Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt esetleg teológus, aki...

Van itt esetleg teológus, aki segitene nekem megválaszolni pár misztikus lénnyel illetve a pokollal kapcsolatos kérdésre?

Figyelt kérdés

Kutató munkát végzek és a pokol felépitése érdekelne, a hierarchia érthetően, kik a fő lények, és hogy írják le azok kinézetét, tulajdonságait, a mennyel való kapcsolat stb.

Ezen belül meg érdekelne ki hogy képzeli el a poklot.

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. jan. 24. 11:52
 1/8 A kérdező kommentje:
*kérdést
2021. jan. 24. 11:52
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Minden amit tudni lehet biztosan, évszázadokkal korábban megírták már. Az összes többi "újdonság","kutatási eredmény" a fantáziával összekeveredett tények halmaza.

[link]

Dionüsziosz Areopagitész: A mennyei hierarchiáról IN: Az isteni és az emberi természetről. Görög egyházatyák II. Atlantisz Könyvkiadó, Budapest, 1994, ISBN 963-7978-55-0, 213–259. o.

2021. jan. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Egy görög biztosan nem tudta a poklot leirni, de amúgy Dante jól leirta és van is róla összefoglaló.
2021. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
most nézem, hogy ő már keresztény volt, de szerintem ez még túl korai volt.
2021. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen 3-as, 4-es!

Azóta sokkal többet tudunk a pokolról, mert hiteles forrásokból szereztünk adatokat.


Kérdező!

Az rendben van, hogy itt Erópában a keresztény kultúrát tekitjük alapértelmezettnek, de:


1.Ma már az infóáradat ami alapján világképünket alakítjuk nagyon multikulti. Tehát érdemes volna tisztázni pontosan "melyik" pokolra vagy kíváncsi. Ebből adódni fog az is, mi lehet számodta hiteles forrás.

2. "Abszolút értelemben" a létező pokol vagy

a.) földi kultúrköröktől független

b.) egyedenként teljességgel személyre szabott.(azaz mindenki magának választ és teremti meg a legdurvább szenvedést, amibe persze belejátszhatnak kulturális gyökerei)

Tehát a kutatási adatgyűjtésed tudományosabb volna az adatközlők ide vonatkozó hátterének legalább vázlatos megismerésével.

2021. jan. 31. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hiteles forrásokból? És melyek az? Dante? Tar Lőrinc? Ha én jártam a pokolban, akkor én is hiteles forrás vagyok?
2021. jan. 31. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

na igen amit 5-ős mondott melyik pokol is érdekel?

leresztény? abból is melyik?

esetleg az északi helheim?

vagy a görög alvilág?

de ott van még az egyiptomi alvilág is

de akár a japán-kínai (egyéb kelet ázsiai) yomi

de még a hindu poklok-alvilágok is...

szerencsére zsidoknál nincs pokol ":D


de ha a standard keresztény érdekel akkor:

mindenesetre elég bonyolult és több forrás is van

de a lényeg!

a pokolnak itt nincsenek szintjei a bűnösség súlyától büntetik az embert! mind fizikailag mind szellemileg mivel az ember nem csak szellemi lény hanem testi is

a fizikai büntetés elvileg tűzzel történik de ez a tűz nem fűstől nem kell neki tüzelőanyag

sokan azt mondják a büntetés örök és soha nem lesz kisebb sokan azt mondják megint hogy még az ördög is kaphat bűnbocsánatot!

mindenesetre a pokol nem egy a gonoszok és fertők világa inkább olyan mint egy börtön ahol büntetik a rosszakat!

elvileg ott az ördög az úr ennél fogva leht akár ő a büntető is és az is lehet hogy lehet egyszerre börtönőr és fogoly is hisz ő is vétkes

a démonok angyalok igazából vagyis bukott angyalok ők mind elfordultak istentől

de a pokolban nem csak démonok és emberek vannak hanem gonosz szellemek is...


vannak büntetés fajták is

Poena damni ez inkább egyfajta szellemi kínzás lehet reményvesztettség kétségbeejtés hasonlókkal való büntetés ami valljunk be az egyik legrosszabb


Poena sensus ez meg a fizikai azaz a tüzes büntetés


ez az alap

ott van még dante pokla és a többi is


lássunk a démonokat! a leghíresebbek talán a pokol 7 hercege avagy a hét főbűn! ezek sokszor változnak de van egy alap ami nem pl

lucifer a büszkeség/arrogancia bűne de ott van még

sátán a harag

belzebuub az irigység

abadon a lustaság

mamman a kapzsiság

belfegor a falánkság

asmodeus a bujaság


valahol

Leviathan irigység

Beelzebub a falánkság

2021. febr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

-A Pokol legelső királya.:Hausos=Eos=Zorya=Ushas=Prende Lucifer=Sátán=Helél anyja aki később átadta Lucifernek a Poklot így ő lett a Pokol királya.

-A Pokol fő démonjai.:Astaroth=Ashtaroth=Astarot=Asterot, Mammon, Asmodeus=Asmodaios=Ashmedai, Belial, Bael=Ba'al=Baal=Baál-Peór=Belfegor=Beelphegor=Baal Fegor=Velfegor=Waalfegor, Azazel=Aze'ezel, Behemót=Behemot=Behemoth, Abaddón=Apollüon, Maggot, Oriens=Uriens, Paimon=Poymon=Bayemon, Ariton=Egin=Egyn, Amayon.

-Lucifer démoni gyermeke.:Lilith a Pokol hercegnője.

-Lilith férjei.:Ádám,

Samael, Káin.

-Lucifer földi gyermekei.:Sámánok, varázslók, boszorkányok feladatuk kapcsolatot teremteni a földi élet és Pokol között.

-Szenvedő lelkek akikből démon válik ők szolgák lesznek azaz a fő démonok irányítása alá kerülnek ha pedig nem hódolnak be akkor végleg elpusztítják őket.

Az ilyen Leviatánon meg hasonlókon jókat röhögtem mert a Leviatánok és egyéb mitológia lények a Purgatóriumba vannak nem pedig a Pokolban🤣🤣🤣🤣

UI.:Egy Sátánista. És remélem tudtam segíteni.

2023. júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!