Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ateisták-nak miért jó,...

Az ateisták-nak miért jó, hogy ateisták?

Figyelt kérdés
Miért jó úgy leélni az életet, hogy semmilyen halál utáni dolgoban nem hisznek?

2021. jan. 30. 13:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
18%
Még nagyon fiatal lelkek sokszor, bele vannak szerelmesedve az "anyagba", beszippantja őket az illúzió.
2021. jan. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
71%
#8: én nem tettem fel kérdést..! :)
2021. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
15%
Az ateistáknak azért nem jó, mert nem látják, hogy lehetne jobb! :)
2021. jan. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
69%

Nem azért vagyok ateista mert az olyan jó nekem. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy gondolt egyet valaki aztán lettünk. Én éppen azokat nem értem akik hisznek bármi ilyesmiben. Ott vannak a tudományos BIZONYÍTÉKOK, és ezt is figyelmen kívül hagyva, inkább hisznek egy kitalált személyben. Az meg hogy imádkozol és valami így, megy úgy lesz, az is max abban segít hogy nem idegeskedsz annyit mert elhiszed hogy majd Isten elintézi. Aztán vagy úgy lesz vagy nem. Ha valami úgy történik ahogy imádkoztál érte, azt betudod annak hogy ért valamit hogy magadban beszéltél, ha pedig nem úgy történik, akkor "ő biztos így akarta" stb, stb...


Kicsit lazábbra venni a témát, mivel fel tud idegesíteni a dolog; Imádom amikor valaki azt mondja "Isten hozott"... Aha... Nem... A busz hozott, meg a lábam, nem Isten.

2021. jan. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
#10 Majdnem, de mégsem :) Mint mondtam, egyenlőre még (!!!) nem tudunk annyit. Idővel (ha csak nem történik valami rossz az emberiséggel) mindenre választ kaphatunk, ugyanis folyamatosan fejlődünk. A világ minden részletének megértése elkerülhetetlen, ha egy faj kellően sokáig fenn tud maradni.
2021. jan. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
88%
ez nem jó-nem jó kérdése. én ateista vagyok, mert nem tudok hinni, nem jön természetesen. maximum tettetni tudnám, de minek? az nem lenne őszinte
2021. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Mojjo ***** válasza:
63%
@15: Az agnosztikus nézet nem feltétlen mondja azt, hogy az igazság megismerhetetlen (bár mondhatja azt is), hanem általánosságban csak azt, hogy egyelőre (n nélkül - egyenlőre a szalámit vágjuk) nem ismert. Szóval ez a nézet továbbra is agnosztikus ateista :)
2021. jan. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Ateista vagyok. És értelmes választ jöttem adni a kérdésre. Azért mert nem értetek velem egyet, nem kell lepontozni. Normális választ adok, a kérdésre válaszolok, méghozzá őszintén. Tehát attól függetlenül, hogy nem értünk egyet, a válaszom még hasznos. Gondoltam jobb, ha ezt még az elején letisztázzuk. :DD

Tehát. Nem hiszek Istenben, sem semmilyen jellegű természetfelettiben. EZ nem arról szól, hogy jó-e nekem, vagy nem. Belegondolva tényleg jobb lenne hinni, nem töltenék naponta órákat azzal, hogy az életem értelmén filozofálok. Valószínűleg boldogabb lennék, annak tudatában, hogy odafennt vigyáz rám valaki. Ez szerintem egy nagyon szép gondolat. Viszont ez számomra nem elég bizonyíték ahhoz, hogy higyjek. Ha azért kezdenék el hívő életet élni, mert úgy nekem jobb/kényelmesebb, annak nem látom értelmét. Mert az nem igazi hit. Tehát nálam pl nem arról van szó, hogy nem akarok hinni. Mert akarok. Csak kézzelfogható bizonyíték hiányában képtelen vagyok rá. De Isten létezése is egy olyan dolog, amire sosem fogunk választ kapni. Felesleges a hívők és az ateisták közötti mondvacsinált konfliktus erősítése is a hitviták által. Mert a hit az hit. A vallás az vallás. Benne van a nevében. Ezt hiszed, ezt vallod. Ha lenne rá konkrét bizonyíték, nem így hívnák, hanem egyértelmű tényként adnák tovább, mint pl azt, hogy kék az ég. Nem akarok itt sem hitvitát, sem vallásháborút indítani. EZ csak az én személyes véleményem, lehet hogy a többi ateistának más oka van arra hogy nem hisz. :)

2021. jan. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
5%
18-as: szépen megfogalmaztad! Csak a hitnek pont nem a bizonyosság a lényege, hanem a feltétel nélküli bizalom. :)
2021. jan. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
78%
18. Én pl. nem vagyok vallásos mégis hiszek "Istenben". De a keresztény bullshit mégis nagyon távol áll tőlem. Értek többszörösen olyan élmények ami nem magyarázható meg a jelenlegi fizikai törvényekkel. Ha ezek nem lettek volna, nagy eséllyel én is materialista lennék.
2021. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!