Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Borostyán nyakláncot hogyan...

Borostyán nyakláncot hogyan kell tisztítani úgy, hogy ne legyen baja?

Figyelt kérdés

2021. febr. 24. 13:23
1 2 3 4 5
 21/42 Grimfox ***** válasza:
Nem valószínű. Annyit tudok róla, hogy a keresztneve Róbert, és hogy hobbiból ásványokat gyűjtött kb 10 évvel ezelőtt. Ez alapján kétlem, hogy meg tudok találni valakit egy kétmilliós városban(ha jól emlékszem, Budapest lakossága 2millió körül mozog)
2021. febr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
A bolt nevét tudod?
2021. febr. 25. 23:56
 23/42 Grimfox ***** válasza:
vagy 10 éve bezárt kis zugbolt volt. Rég elfelejtettem. Azt tudom, hogy hol volt helyileg. 17. kerületben a Borsó utcai 169-es busz megállójánál lévő üzletsoron volt az üzlete. Nem volt ilyen csili-vili neve, csak annyi volt kiírva rá, hogy ásványbolt, vagy ásvány szaküzlet. Nekem az első rémlik.
2021. febr. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Nem vagyok bp-i én sem, de ha van ott (Bp-en) a témában (ásvány és helyismeret is) jártas ismerősöd, tőle meg lehetne kérdezni.

Vagy ezen az oldalon. Valaki biztosan tudja!

2021. febr. 26. 09:13
 25/42 Grimfox ***** válasza:
Nem nagyon vannak ilyen ismerőseim Bp-n. Egy ismerősöm van, aki ásvány témában utazik, de ő domoszlói. Annyira nem keresem az illetőt, úgyhogy nem okoz problémát a dolog, inkább azt sajnálom, hogy nem volt elég forgalma, hogy nyitva tartsa a boltját.
2021. febr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Vagy rájött, hogy a kereskedelem nem az ő útja és váltott. Ki tudja.
2021. febr. 26. 09:36
 27/42 Grimfox ***** válasza:
Viszonylag "idős" volt már. Szerintem ötvenes lehetett, amikor a boltot zárta. Volt a boltjában egy fosszilis fadarab. Egy aprócska, 1-200 kilós szálka. Ő maga gyűjtötte egy olyan helyen, ahova csak előre regisztrált csoportok mehetnek, azaz nem publikus lelőhely. Szóval értette a dolgát. Az tény, hogy nem volt "jó" üzletember. Ha valaki elégedetlen volt a kővel, amit vásárolt, visszavihette cserére, vagy pénzvisszatérítésre. Ő maga nem igazán hitt az ezotériában, de nem ítélkezett azok fölött, akik igen, és visszacserélte a köveiket, ha nem voltak vele elégedettek. Emellett ékszereket is javított, de pl ilyen nyakláncban törött szem kivétele, vagy új kapocs feltétele után nem is kért pénzt. Csomó öreg nénike járt hozzá a kis családi ékszereivel. Nem volt profitorientált, ezért nem lehet jó üzletembernek nevezni de tetszett a kereskedelmi stílusa, mert becsületesen kereskedett.
2021. febr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Akkor erre jól ráéreztem.


Valóban sajnálatos, hogy pont ő tűnt el. Igen humánus lehetett. Most már egyre inkább megkeresném.

Lehet, hogy nem volt meg az egyensúly: sokat adott és nem kapott viszonzást?

Remélem, hogy jól van. Biztosan egy aranyos ember.

2021. febr. 26. 10:56
 29/42 Grimfox ***** válasza:
Nem másztam bele nagyon a személyiségébe. Annyit tudok, hogy nyugodt, jókedélyű, és rengeteget tud az ásványokról.
2021. febr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

Jó.

Bár szerintem, ha most 60 éves, akkor még nem idős. :)

Az is lehet, hogy máshol nyitott boltot.

2021. febr. 26. 11:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!