekel.


Mint ahogy írtam 13 éve figyelemmel kísérem egy alkoholista öngyilkos hajlamú ember életét. Ő érdekes módon nem lett se csöves, se halott. És nem is éreztem, hogy az lesz, pedig ő is juthatott volna arra a sorsra...

2021. jan. 25. 12:11
 20/24 anonim ***** válasza:
Társas lények vagyunk, minden lélegzetvétel, rezdülés, mimika, grimasz, hanglejtés alapján következtethetünk a másik aktuális lelki állapotára. Ezt már kiskorunkban megtanuljuk (minden egészséges ember). A következmény, hogy ez "lehúzza" a kedvedet már azért van, mert felismered az ember viselkedését, és tudod, hogy mondjuk ebből jól már nem jössz ki és hallgathatod majd a hülyeséget... nem vagy különleges sajnos :(
2021. jan. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!