Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti hisztek a vonzás törvényébe...

Ti hisztek a vonzás törvényében? Tapasztalatokat is várok. Aki érdemben nem tud hozzá szólni és hülyéskedik kérem kíméljen meg!

Figyelt kérdés

2019. jan. 20. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Alapvetően inkább hiszek benne, de elsősorban abban hiszek, hogy ha valamit nagyon akarok, akkor az tettekre sarkall, a tettek pedig jellemformáló hatásúak. Az érettség révén nagyobb eséllyel kerülök olyan szituációkba, ami közelebb visznek a vágyaim tárgyához.
2019. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Igen,én hiszek benne. De sajnos ez nem olyan hogy mindig az aktuális időben kapjuk meg amit vagy akit szeretnénk.Ráadásul van egy speciális esete,mikor megismersz valakit,vékony lélekfonál lesz köztetek,ha a karmátoknak dolga van egymással. Ez elszakíthatatlan.
2019. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Még annyit,hogy ez a speciális eset nayon nagyon ritka és inkább szenvedést ad mint örömet,mivel hiába a vonzás,ha közben más szinten beindul a taszítás.
2019. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

én mostanában csak pozitívan tudok gondolkodni rengetegen idegesek, ingerültek körülöttem belőlem ez azt váltja ki hogy nagyon nyugodt vagyok...

Mióta mindenre pozitívan gondolok mint a jelent mint a jövőt illetően csak jó dolgok történnek velem... olyan mintha bevonzanám.. bár én hiszem hogy mindig minden okkal történik

2019. jan. 20. 13:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Bár hozzá kell tenni hogy szerintem itt is él az "amire ráfeszülsz nem kapod meg, amit elengedsz az öledbe pottyan" elv, nálam mindig így volt. Hiába próbáltam erőteljesen bevonzani dolgokat úgy sose ment, de abban a percben hogy akár évek elteltével elengedtem, egyszer csak azt vettem észre hogy megvalósult.

Számomra mindig az érzések hozták meg az eredményt, nem az ha konkrét valamire összpontosítottam. (Mint ahogy pl a Titok című filmben van)

Remélem érthető volt :D

2019. jan. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ez annyira igaz... hetek óta gondolok arra hogy a kiszemeltem hívjon fel tegnap előtt le tettem róla.. " áhh hagyjuk tuti nem keres..." erre ma felhivott amikor egyáltalán nem számítottam rá :D

néha olyan mintha forditva működne a dolog

2019. jan. 20. 16:43
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Én nem hiszek benne. 28 év alatt semmi olyat nem kaptam meg, amiért ne teremtettem volna meg foggal körömmel küzdve a szükséges feltételeket. A puszta vágyakozás, pozitív gondolat az égvilágon semmit sem vált valóra. Bárcsak így lenne. Akartam, hogy így legyen, én is megnéztem a Titok filmet, még hálakövet is hurcolásztam magammal a zsebemben és erőltettem magamra a pozitív gondolkodást, de fél év alatt semmi változást nem tapasztaltam a célok eléréséhez szükséges erőbefektetés szempontjából.

Egy próbát megért.

2019. jan. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Nekem sikerült egyszer egy nagyobb értékű eszközt materializálnom, kiragasztottam a képét az ágyam fölé és minden este álomba zuhanáskor és az ébredés perceiben megpróbáltam mélyen átérezni, hogy birtoklom és ez milyen jó. Nem maga a birtoklás, hanem amire aztán használhatom. Több mint háromhavi bérembe került volna, megtakarításom nulla, egy hónap után a kezemben tarthattam.

Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy a "bevonzás" jelenségének egy része egyszerű tudományos alapokon nyugvó pszichológia. Ha valamilyen hitben élsz, akkor az agyad az annak megfelelő dolgokat leválogatja Neked, az annak ellentmondóakat meg kiszűri. Abszolút szubjektíven érzékeljük a valóságot emiatt, ha meggyőződésed, hogy a legnépszerűbb szín a királykék, akkor minden királykék színű ruhában lévőt, királykék színű autót stb. észre fogsz venni és nyugtázod, hogy na ugye. A többi nem királykék színű dolog pedig egyáltalán nem kelti fel a figyelmed, jóval kevesebbszer fogod észrevenni őket. Ilyen hitekkel nagyon jól érzékenyíthető az agy és úgy fogja szabni a valóságodat, amilyennek azt hiszed.

A másik, hogy a bevonzásnál szerintem az érzelmek, nem pedig a vágyak működnek. A vágyódás hiányállapot. Ha pozitív érzelmeket élsz át valamivel kapcsolatban, az meg szinte az ellenkezője, egyszerűen olyan, mintha túlcsordulnál. Ezért jó az adott ("vágyott") tárggyal lehetővé váló dolgokat megélni képzeletben, azok előnyeiben lubickolni képzeletben, de nem úgy, hogy közben ott az az érzet, hogy ez még nem igazi, csak majd az lesz, hanem úgy, hogy ez már most az. Ezért jó szerintem ezzel aludni el és ébredni fel, mert ilyenkor takarékon van az agyad ahhoz, hogy felülbírálja a "gyerekes álmodozást".

Nem olvastam erről irodalmakat, de néha, ha erről beszélgetünk emberekkel, akkor a szerintem leggyakoribb két hiba amit tapasztalok, a következő:

1) Pénzt akarnak bevonzani. Ennek SEMMI értelme. A pénz birtoklása önmagában semmilyen többletet nem jelent, amit pozitív érzésekkel át lehetne érezni. A pénz csak egy mód dolgok megszerzésére. Nem tudod úgy átverni a rendszert, hogy Téged a pénz tenne boldoggá, az tudni fogja, hogy a pénz nem cél, hanem eszköz. A tárgyra kell "érezni", ami tényleg lehet cél. Ezzel feloldod a rendszert azon korlátozás alól, hogy azt pénz által érhesd csak el. Ez nagy könnyebbség, hiszen jóval több lehetőséged lesz megkapni azt. Képzeld el, hogy egy kisgyerek levelet ír a Mikulásnak és nem azt írja, hogy szeretne egy hintalovat, hanem azt, hogy szeretnék ugyan egy hintalovat, de ennél jóval fontosabb, hogy az országos kéktúrán végiggyalogolva hozd el! Hát ilyen az, ha pénzt akarunk bevonzani - szerintem.

2) Baromira nem éreznek pozitívan. Lehet, hogy azt hiszik, hogy káprázatosan pozitívan gondolkodnak, de ha eközben az életesemények negatívak, nagyon úgy tűnik, hogy a rendszer ezt másképp gondolja. A kedvencem, hogy azt mondja nekem egy klubvezető, amikor magyarázom neki, hogy márpedig a becsületkassza működik, hogy ő kipróbálta és nem működött. Hogy próbálta ki? Kitette a dobozt és aztán végig árgus szemmel figyelte, hogy hogy gyűlik benne a pénz. Hát, így tényleg nem működik, bocs. :D Amíg ő a villanyszámlája zálogának tekinti a "becsületkasszás" dobozt, addig az nem fog működni. Onnantól fog működni, hogy átérzi, hogy a következő hónapban is lesz áram és ez milyen jó. És három hét múlva azon töpreng, hogy mi ez a szép doboz itt? :)

És akkor itt megint bejön a pszichológia, mert sok embernek sajnos igen megrázó volt a gyerekkora, ahol zsigeri szinten tanulták meg, hogy ne bízzanak senkiben, ne tudjanak őszintén kötődni, és a negatív élmények látszólag végérvényesen beprogramozták őket a "negatív gondolkodásra". Nos, ezen sem segít a "pozitív gondolkodás" és semmilyen megváltást ígérő ezospiri, egoleküzdő módszer. Ezen a pszichoterápia segít. Aztán utána lehet majd gondolkodni a pozitív gondolkodásról.

2019. jan. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nem hittem benne

De sok olyan negatív dolog történt meg velem amikre rengeteget gondoltam..

Csak azt nem értem a pozitív dolgoknak miért nem ilyen erős a vonzás?

2019. jan. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!