Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mindenki rendelkezik öngyógyít...

Mindenki rendelkezik öngyógyító képességgel. Akkor miért csak kevesen tudják használni?

Figyelt kérdés

Szándékosan terelték el az emberek figyelmét erről a képességről annak érdekében, hogy irdatlanul meggazdagodjanak a vegyi anyagokból (gyógyszerek, oltások) befolyt összegekből?

Szándékosan nyomják el ezekkel a vegyi anyagokkal az emberi tudatosságot?



2021. jún. 16. 15:51
 1/9 anonim válasza:
100%
Szerintem éppen azért, mert sokan nem hiszik el, hogy van ilyen. Aki elhiszi, hogy működik az alkalmazza is. De van aki biztosabbnak érzi a gyógyszervásárlást.
2021. jún. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Grimfox ***** válasza:
80%

Az ember öngyógyító képessége egy természetes folyamat. Általában ugye magától megtörténik, mivel nagyon bonyolult folyamatokról van szó. Ha valaki szándékosan akarja használni, nagyobb hatásfokkal, akkor ismernie kell a saját teste működését úgy biológiai, mint energetikai szinten. A biológiai szintnél már a többség elbukja a dolgot, így az energetikaihoz valódi hatékonysággal már hozzá sem tud kezdeni. A beavatós gyógyító rendszerek, amik most annyira divatosak, ezt teljes egészében figyelmen kívül hagyják. Létezik olyan megközelítés is, amikor a tudattalan öngyógyítást vezérlő részét hívja segítségül az ember, de ehhez pedig a tudattalant kell megismerni, ami tudományos, és ezoterikus megközelítésű pszichológiai tudást, és újfent energetikai ismereteket igényel. Itt is már a hétköznapi pszichológia résznél elakadnak az emberek, az "ezoterikus" részig el sem jutnak. Ezeket átugorva energetikai módszerekkel kísérleteznek, ami vagy nem működik, vagy többet árt, mint használ.

Az tény, hogy a gyógyszerek eladása nagy pénzt hoz a gyógyszergyártóknak, és erről nem szívesen mondanának le. De a valódi ok az, hogy az emberek lusták egyáltalán elgondolkodni, mi kell a gyógyuláshoz, és gyógyításhoz(ez esetben öngyógyítás). A könnyebb utat választják, akár hagyományos gyógyszeres kezelést alkalmaznak, akár energetikai gyógyászattal próbálkoznak. Ilyen hozzáállással sajnos inkább a gyógyszeres kezelést érdemes választani, mert ebben a felállásban az hatékonyabb, és biztonságosabb.

Sajnos az emberi tudatosságot nem kell elnyomni, mert eleve alig pislákol. Nem azért mert elnyomták, hanem mert nem volt lehetősége soha kibontakozni. Ez igaz azokra is, akik a gyógyszereket gyártják, fejlesztik. Ugyanabban az állapotban vannak, mint azok, akiknek a gyógyszer készül. A piramis csúcsát nem tudom, de lejjebb, ahol tényleg gyógyítás a cél, ott még a jó szándék is megvan. A gyógyszereket kutatók nem részei egy globális összeesküvésnek. Ők csak a saját tudásukkal javítani akarnak mások életén. Hogy ezt valaki(k) kihasználják e, hogy meggazdagodjanak, az más kérdés, és nehezen bizonyítható. Összeesküvés elméleteket gyártani pedig legtöbb esetben időpazarlás. A gyógyszerek esetén is, az eredeti cél az, hogy segítsenek minél több emberen azzal a tudással, amivel rendelkeznek. Ezt a szándékot értékelni kell.

2021. jún. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nem hisz egy x dologban, szinte zéró esélye van véghezvinni bármit. A hit lehet akár az önmagába vetett hit is, nem kell feltétlen misztikus dolgokra gondolni. Tehát, ha nincs hit nincs öngyógyítás.
2021. jún. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, lehet csak én vagyok bolond, de én elmondom az öngyógyító technikámat, fájdalom ellen nagyon jó. Erősen koncentrálni kell az adott testrészre, ahol a fájdalmat érzed, és valahogy lépj be a tudatalattidba (Lehet hülye megfogalmazás, nem vagyok nyelvtan tanár :P), én itt általában mindig azt szoktam mondogatni, hogy ez is csak egy érzés, és nem tudok különbséget tenni az érzések közt (Ezt így most szó szerint xd). Beszarás, hogy tényleg beválik, fogorvosnál is teszteltem, meg egy csomó kellemetlen érzésnél is. Fejfájásra nem nagyon ajánlom, ugyanis nekem nem nagyon sikerül kitartani a koncentrációmat huzamosabb ideig (1-2 óráról beszélek). Ez egyébként esküszöm, hogy nem troll komment, tényleg mindig beválik. Próbáljátok ki.
2021. jún. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Grimfox ***** válasza:
100%

Úgy hangzik, mint az önszuggesztió egy formája. Vagy enyhe önhipnózis, akár. Az pedig tényleg hatékony bizonyos esetekben. Fejfájásnál lehet hogy azért nem működik, mert ahova koncentrálsz, ott egy darabig erősödik a fájdalom. A fejedre pedig szükség van a koncentrációhoz, amit a fájdalom nehezít.

4., ismered esetleg az autogén tréninget? Az hasonló alapötletre épül. Az alap szuggesztiók csak a gyakorláshoz kellenek, utána már saját szuggesztiókat alkalmazhatsz. Lehet hogy kiszélesítené a palettádat. Van róla könyv is, letölthető. Günther Krapf-Az autogén tréning gyakorlata

2021. jún. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 köszi, majd ránézek :)
2021. jún. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Én használom..komolyan műkődik, de ha erős fejfájásom van

nagyon nehéz..szóval nekem még néha kell az algopirin..

2021. jún. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Nálam azért nem működik az önszuggeszió ha fáj a fejem mert nem tudok olyankor koncentrálni..minden nehéz olyankor, nem tudok pihenni sem meditálni sem..ami segíthet h kimegyek a természetbe..komolyan működik..
2021. jún. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tudi333 ***** válasza:
100%

Mert buták az emberek. Hitetlenek. Nem próbálnak ki semmit, nem nézik meg, nem próbálják meg, csak azt mondják, hogy ilyen nincs, mert nincs. Mert valaki ezt mondta, így nőttek fel, ez van bekódolva.

Amúgy van és műkodő dolog és elsajátítható, használható, akár fájdalom megszüntetésére, akár gyógyulásra, bármire.

2021. jún. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!