Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az elképzelésről?

Figyelt kérdés
Szerintem az emberek maguknak teremtik a valóságukat, a jó és a rossz eseményeket egyaránt, csak nem tudatos ez a folyamat.

#szubjektív idealizmus
2021. ápr. 26. 19:01
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

Atyaég :D nem akarok bunkó lenni, de úgy látom nem igazán fogod fel, hogy én nem a teremtésről beszélek, bár gondolom szelektíven olvasol.

Ez az én elméletem/elképzelésem. Korlátolt vagy, mint a lépcsőház.

2021. ápr. 27. 15:05
 32/46 A kérdező kommentje:
#30 Igen, pontosan erről beszélek.
2021. ápr. 27. 15:06
 33/46 anonim ***** válasza:

"25. Miért ugrasz bele ruhástól a vízbe ez a fő kérdés? Mi az oka ennek a döntésnek? Egy random gondolat a semmiből, szabad akarat, vagy ok-okozat következménye? Te azt mondod minden a döntéseiden múlik, én azt mondom a döntéseid nagy része eleve determinált, tőled teljesen független, a szabad akarattal illúziójával. Azt hozzáteszem ha valaki elég tudatos, felül tudja írni a tudatalatti programokat amik futnak a háttérben. És ha jön a gondolat hogy "most beleugrom a vízbe ruhástól", felteszi a kérdést: miért is kellene beleugranom?"


A szabad akarat megelőz minden gondolatot. Lehet, hogy jön egy gondolat, hogy ugorj bele a vízbe, de akkor is szabad akaratodból teszed meg, nem a gondolat kényszerít rá. Semmi sem kényszerít semmire. Bármit is teszel, azt szabad akaratodból teszed. Persze a szabad akaratot nem lehet korlátok közi szorítani, szabályokat, törvényeket alkotni róla, így mondani se lehet nagyon róla semmit. Egyszerűen csak van.

2021. ápr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
"A szabad akarat megelőz minden gondolatot." Te így gondolod, én nem.
2021. ápr. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

#34

Ha a gondolat nem előzné meg a szabad akaratot, akkor olyanok lennénk, mint a beprogramozott karakterek a számítógépes játékokban. De mivel megelőzi, így képesek vagyunk a gondolattal ellentétesen cselekedni, nem vagyunk alávetettek.

2021. ápr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
Vagyis ha a szabad akart nem előzné meg a gondolatot*
2021. ápr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
35. Most akkor melyik előz meg melyiket? Olvasd vissza miket írtál 33/35 kommentekben. Na mindegy, leírtam ahogy látom ezt a dolgot, nem ragozom tovább. 30/34
2021. ápr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

Kijavítottam magam. A gondolat csak bizonyos módon láttatja velünk a dolgokat, de nem hozza meg helyettünk a döntés. Attól, hogy felveszel egy napszemüveget, nem jelenti azt, hogy a napszemüveg által látsz.

Én leteszteltem ezt magamon, mivel 3 éve a kisujjamat se mozdítom, hiába mondják a gondolataim, hogy menjek dolgozni, csináljam ezt vagy azt, rendíthetetlenül nem csinálok semmit. 3 éve teljesen a gondolataim ellen cselekszem. Mi ez, ha nem a szabad akarat győzelme a gondolatok felett? Én nem csak elmélkedek, hanem a tapasztalataimról beszélek.

2021. ápr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
Az is egy gondolat, hogy cselekszel-e vagy sem. Ha nem cselekszel azt is valami gondolat indítja el, pl. hogy bebizonyítsd a szabad akaratod (ami nincs). Kicsit kontraproduktív dolognak érzem :D
2021. ápr. 27. 16:53
 40/46 anonim ***** válasza:
A józan eszed mondja hogy menj dolgozni, a tudatalatti programok amik tulajdonképpen egy átlag ember életének 95%-át uralják és nem tudatosak, uralkodnak feletted. Ha az lenne amiről beszélsz, felismernéd hogy gondolataid rabja vagy és letépnéd a láncaidat, lebontanád az önmagad köré épített falakat, nem hazudnál önmagadnak. Te abban a hitben vagy hogy szabad akaratotból cselekszel, de nem. Bocs, hogy ezt mondom de ezt hívják tudatlanságnak ami azt jelenti ebben az esetben, hogy nem látod objektíven a saját életed. Én is voltam ebben a fázisban, elég sokkoló ha egyszer meglátod önmagad kívülről. (pl. halálközeli élmény)
2021. ápr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!