Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek ha létezik asztrál...

Szerintetek ha létezik asztráltestünk,az állhat sötét anyagból?Talán egy elvesztett végtag "szellemérzete" lehet egy áthangolódása az agyunknak,és ilyenkor már a "sötét" végtagot kezdi el érezni az agy?

Figyelt kérdés

2021. máj. 2. 18:28
1 2
 1/16 Mojjo ***** válasza:

Ezt biztos ebbe a témakörbe akartad kiírni?

Ha igen, akkor a válasz az, hogy nem. Az agyunk elektromos ingereget dolgoz fel, amit a négy alapvető kölcsönhatás közül az elektromágneses közvetít. A sötét anyagról kevés biztosat tudunk mondani, de azt pont igen, hogy az elektromágneses kölcsönhatásban nem vesz részt.

A sötét anyag nem itt lokálisan, a földön valami, hanem kozmológiai távolságokon érezteti a hatását, a gravitációja által.

De szerintem ezt az ezotéria rovatba akartad írni.

2021. máj. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát igen,sokak szerint már majdnem mindent tudunk,csak egy kevés hiányzik,hogy megértsük a világmindenséget.Ezt mondták Newton korában is.Biztos csak az elektromágneses impulzust érzékelheti az agyunk?Bizonyítható,hogy az anyag nem tartalmazhat sötét anyagot?Amúgy igaz,ez elférne az ezo rovatban is
2021. máj. 2. 19:01
 3/16 Mojjo ***** válasza:

@2: Nem hiszem, hogy kijelenthető, hogy majdnem mindent tudunk. Pont az aggyal meg a sötét anyaggal kapcsolatosan nagyon keveset tudunk. De annyit pont tudunk, hogy a sötét anyag a négy alapvető kölcsönhatásból a gravitációsban vesz részt, és azt is, hogy az agy az elektromágnesest dolgozza fel. Igen, ez a kevés biztos dolgok egyike.

De mondom, a fő baj, hogy a léptékeket is elnézted kissé :) Ez olyasmi, mintha arra lennénk kíváncsi, hogy a csillagközi porra lehetünk-e allergiásak.

Plusz az asztráltest egy olyasmi, aminek a létéről - tudományos szempontból - biztosan nem tudunk. Lehet, nem zárhatjuk ki, de egy hipotetikus, véletlen sem bizonyított valami létét olyan hatásokkal magyarázni, amik viszont biztosan nem stimmelhetnek - hát ez nem a siker receptje :) Legalábbis nem a tudomány témakörben.

De közben átkerült a kérdés az ezotéria rovatba. Itt lehet, hogy teljesen más szemszögből teljesen más észrevételeket kaphatsz, amik lehet, hasznosabbak is lesznek a számodra :)

2021. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Grimfox ***** válasza:
77%
A sötét anyagnak olyan tömege van, mint a normál anyagnak(a gravitációs vonzásából következtetve legalább is). Ha az asztrális test ebből állna, az ember testének tömege annyival nagyobb lenne.
2021. máj. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Oké, nagyobb lenne,ha biztosan tudnánk,hogy nincs bennünk sötét anyag.Ha viszont van,ez a kiindulópontunk,plusz nem tudjuk,hogy a galaxisok szétrepülését csak a csillagközi térben lévő sötét anyag akadályozza,aminek a struktúrájára is csak következtetünk.Amúgy Hawking is azt mondta Mojo,hogy már csak az M elméletet kell megtalálnunk a világegyetem megértéséhez
2021. máj. 2. 20:07
 6/16 A kérdező kommentje:
És a tudományosan lemért 21 gramm,amennyivel kevesebb az emberi test a halála után?Nem elgondolkodtató?
2021. máj. 2. 20:10
 7/16 Mojjo ***** válasza:
44%

@5: Hawking nem mondott ilyet :) Az M-elmélet az 5 különböző szuperhúrelmélet matematikai egyesítése, Edward Witten munkája. Nem kell megtalálni, már megvan. Valamit nagyon keverhetsz.


@6: Elgondolkoztató lenne, ha valóban létezne ez a jelenség. De nem létezik. Mindensetre Naomi Watts-ot én is bírom :)

2021. máj. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
1.ezotériában van O_O
2021. máj. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Lehet hogy keverem,de én úgy tudom,az M elmélet megpróbálná egyesíteni a Newtoni fizikát,a kvantummechanika őrült világával.De nap mint nap derülnek ki új dolgok,lehetségesnek tartják,hogy hamarosan át kell alakítani az egész világképünket.Amúgy úgy tudom,egy orvos kéréseit dokumentálva jutott erre a köv.re,hogy 21 grammal kevesebb lesz a tömegünk,nem súlyunk,mert ebbe is belekötsz,látom megrögzött ateista vagy,én sem vagyok vallásos,de nem utasítok el mereven minden ezo dolgot
2021. máj. 2. 20:31
 10/16 Grimfox ***** válasza:
44%
Az a 21 gramm már meg lett cáfolva. Igazából már a kísérletet végrehajtó illető életében.
2021. máj. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!