Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám visszakeresni,...

Hogyan tudnám visszakeresni, hogy volt-e boszorkány a családomba?

Figyelt kérdés
2021. jún. 15. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van erről valami generációk óta öröklődő családi feljegyzésed. Máshogy nem nagyon fog menni.
2021. jún. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Grimfox ***** válasza:
Családi történetek alapján. A legidősebb élő rokont kell kérdezni, aki esetleg emlékszik a saját legidősebb rokonára, akit ismert. Nekem nagyszülő a legidősebb élő rokon, aki a saját nagyszülőjére emlékszik még, és pár apró részletet az egyik dédszülőjéről. Azaz ükszülőig, és valamennyire az egyik szépszülőre is. Ilyen formán, ha több idős rokonod van, akár nagynénik, nagybácsik, kiderítheted, hogy voltak e "furcsa" felmenőid. (hiába a fenti hosszú leírás a visszakövethető rokonokról, nekem nincs a felmenők közt semmi hasonló)
2021. jún. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valóban nagyon jó és izgalmas lenne megtudni, de sajnos igazából ezt sehogy nem lehet kideríteni.
2021. jún. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
100%
Idős rokonok, nagyszülők ismerőseinek a történetei alapján. Nekem pl. az apai nagymamám, dédmamám és apám egyik nővére is ismert volt olyan dolgokról, amiért korábban akár megégették volna őket. Sok gyógynövényt ismertek és használtak, tudtak különböző (fizikai) praktikákkal gyógyítani, nagyanyám állítólag képes volt eltüntetni szemölcsöket meg ilyesmik. Mindezt a falubeli idősek mesélték még apámnak, szóval szájhagyomány útján őrződik meg.
2021. jún. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!

Kiderült, hogy volt.

2021. jún. 24. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!