Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A vallás gyengeség?

A vallás gyengeség?

Figyelt kérdés
Szerintem a vallás gyengeség. Legyen az akármilyen vallás. Miért hisznek az emberek valami felsőbbrendűben? Mert gyávák, félnek a haláltól,nem képesek egyedül elviselni a terhüket, szükségük van valami útmutatásra. Mint a juhok. Ha valami tény a vallással kapcsolatban, akkor az ez. Ezért utálok minden vallást. Szerintem hatalmas lépés lenne, ha sikerülne valahogy felszámolni ezt az istenkeresést az emberben. Ki ért egyet?

2021. ápr. 30. 15:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
13%

Némelyik vallás gyengeség némelyik erősség.

A kereszténységben sok olyan dolog van ami negatívan hat az emberre.

Pl. Megütik az egyik orcád tartsd oda a másikat is. Ez egyértelmű gyengeség.

Persze meglehet magyarázni meg lelkizni stb stb.

De némelyik vallás megerősíti az embert akár valódi akár nem. A buddhizmusban sok olyan dolog van ami megerősíti az ember lelkét. A sátánizmusban is sok minden van ami megerősíti az embert.

2021. ápr. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Olvasd el Jostein Gaarder-től a Sofie világa című könyvet.

Alapvetően az egyes vallások azért alakultak ki, mert így tudták megmagyarázni azokat a dolgokat, amiket máshogy nem lehetett.

Például az évszakok változása, mint Perszephoné elrablása után Démétér gyásza, vagy, hogy Zeusz dobálja a villámokat haragjában stb.

Egyébként nem feltétlenül rossz dolog, ha tényleg valódi hit áll mögötte.

Persze van, ahol kötelező "örökség", vagy kulturális hagyomány.

Jó esetben lehet közösség alkotó ereje is, ami azért ebben az elmagányosodott világban sokat számít.

Szerintem ma már inkább túl lendíti az embereket egy-egy nehéz ponton, hogy ha tényleg reménytelen, akárhogy küzdenek az adott helyzet, azért egy próbát még megér az ima is.

Másfelől én nemrég jöttem rá, hogy ha vallás, akkor talán a politeizmus nem is akkora butaság, mert egy igazán vallásos közösségben, olyan kulturális háttérrel, ahol fontos, ha az ember valami miatt elveszíti a hitét, ami köré építette, szervezte az életét, mindenét elveszíti. De a politeizmusban még van ezeregy másik opció, ami reményt nyújthat, amellett, hogy persze tesz is érte valamit.

Alapvetően katolikus vagyok, felnőtt fejjel első áldoztam, bérmálkoztam, saját akaratomból, de ahogy bevonult oda is a politika, úgy vonultam kifelé én is.

2021. ápr. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Grimfox ***** válasza:
100%
A vallás szociális közeg, és olyan csoport, ahol emberek egymást támogatják, és közös morális értékrenddel rendelkeznek. Van akinek ez csak egy szokás, van, akinek ez támaszt nyújt az életéhez. A vallási része csak a keretet adja meg ehhez. Az egyént is, és a csoportot is erősebbé tudja tenni a vallás. Nem minden vallás, de alapvetően az ősidők óta ez volt a ki nem mondott cél. Ha megnézed, a valláshoz hasonló, de hitet, és bármi hasonlót mellőző csoportok is léteznek ma. Ezek gyakorlatilag azonos céllal készültek, csak más a keretrendszer.
2021. ápr. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
1es megéri kereszténynek lenni a "mennybe kerülés" miatt. Hányan hinnének benne ha azt hondaná hogy a halál után semmi nincs?
2021. ápr. 30. 15:42
 5/20 anonim ***** válasza:
18%

Sokan. :D

Sokak ezt az álláspontot támogatják.

2021. ápr. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
28%
Ki ért egyet? Minden primitív harcos vulgár materialista ateista, ki más? Sajnálom, hogy sok hívő minden ateistát kollektívan megbélyegez a hozzád hasonlók miatt, kérdező.
2021. ápr. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Grimfox ***** válasza:
75%
A zsidó vallásban(judaizmusban) eredetileg nincs mennyország. Ott élsz, és aztán meghalsz. Nincs feltámadás. A jehova tanúi szerint ugyanez történik, és az istenük csak az érdemeseket támasztja fel a végítélet után. Mégis elég sokan hisznek benne. Vagy azért, mert az életükben akarnak jól élni, és elkerülni a büntetést(amiből van bőven) vagy azért, mert reménykednek, hogy benne lesznek a feltámasztottak csoportjában. Nem minden vallásnak van túlvilág képe. Van amelyiknek pedig kifejezetten lehangoló. Gondolom te is tanultad a görög mitológiában a görög alvilág képét. Az emberek árnyai az örökkévalóságig magányosan bolyonganak mindenféle stimulus nélkül. Kivéve akik hübrisz bűne miatt örök büntetést kaptak. A vallások többségében az élet során keresnek biztonságot, és egy stabil környezetet, a halál utáni lét inkább csak ígéret. Kevés vallás helyezi a hangsúlyt a halál utánra, és nem az életre.
2021. ápr. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, te önmagadat útálod nem a vallásokat.
2021. ápr. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"A zsidó vallásban(judaizmusban) eredetileg nincs mennyország. Ott élsz, és aztán meghalsz."


Ez nem teljesen igaz. Igaz, hogy az izraeliták eredetileg nem hittek a mennyország és a pokol koncepcióiban, ezek zoroasztriánus befolyás miatt kerültek be a judaizmusba ( majd a kereszténységbe és az iszlám vallásba) a babiloni fogság alatt/után. Eredetileg az izraeliták azt gondolták, hogy az elhunytak egy Sheolba kerülnek (a Septuagintában görögösen Hádésznak fordították), az istenfélő emberek és a bűnösök egyaránt.


https://www.youtube.com/watch?v=lUCW-PMBvKE

2021. ápr. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem igazán bátor dolog megpróbálni tisztán élni és felelősséget vállalni a tetteinkért.
2021. ápr. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!