Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Borostyán nyakláncot hogyan...

Borostyán nyakláncot hogyan kell tisztítani úgy, hogy ne legyen baja?

Figyelt kérdés

2021. febr. 24. 13:23
1 2 3 4 5
 11/42 Grimfox ***** válasza:
Igen, de más a keménysége, karcolhatósága, és kopása. A súlyáról nem is beszélve. A műanyag könnyebb.
2021. febr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam, hogy a borostyán gyanta, fenyő vagy tömjén illatú, amikor ég; az égő, olvadó műanyag viszont nagyon fullasztó, büdös, így elvileg meg lehet szaglással különböztetni, de még nem próbáltam ki.
2021. febr. 24. 17:53
 13/42 Grimfox ***** válasza:
A borostyán elég gyakori ásvány, de nem fogom az örökölt nyakláncomat beáldozni ilyen tesztekre szerintem. Meg 50+ évvel ezelőtt még nem hamisították műanyaggal a borostyánt.
2021. febr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

Azt olvastam, hogy az 1800-as évek vége felé már elkezdték a borostyán hamisítását.

Ami nyaklánc van itthon, arról ma leszedtük a szemeket (mármint a "fonalról") és újra lesz fűzve. Szerintem egy szemet fel lehet áldozni, de az is lehet, hogy holnapután elviszi egy rokonom egy ásványoshoz, hátha ő meg tudja mondani, hogy eredeti-e.

2021. febr. 24. 18:21
 15/42 Grimfox ***** válasza:
Az enyém elég biztos, hogy eredeti, mert csiszolatlan, nyers borostyánból van. Gondolom a metszés, csiszolás melléktermékéből lett fűzve. Ami megmaradt a drágább, tisztább, minőségi ékszerek készítése során. Ilyen olcsó ékszer még a szoci időkből.
2021. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
A szóban forgó is csiszolatlan, de én azért szeretném ellenőrizni vagy ellenőriztetni.
2021. febr. 24. 20:20
 17/42 Grimfox ***** válasza:
Szerintem kár lenne feláldozni egy szemet belőle, inkább egy ásványost érdemes megkérdezni. Csak becsületes legyen. Kár, hogy az az ásványos már bezárta az üzletét, akihez én jártam. Egyfelől nagyon értett az ásványokhoz, ő maga is gyűjtött terepen, másfelől korrekt, és becsületes volt.
2021. febr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

Sajnálnám én is, majd meglátom.

Az ásványost én nem ismerem, a rokonom azt mondta, hogy ő hozzáértőnek véli, de eddig csak egyszer találkozott vele.

Akit te ismersz, lehet, hogy bezárta a boltot, de attól függetlenül biztosan foglalkozik ásványokkal. Nem?

2021. febr. 25. 13:25
 19/42 Grimfox ***** válasza:
Valószínűleg még most is foglalkozik velük hobbi szinten, de csak a boltból ismertem, ő pesti, én nem Pesten lakok. Nincs módunk találkozni, vagy beszélni.
2021. febr. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
Azért, ha nagyon akarnád, megtalálnád. ;)
2021. febr. 25. 20:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!