Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az elmélkedő meditációt...

Az elmélkedő meditációt hogyan kell végezni?

Figyelt kérdés
Youtubeon kerestem róla videókat de nem nagyon találtam. Hogyan kell ezt végezni?

2021. febr. 8. 21:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Leülsz, elkezdesz elmélkedni addig, amíg nem esel transzba.
2021. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Az kell eldöntened meditálni vagy elmélkedni szeretnél. Mert a kettő teljesen ellentétes irány.
2021. febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Grimfox ***** válasza:
63%

Izé...a meditáció szó önmagában elmélkedést jelent.

Az elmélkedő meditáció lényege, hogy egyetlen, általad választott dologra, főképp kérdésre, vagy eszmére összpontosítod minden figyelmed, és elkezded vizsgálni különböző megközelítési pontokból. Ez általában úgy megy, hogy felteszed a kérdést, és figyeled, hogy mik bukkannak fel az elmédben a kérdés tárgyára koncentrálva. Akármin elmélkedsz, a kérdezés általában a legkönnyebb mód, hogy elindítsd a gondolatok sorát. A gyakorlott meditálók már csak a témára összpontosítanak, az elméjük tudja, mi a cél. De eleinte a kérdezés módszere a legkönnyebb. Ha elapadnak az érkező gondolatok, vagy elterelődnek más irányba, akkor vagy végzel a meditációval, vagy új kérdést teszel fel ugyanazzal a dologgal kapcsolatban. Megközelítheted ugyanúgy, csak másként megfogalmazott kérdéssel, vagy teljesen másik kérdéssel, ami a meditáció tárgyának másik részletére vonatkozik. Mielőtt a választott témára kezdenél koncentrálni, és feltehetnéd a kérdést/kérdéseket, előtte szükséges, hogy a lehető legjobban kiürítsd az elméd, lecsendesítve minden érzelmet, és gondolatot. Másként ezek belezavarnának az elmélkedés folyamatába. Másképp is lehet elmélkedő meditációt végezni, de ez a legegyszerűbb módja, amit nem nehéz elsajátítani.

2021. febr. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

3

Wow, én vagyok az egyik helyi materialista, de nem tudtam arról, hogy létezik ilyesfajta meditáció. Évek óta gyakorlom ezt lefekvés előtt, sok mindent sikerült így elérnem az életemben. Ma is okosabb lettem egy újabb információval. Azt is megtudtam, hogy hosszú ideje meditálok. Köszi, Grimfox!

2021. febr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
A meditáció lényege a teljes gondolatmentesség...
2021. febr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%

5

A jelentése viszont más:

[link]

2021. febr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Grimfox ***** válasza:
38%

Ez a meditációs technikától függ. A használt technika pedig a meditáció céljától. A teljesen kiürített elme pedig nem lényege a meditációnak, hanem egy állomása egy olyan állapot felé, amikor érzelmek, és gondolatok nélkül, kizárólag a valódi ént észleled. Ha nem hiszed, akkor keress rá a meditáció definíciójára. Nem tévedés amit állítasz, 5., de nem is a teljes kép. Ha nem akarsz nagyon kutakodni a témában, mert elégedett vagy az ürességet célzó meditációval, akkor legalább a wikipédián nézd meg a meditáció meghatározását.


4., a meditációhoz nem kell semmiben hinned. A saját elméd felfedezésére, vagy a problémáid megoldására teljesen materialistaként is használhatsz meditációt, mint egy pszichológiai módszert. Szerencsére a meditáció működése, és hatásossága nem függ a hittől.

2021. febr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%
kb. 15 éve foglalkozom ezzel a kérdéssel. De legyen igazatok, a gondolatmentesség nem alapfeltétele egy tiszta, egomentes tudatállapotnak. Lehet elmélkedni ami az egónak kedves, és lehet meditálni ami a léleknek kedves.
2021. febr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Grimfox ***** válasza:
38%
Ha az ego-t belevonod az elmélkedésbe, nem nagyon kapsz válaszokat. Az elmélkedés előkészítése pont az ego lecsillapítását, más módszereknél a megkerülését célozza meg. Az nem sokat számít, milyen régen foglalkozol a kérdéssel. Én 18 éve. De nem attól lesz igazam, hogy milyen régen kezdtem.
2021. febr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
Az ego elmélkedik és vitatkozik, és szereti ha mindig igaza van.
2021. febr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!