Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy van az a legenda/hiedelem...

Hogy van az a legenda/hiedelem, hogy a tükör valami átjáró éjfél, és hajnali 1 között?

Figyelt kérdés
Egyszer valahol olvastam róla, de nem fejtette ki részéletesen, és érdekelne, hogy van ez.
2010. aug. 20. 18:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Ez elég ostoba legenda! Mi van a tükörrel napközben? Akkor hova jár át? Mi van éjfél és egy óra között? Általában akkor midennki alszik,és nem néz a tükörbe.
2010. aug. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Erről én is hallottam, ilyen olyan rémtörténeteket. Hogy valaki éjfélkor a tükör elé állt, s háromszor kimondta h kampókéz. és megjelent. Mekkora baromság!
2010. aug. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen az éjféles tükrös történetekhez tartozik a Bloody Mary-féle legenda is... Amit te mondtál, arról még nem hallottam.
2010. aug. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
erről nem hallottam hogy éjfél meg hajnali 1 között... arról viszont igen hogy régen pl letakarták a tükröket ha meghalt valaki a házban nehogy ott ragadjon a szelleme.meg hogy nem szabad hogy az ágyad fölött tükör legyen mert rémálmaid lesznek.hát am nemtom néha kicsit babonás vagyok de sztem túlzás az a sok minden amiket a tükrökhöz kötnek.
2010. aug. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
UU az a blode marys milyen? Mikor kicsi voltam, egy idősebb ismerős mesélt olyat,hogy volt egy lány, hogy éjfélkor a tükör elé áll és ezt mondta"Uram, mondd meg a lottószámokat megnyerték, de hogy meghalt autóbalesetben. brr.elég élénk a famtáziája
2010. aug. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Nekem olyasmit mondtak, hogy ha éjfélkor tükörbe nézek, jön valami szellem és kinyír, de már néztem bele akkor rengetegszer, és még mindig élek.:)
2010. aug. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Én azt hallottam hogy éjfélkor a tükör elé állsz 1 gyertyával és meglelenik a sátán képe.
2010. aug. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hiedelmek


Ma is élő babona, hogy amikor egy nő összetöri a tükröt, hét évig nem megy férjhez. Eredetileg úgy gondolták, elrepedése után hét év szerencsétlenség következik. A hetes mágikus szám szinte minden kultúrában. A fent említett, házasodással kapcsolatos baljós jelentése a XVII. század környékén terjedt el.



Megpillanthatod benne a jövődet


Egy másik érdekes hiedelem szerint a tükörben mindenki képes meglátni a saját jövőjét. Hogyan? Éjfélkor állj egy nagy tükör elé úgy, hogy a hátad mögött égjen egy gyertya. Ne legyen más fényforrás a szobában, csak a gyertya lángja világítson. A babona szerint ekkor tükörképünk átalakul jövőbeli arcunkká, így megláthatjuk, mi vár ránk. Ha például, egy békés öregember képét látod az arcodban, akkor bízhatsz a hosszú, nyugodt életben.


Átjáró más dimenziókba


Számos ezotériával foglalkozó szakember úgy tartja, hogy tükreink éjszakánként átjáróként működnek valódi világunk és más, szellemi dimenziók között. Ezek a vendégeink pedig álmunkban a mi életenergiánkból táplálkoznak. Aki járt más jósnál, annak ismerős lehet, hogy bizonyos felületeket – tükör, víz, üveggömb, – képszerű hallucinációk megjelenítésére használnak. Ezek pedig akár látomásokat idézhetnek elő. Ennek alapja az az elképzelés, hogy a tükör, illetve a tükröződő felület a természetfeletti élet megnyilvánulása.


Éjszakai látogatók


Mágikus értelmezésben a tükörsík választ el minket a szellemvilágtól, és akárcsak az okkultista szeánszok alkalmával vagy alvás közben, a tükrön keresztül is átjöhetnek más dimenziókban élő szellemek és démonok. Ezeket a „tükörlényeket” nevezhetjük egyfajta energiavámpíroknak is, akik a mi vitalitásunkból táplálkoznak. Attól függően, hogy pozitív vagy negatív energiára van szükségük, annak megfelelő emóciókat gerjesztenek bennünk. Ezek a szellemlények leginkább éjszaka dolgoznak, miközben alszunk. Ennek oka egyrészt az, hogy este 11 és hajnali egy óra között a legkoncentráltabb az életenergiánk, és ez elvékonyítja a két világ közötti átjárót, megkönnyítve ezzel az át jövetelüket.


Innen ered az éjféli szellemjárások legendája is. Másrészt miközben álmodunk, a testünk felett tudatalattink veszi át az irányítást, amely fogékonyabb a szellemvilágból érkező különböző hatásokra. Ha valakinek ilyen vendégei vannak éjjel, az fáradtan és meggyötörten ébred reggel. Ebben az esetben, rossz hangulatának maga sem tudja megmagyarázni az okát. Az is előfordulhat, hogy át sem tudja aludni az éjszakát. Egyfolytában különös érzésekre riad fel, mintha valaki figyelné.


Védő szertartás


Ha a tükörszellemektől szeretnéd megóvni magadat, rajzolj kilenc darab négyszöget egy papírra, és helyezd az ágya közelébe. Szintén hatásos, ha az ajtófélfára teszel egy önmagába visszatérő kelta fonatot. Kisgyerek szobájában soha ne legyen tükör, mert ők még sokkal fogékonyabbak és védtelenebbek más dimenziók látogatóival szemben.


Hálószobába ne!


Bármilyen praktikus is az öltözködésnél, a hálószobába nem ajánlatos tükröt tenni. Ha rossz érzéseid vannak tőle éjszaka, mindenképpen távolítsd el, vagy ha más lehetőség nincs, takard le egy nem áttetsző drapériával. Vannak, akik szerint így megakadályozhatjuk, hogy a szellemek és démonok átjáróként használják ezt a felületet.



Tudtad, hogy…



- A tükör egy üvegbevonatú, alumínium vagy ezüstlap, amely visszatükröződő képet ad. A Középkorban terjedt el, és a ma is híres velencei és nürnbergi tükör volt az őse.

- Egyes népeknél a tükröt a világegyetem miniatűr másának tekintették, máshol az emberi létek jelképe volt. Sok kultúrában a tükör az égboltot vagy a napot szimbolizálta, ragyogása a gonosz elűzésére szolgált.

- A régi kínai festészetben a tájat nem fogadták el saját valóságában, hanem mindig valamilyen vízfelület visszatükröződésében ábrázolták.

2010. aug. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
bloody mary : [link]
2010. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! : )
2010. szept. 11. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!