Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Michio.Kaku professzor alterna...

Michio.Kaku professzor alternatív elképzeléseiről mik a véleményed?

Figyelt kérdés

2021. febr. 11. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Nyugodtan mondhatjuk, hogy korunk Einstein-je. Zseniális ember, minden könyve megvan. Dolgozott együtt Hawking-al, és Ronald Mallett-el is
2021. febr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:
76%

Dávid Gyula írt a Csillagvárosban egy sokat mondó véleményt, igaz nem a szakmai, hanem az ismeretterjesztő munkájáról:

"Kakut szerintem nem érdemes olvasni. Felszínes, pongyola, szenzációhajhász, és ez olykor odáig megy, hogy bár nem újságíró, hanem szakmabeli, mégis tipikus, kapkodó ismeretterjesztő újságírókra jellemző szakmai hibákat hagy benne a szövegben. Nyilván szakemberként tudja, hogy nem helyes, amit ír, de a "szenzáció logikája" megengedi neki a pongyolaságot - ezzel aztán a komolyan érdeklődő olvasó fejében több zavart gerjeszt, mint amennyit eloszlat. Jellegzetes példa erre, hogy az egyik könyvében vagy ötven oldalon keresztül összemossa a "görbült tér" és a "többdimenziós tér" fogalmát. Szóval ne őt olvassátok."


[link]



Amennyire én látom, abszolút médiaprostituált, akinek jóval fontosabb az, hogy futtassa a nevét - olyan áron is, hogy helytelen, szakmaiatlan, ámde igen hangzatos dolgokat vetít -, mint a valódi szakmai munkája. Egyéni vélemény, tévedhetek.

2021. febr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Néha nagyon elrugaszkodik a fantasztikum világába, de kell a show is.

Nagy agy, az biztos!

2021. febr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

3. vagyok


Dávid Gyulának el kell fogadnom a véleményét! Kinek hihetek a témában, ha nem neki? :)

2021. febr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Én bírom a mukit, bár sokszor celeb szinten nyomja. De lehet, hogy pont ez az erénye, így teszi fogyaszthatóvá a tudományt. Kiviszi az utcára a laborból. Mivel én nem vagyok fizikus, a képletekből egy mukkot sem értenék. Pont ezért tetszik ahogy konyhanyelven elmagyarázza az átlagembernek pl a multiverzumot és hasonlókat.
2021. febr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Arról nem is beszélve, hogy amerre ő jár, arra nem sokan járnak illetve az utak sincsenek meg, tehát nagyon sok hipotézis van. Olyan szempontból jó, hogy felvázol olyan dolgokat, ami az érdeklődőknél beindíthatnak olyan gondolatokat, amik előrevihetik a tudományt.


Ezzel együtt Dávid Gyula is nagy koponya, így mindkettőt érdemes fogyasztani:)

2021. febr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%
Közelebb van a showman-hez mint a tudományhoz. Betegen vagy esős vasárnapi délutánokon szoktam néha nézni hasonló "ismeretterjesztő" dokumentum filmeket.
2021. febr. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!