Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az elképzelésről?

Figyelt kérdés
Szerintem az emberek maguknak teremtik a valóságukat, a jó és a rossz eseményeket egyaránt, csak nem tudatos ez a folyamat.

#szubjektív idealizmus
2021. ápr. 26. 19:01
1 2 3 4 5
 1/46 Grimfox ***** válasza:
53%
Ez nem újkeletű elképzelés, sok ezer éves. A "teremtett valóság" elképzelése különböző fokú különböző gondolkodóknál, de az alap elképzelés ugyan az. Ok-okozat, azaz nem tudatos gondolatokból, és döntésekből jön létre mindaz, ami veled történik. Ezt egészíti ki, hogy nem csak a döntések nem tudatosak, hanem a környezet, és önmagunk észlelése, felfogása is erősen hiányos, és torzult, így a valóságról alkotott képünk súlyosan hiányos.
2021. ápr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Nem egészen erre gondoltam. Pont a kauzalitás megmásítására gondoltam a teremtő tudattal. Tehát ha valami engem tudat alatt rávesz, hogy másítsam meg a valóságot, megváltozik vele a rendszer is, ezzel létrehozva egy másik ok-okozati hálót.
2021. ápr. 26. 19:29
 3/46 A kérdező kommentje:
Feltételezzük, hogy a tudattalant mozgató erők nem evilágiak.
2021. ápr. 26. 19:31
 4/46 anonim ***** válasza:
Először is mit nevezel "nem eviláginak". Aztán tudunk tovább lépni.
2021. ápr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Pl. egy felsőbb dimenzió, mint nekünk mondjuk egy 2D-s számítógépes játék
2021. ápr. 26. 19:37
 6/46 Grimfox ***** válasza:
Ez a csapda a dologban. A tudattalant mozgató erők az igazán evilágiak. De képtelenek vagyunk megfelelően felfogni őket. Mint ahogy mást sem a világból, amit nem érzékelünk közvetlenül. Az evilági, és másvilági is illúzió, mindkettő ugyanannak a világnak a része.
2021. ápr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

Ezt mire alapozod?

Attól, hogy jelen van az emberi elmében, az agyunk az, ami képes lehet tartani a kapcsolatot a "túlvilággal" akár egy adóvevő.

2021. ápr. 26. 19:43
 8/46 anonim ***** válasza:
Kollektív tudat az egyik mozgatóerő. "másítsam meg a valóságot" Mihez képest másítsad meg? Mi a valóság? Kicsit túlgondolod ezt a történetet.
2021. ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

A kollektív tudatot értem "tudattalan" alatt. Amiről nem tudjuk, hogy honnan származik. Ergo a kollektív tudatot is mozgathatja valami és így tovább (végtelen).


A valóság alatt az elindult ok-okozati láncot értem, hogy ezt lehetséges lenne megmásítani azzal, hogy a kollektív tudattalan módosít egy láncsszemen ami a várt hatást éri el. Ezzel megváltoztatja a láncot és másik pontból indul ki.

2021. ápr. 26. 19:50
 10/46 anonim ***** válasza:
Csak az a gond hogy az abszolút valóság és amit ebből érzékelünk, az átlag ember számára két teljesen különböző dolog. Kollektív tudat az összes emberei tudattalan összesége. Egy ember szerintem minimálisan képes hatni rá visszafelé. Földi maipulációs módszerekkel: média,filmek,hírek,közösségi oldalak stb... ott már van esély hogy a kollektív tudatot manipulálni lehet és ezáltal a "valóságot".
2021. ápr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!