Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A jövőben a geotermikus...

A jövőben a geotermikus energia kitermelése lesz a legnagyobb hatékonyságú (és legbiztonságosabb) energia előállítási forma?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy a megújuló energiaforrások (pl. szél-,nap-, vízenergia) közül ezt tartják a legígéretesebbnek, és a legkörnyezetbarátabbnak a szakértők, tudósok.


Ti mit tudtok erről? (környezettudatosként nagyon érdekel a témában jártas személyek véleménye)



2021. máj. 20. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A geotermikus energia, ahol rendelkezésre áll (például Izlandon, ahol gejzírekből tőr fel a forró gőz), jó dolog, de nem mindenhol áll rendelkezésre kellő mértékben (például kis hazánkban maximum távhőszolgáltatáshoz, üvegházak fűtésére elegendő) és a hatékonysága főként a gőzturbina hatékonyságától (amit használnak más erőművekben - legyen az fosszilis/biomassza tüzelésű vagy nukleáris reaktor) függ.
2021. máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az energiatermelés stratégiai dolog és, hogy hol mi a jó, ahogy #1-es utalt rá, nem mindenhol ugyanazt lehet a legjobban kihasználni.

Valószínű a geotermikus energia hasznosítási foka nőhet, de ugyanígy a többi megújulóé is.

Szerintem mára eljutottunk oda, hogy sokkal inkább a hálózat fejlesztésére és a tárolókapacitásokra kéne fókuszálni.

2021. máj. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

Én már utaltam erre csak szétszarták a kérdésemet.

<< powered by fanyúl® >>

2021. máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

#3: a kerdesedet te magad sz*rtad szet.


@Kerdezo: a geotermikus energia is fugg a konkret helyszintol. Van ahol gazdasagos raepiteni egy eromuvet, van ahol nem. Ugyanez igaz a napenergiara, a szelenergiara meg a vizenergiara is. Emiatt nem szabad egyetlen iranyba mozdulni, minden kutatast, eroforrast csak egyetlen tipusu energiatermeles kifejlesztesere forditani, hanem a helyi viszonyoknak megfeleloen kell eromuveket epiteni.

2021. máj. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

#3: Hát izé, az nem igazán kérdés volt, hanem olyan "mostpofázzálhülyegyerek" provokáció, szóval nem csoda, hogy nem célratörő válaszokat kapott.


Maga az a kérdés értem, mire akart utalni, és tényleg, ha az emberiség több ezer évig szívná a földmag hőenergiáját minden energiacéljára, akkor sem nagyon tudná észlelhetően hűteni.


Csak az a helyzet, hogy a mag hőenergiájához nem olyan egyszerű és globális a hozzáférési lehetőség.


Izland például szerencsés.


De ahol kilométeres mélységbe kell letúrni, olyan hosszú szigetelt csöveket lenyomni, ilyen nyomásviszonyokkal hőhordozó közeget le- és felpumpálni, ott nem biztos, hogy ez a jó út.


Összességében a nap és szél sokkal hozzáférhetőbb, együtt és nagy kiterjedésű rendszerként még csak nem is durván hullámzó a beszerezhető energiája.

2021. máj. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

#5

"nem igazán kérdés volt, hanem olyan "mostpofázzálhülyegyerek" provokáció"

Tévedsz, komolyan érdekelt volna valami elméleti számítás, mert én sem tudom.

a legkönnyebb minősíteni a másikat úgy egy árva képletet sem írsz le, mert ez dívik sajnos a "tudomány" kategóriában: pofázás az van, ami a csövön kifér, konkrétumok meg nincsenek.

Szépjónapot!

2021. máj. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
59%

"Tévedsz, komolyan érdekelt volna valami elméleti számítás, mert én sem tudom."


Az oké, csak a stílus, ahogy feldobtad.

2021. máj. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!