Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Borostyán nyakláncot hogyan...

Borostyán nyakláncot hogyan kell tisztítani úgy, hogy ne legyen baja?

Figyelt kérdés

2021. febr. 24. 13:23
1 2 3 4 5
 1/42 Grimfox ***** válasza:
Ha nem vízérzékeny zsinórra van felfűzve, akkor egyszerűen hideg folyóvíz alatt. Ha fizikai szennyeződéstől akarod megtisztítani, pl a bőrről rátapadt zsírtól, és az azon lerakódott portól, akkor szappanos, meleg(nem forró) vizes áztatással, és esetleg ronggyal, vagy fogkefével sikálással.
2021. febr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
A borostyánt szappanos/mosogatószeres vízzel lehet tisztítani, alkoholos vagy savas szerekkel nem..
2021. febr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


(#1. Langyos, meleg vízbe biztos, hogy nem szabad áztatni, mivel a borostyán az gyanta.)

2021. febr. 24. 14:31
 4/42 anonim ***** válasza:
A langyos vagy meleg víz nem árt a borostyánnak, mert NEM gyanta, csak valamikor AZ VOLT, de idöközben megváltozott a szerkezete! A borostyánt nem oldja sem a meleg víz, sem a szapppan, egyedül az alkoholtartalmú szerek
2021. febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha gyantát adnak el neked borostyánként, akkor át vagy verve. A borostyán akár több mint száz millió éves gyanta, ami megkövült. Nem oldódik fel vízben, mivel már nem gyanta, hanem fosszilis anyag. Persze, vannak olyan ásványok is, amik oldódnak vízben, de a borostyán nem az.
2021. febr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Régebben olvastam az interneten, hogy nem szabad a borostyánt vízben áztatni.


Ez nem eladva lett nekem, hanem örököltem régebben.


Inkább nem kísérletezem azzal, hogy feloldódik-e...

2021. febr. 24. 14:53
 7/42 Grimfox ***** válasza:
Nem is kell. Már megtettem helyetted. Nekem is örökölt borostyán nyakláncom van. Sóban, és vízben is volt már. Vizesen sóban nem, mert azt semmi sem szereti.
2021. febr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

De közben eszembe jutott, hogy ki tudom próbálni és akkor egyúttal azt is le tudom tesztelni, hogy eredeti-e.


Azt olvastam régebben, hogy tűzzel lehet... Legfeljebb egy szemet feláldozok - nem az egész nyakláncon próbálnám ki.


Keresem közben, hogy hol olvastam ezeket, de eddig nem találtam meg.


A víz és tűz dolgokat is évekkel ezelőtt olvastam.

2021. febr. 24. 15:16
 9/42 Grimfox ***** válasza:
Mivel hosszúláncú szénhidrogénekből áll, ezért el lehet égetni, meg lehet olvasztani. 200 fok fölött már olvad. Kicsit hasonló a fosszilis tüzelőanyagokhoz az összetétele. Ha megolvasztod, hevíted, akkor pl kátrányszerű anyagot hagy hátra. A wikipédián egész jól leírják, bár csak az angol nyelvűn. A magyar oldalon kevesebb az infó.
2021. febr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
Annyit írnék még az elözöhoz, hoyg ha müanyagból van a "borostyán", az ugyanúgy viselkedik tüzben/hö hatására!
2021. febr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!