Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az 1900-as évek filmjein mik...

Az 1900-as évek filmjein mik lehetnek ezek a furcsa "oszlopok"? Egy elveszett technológia?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon szépen digitálisan felújított 4K video. Vannak rajta érdekes oszlopok. Amikor megy a villamos az utak mentén a járdán vannak olyan oszlopok, amik olyanok mint a villanyoszlopok, de keresztbe állnak felül fémcsövek és valami van rajtuk. Még sosem láttam ilyet. Olyan mintha villanyvezetékek lennének, de nem fut rajtuk vezeték. Csak a sima fémcsövek állnak vízszintesen a lámpavason. Egy régi elfeledett technológia lenne?



https://www.youtube.com/watch?v=WFzgE1GFEpQ


[link]


itt is láthatóan balra azok a furcsa oszlopok [link]


2021. jún. 10. 08:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Villany- vagy telefonvezeték oszlop. Vagy mindkettő.

[link]

2021. jún. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
De az oszlopokon nem futott végig kábel, amiket te mutatsz pedig egy csomó kábel van rajta
2021. jún. 10. 08:50
 3/26 anonim ***** válasza:
2021. jún. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Az általad linkelt képeken látok vezetéket, de engem az érdekel amit a filmen látni. Azon pedig nincsen egy vezeték sem, de köszi
2021. jún. 10. 08:59
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, attól a lényeg nem változik, hogy "nem látszik".

De tudod mit, legyen "elveszett technológia". :)

2021. jún. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Egy alternatív oldalon olvastam, hogy ezek éjjel világítottak a levegőből kapott elektromossággal. Volt bennük egy ma már ismeretlen folyadék, ami miatt ezek világítottak. Középkori rajzokon is vannak ugyanilyen póznák, akkor pedig nem volt villanyvezeték és telefon sem, ha jól tudom -.-
2021. jún. 10. 09:15
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket úgy hívják, hogy villanypózna.
2021. jún. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

"alternatív oldalon olvastam"

Akkor egy alternatív kategóriában lenne érdemes feltenned a kérdés.

2021. jún. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Wadmalac ***** válasza:
95%
Bocsásd már meg, légy szíves, az 1900-as évek filmeseinek, hogy nem tudtak 1080p-ben filmezni, hogy te láthasd a kábeleket.
2021. jún. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Egy alternatív oldalon olvastam, hogy ezek éjjel világítottak a levegőből kapott elektromossággal."


Ahha. 1900-ban tele volt vele az utca, de mára elfelejtettük, eltitkoltuk magunk elől...

Add már meg a forrást, hadd röhögjünk ott is egy jót.

Sci-fit, sőt fantasyt kitalálni villanyoszlopokra, ez már csúcs...ja nem, ez az alja.

2021. jún. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!