Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Felvilágosítanátok a démonokka...

Felvilágosítanátok a démonokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1.Vannak jó démonok? (vegyük az animéket. Ott vannak,ez lehetséges?)

2.A Démonok tisztelhetik az Istent és ezért jók?

3. Keleten és Nyugaton is ugyanaz a démon szó fogalma? (Japánban oni,itt démon de mondják sátánnak,ördögnek és szellemnek is)

4.Mik a démonok gyenkepontjai?

5.Náluk van hierarchikus rendzser?

6.Hogyna lehet elűzni a démonokat? Ráolvasás,talizmán?



2014. szept. 3. 11:57
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
20%

1.Nincsenek. Maga a démon nem tud jó lenni, még ha annak is próbálja feltüntetni magát.


2./ Nem tisztelik Istent, hanem rettegnek tőle és mindentől ahol Isten jelenléte leleplezi őket.


3./ Az egész világegyetemben a megtértlen emberek keverik a fogalmakat.

4./ Kevélység

5./ Van. Alá tartozik a daimonion. Az egész sátáni rendszer hierarchikus. A legalantasabb helyet foglalják el a rendszerben.

6./ Emberi erővel nem tudod, ha meg olyan személy csinálja aki ezoterikus, akkor helycsere jön létre, és még nagyobb bajban találja magát az illető aki kérte az űzést, mint amikor a kiindulási pontja volt.

2014. szept. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
0%

helycsere= az adott személyben lévő küzni akaró démon, helyébe nála jóval erősebb démoni vezető veszi át a helyét, és kb. 7x erősebben pusztítja.

Ezért tilos ezoterikus embernek a közremüködését kérni, kézrátételt engedni, és wiccas, és egyéb mágiás tevékenységgel démont űzni.


A helycserében mindig erősebb démon jön, mint ami volt. Ha az egyén tovább folytatja ezen tevékenysége kérését, akkor nem csak önmagát engedi elpusztítani, hanem a leszármazottait is, mivel a démonikus erők nem elégednek meg egy emberrel.


Egy valamiről nem szabad elfelejtkezni: hiába a legalacsonyabb és legalantasabb szintű a sátáni hierarchibán, az embernél mégis magasabb szinten van.

2014. szept. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 Laylah ***** válasza:
30%

Visszatérésem alkalmából tiéd az első válaszom. :D Az első válaszoló csak a keresztény dogmákat szajkózza, vajmi kevés köze van az egészhez. Elfogadom, hogy az övé is egy látásmód, csak egyáltalán nincs igaza (1-2 pontot kivéve).


1. Jó démonok nincsenek. A démonok sajátossága, hogy képtelenek pozitív érzelmeket megérteni, átélni. Ugyanakkor rávehetők arra, hogy jó dolgokat csináljanak, de azt nem önszántukból teszik, csak kötelességből.

2. A keresztény istennek semmi köze a démonokhoz, és utóbbiak pontosan telibe csinálják a papoktól kezdve a kereszten át a templomokig az egészet.

3. Nem egészen. A démon szónak sokféle árnyalata van, pl. maga az entitás vagy egy vissza-visszatérő negatív dolog (valakinek a démonja). Keleten a démon általában békétlen, ártó szándékú túlvilági entitást jelent, nyugaton pedig specifikusan magát a démont. A Sátán egy démon, az ördög szót nem értelmezem (max. úgy, hogy ördög = démon), a szellemnek meg semmi köze egyikhez sem. A szellem az elhunytak lelke, nem démon. A démonoknak nincs lelkük, pont ettől démonok.

4. A pozitív érzelmek, pl. szeretet, barátság, hit.

5. Csak az van. :) Méghozzá elég összetett, mivel démonok között is sokféle van.

6. Átlagemberként sehogy.

2014. szept. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
0%
A 3-as egy ezoterikus ember. Aki már alkalmazza magán azt amiről én beszéltem az 1+2-ben, és a csere már benne megtörtént, csak még a kezdeti szakaszban van.
2014. szept. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 Laylah ***** válasza:
30%
2: Ez a helycserés dolog is hülyeség. Bocsi, hogy belemagyarázok a hitedbe, de amit én leírok, az nem hit, hanem tudás. Megszállni csak olyanokat lehet, akik kérik, vagy a lelkük, szellemül és tudatuk nem kötődik olyan szorosan a fizikai testükhöz, amennyire kellene, vagy épp nem bánnák azt sem, ha meghalnának. A lényeg a gyengített kapocs. Egy egészségesen élni akaró/szerető embert soha nem fog tudni megszállni semmilyen entitás.
2014. szept. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
52%
0. kérdésnek fel kellett volna tenned, hogy léteznek-e egyáltalán démonok. Én erre azt válaszoltam volna, hogy nem, és tovább már felesleges is boncolgatni.
2014. szept. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 Laylah ***** válasza:
27%

XDDD Erre már inkább nem mondok semmit. :D Képzeld, egyszer sikerült elküldenem egy démont annyival, hogy elfújtam egy gyertyát és felkapcsoltam a villanyt. Többet tudok az egészről mint amit te felépítettél a hiteddel.

Ja, és +1: a démonok nem felsőbbrendű entitások az emberi léleknél, hanem alsóbbrendűek. Tudatosságilag ott vannak a szeren, mivel nincs fizikai testük, ami korlátozná őket benne, de a fejlődésben még nem érték el a lélek szintjét (elementál-lárva-démon-lélek a sorrend, de ezen az emberiség igen csekély hányada ment csak keresztül; pl. én). Az elementálok a különböző elemekből kialakult lények, 0 tudatossággal. Többnyire emberek vagy emberekhez hasonló tudatosságúak teremtik meg őket szolgáiknak. A lárvák magukra maradt elementálok, akik már ösztönökből élnek, nem csak szolgálnak. Mikor ezeknek a tudatosságuk kialakul, akkor lesz belőlük démon. De mint az emberi életszakaszokban, a démonok közt is van különbség, leginkább tudatossági és hatalmi szinten. Ha egy démon képes megtanulni érezni és felfogni a pozitív érzelmeket, akkor alakulhat tovább lélekké és kezdeti meg a leszületések sorozatát.

Ezek alapján egyébként látható, hogy nem gonoszok a démonok, csak tudatlanok még... :) A gyengébbek szoktak megszállással próbálkozni, mert ők még úgymond újak a fronton. A tapasztaltabbak már tudják, hogy felesleges, és csak a fejlődés viheti tovább őket. Mert a démonok célja a fizikai testbe kerülés.

2014. szept. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 Laylah ***** válasza:
7-es válaszom az 5-nek szólt.
2014. szept. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
27%

Ácsi-ácsi, gyerekek!

Há mi van itten, kiteszem a lábam pár napig az oldalról és már hétköznap délután mesélőtáborrá alakul át az oldal?

Hm?

"XDDD Erre már inkább nem mondok semmit. :D Képzeld, egyszer sikerült elküldenem egy démont annyival, hogy elfújtam egy gyertyát és felkapcsoltam a villanyt. Többet tudok az egészről mint amit te felépítettél a hiteddel. "


Erre már inkább én sem mondok semmit!

tanuljatok inkább, és legyetek logikus gondolkodású, racionális emberek, akiket nem lehet mesével megvezetni, mert az ilyenfajta fantáziálgatás nem vezet jóra.

Szóval elő a természettudományos tankönyveket, és hasznosan töltsétek el az időt!

2014. szept. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Laylah ***** válasza:
71%

9: Az egy sarkított mondat volt, némi iróniával. :D Nem mellesleg műszakis vagyok, nem kell bemutatni a természettudományokat. :)

Az a baj, hogy az emberek többsége nem lát tovább az orránál, mert amit nem lát, az nyilván nincs. És ha valaki ennek ellentmond, azt rögtön tudatlannak, álomvilágban élőnek, zakkantnak, stb. bélyegzik. Csak mert tud valamit, amit az illető nem, emiatt kevesebbnek érezné magát, ezért inkább támad. :) A másik nagy csoport a vallásosak, mint az első válaszadó, aki a vallása lencséjén át, torzítva látja az egészet. Én magamat egyébként inkább szkeptikusnak mondanám, csak azt hiszem el, amit tapasztalok (NEM ilyen "hangokat hallok, biztos démon jár a házban" stílusban). Ha valaki azt mondaná nekem, hogy az ég kék, először megnézném, hogy tényleg kék-e, és csak aztán mondanám, hogy igen, igazad van. És vannak a mindenben hívők, mostanában ők a kedvenc humor-témáim. Ashtar, Illuminati, St. Germain és társaik, agyonphotoshopolt, giccses angyalkás-kiskutyás--kismacskás-jézusos-feliratos képeikkel... XD

2014. szept. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!