Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Elgondolkoztatok azon, hogy...

Elgondolkoztatok azon, hogy valóban élő emberek vagytok és van öntudatotok?

Figyelt kérdés

Én a karantén alatt nagyon sokszor gondolkoztam rajta, akár zenehallgatás közben és nagyon ijesztővé kezdett válni.


Olyan merész módon ilyenekbe gondoltam bele, ezeken gondolkoztam (YT videókban látottak még rásegítettek, tovább erősítették a kíváncsiságomat):

- mi lenne, ha nem csak 1 szervezetet irányítanék? (azaz nem csak egyedül önmagam, hanem 2 én lennék)

- mi lenne, ha tudnék más öntudatával, "Én"-jével cserélni? (hogy én lennék az a másik és ő pedig én)

- vajon szimulációban élünk-e, és létezik-e reinkarnáció? (ha létezik, akkor valószínűleg korlátozva van a maximális "Én"-ek száma az univerzumban vagy multiverzumban, így egymás után több élőlénynek kell lennie ugyanannak az "Én"-nek) (esetleg mindenki mindenki lesz, csak cserélődnek az "Én"-ek)

- a reinkarnáció időalapú-e, azaz függ-e az univerzum idejétől, azaz hogy pl. 2073-ban meghalsz, akkor azután születsz meg a következő életedben, vagypedig visszaugorhat pl. Kr.e. 540-be?

- lehet-e emlélezni az előző életre, hogyan, mekkora az esély rá?

- mikor száll az öntudat, az az "Én" bele egy emberbe, vagy egy testbe? Spermium-korban? Embriókorban? Esetleg a gyermekkori amnézia bekövetkeztével? (ugye senki sem emlékszik olyan pici baba korára, kb. 2-3 éves kora előttre. Vajon az felelős az előző élet elfelejtéséért?)


Kapcsolódó linkek:

[link]

[link]

[link]


Szóval ilyeneken gondolkoztatok?



2021. jún. 18. 12:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy valaki gondolkodjon, szükséges az hogy létezzen. Ahhoz, hogy valaki kételkedjen szükséges az, hogy létezzen.

Az öntudat pedig tudtommal 3 éves korra fejlődik ki, persze ez nem úgy történik, hogy ott az öntudatlan baba aztán egyszer csak hopp, öntudata lesz. Ez egy komplex folyamat, leginkább az anyáról való "leválással" kezdődik.

Mikor a baba elkezdi csipkedni az anyja arcát, akkor rá jön, hogy ha a saját arcomat megcsípem az fáj, ha az anya arcát csípem meg az nekem nem fáj, tehát én én vagyok, az anya pedig más.

2021. júl. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
na igen pont ez a jelenség is beparáztatott, ahogy a többi jó pár, amin elgondolkoztam (leírtam őket)
2021. júl. 8. 22:02
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

De hát ez csupán fejlődéslélektan. A gyerekek próbálgatással, felfedezéssel jönnek rá a dolgokra, tanulnak. Már az újszülöttnek is van öntudata, valamennyi személyisége, gondolkodása. Nyilván ez még nem olyan kiterjesztett, mint egy felnőtté és más dolgokban nyilvánul meg.

Szerintem ez nem igazán félelmetes. De te tudod.

2021. júl. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

"ugye senki sem emlékszik olyan pici baba korára, kb. 2-3 éves kora előttre"


Ébrenlét állapotban valóban nem

2021. júl. 17. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Én végig futtatam egy gondolatot, hogy lehet csak a pillanat van és mi az észlelő azt hisszük ennyit éltünk, de mi van ha csak vannak emlékek, de minden egyes pillanatba új az "észlelő" azaz az én, aki pedig az emlékeket szerezte az mind mind egy előző pillanatban élt és csak egy pillanatig van öntudat, aztán jön a következő aki azt hiszi régóta van, de egy pillanat múlva a következő jön a "test" eddigi emlékeivel felruházva lehet bonyolultan fogalmaztam de a lényeg remélem átmegy.
2021. júl. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
ezzel megfogtál, erre viszont még nem nagyon gondoltam
2021. júl. 28. 15:29
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Abba is belegondolhatsz, hogy az agyba kis területek néha meghibásodnak, felejtesz és az agyad kiegészíti a számára legoptimálisabbnak tűnő részlettel, tehát maga az emlékeid egy része is fals.
2021. júl. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
84%
Lehet hogy hamis öntudatod van
2021. júl. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt megfejtenéd, hogy semmi sincs, valaminek mégis kell lennie ha ez itt most így van :o
2021. júl. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
83%
TV, Internet, rádió, iskolala a legnagyobb tömeg manipuláló eszközök. Az interneten az hogy a fórumokon, Youtubeon, Facebookon, influencerek által írt posztokban ki mit lát azon üzleti, pénzbeni, politikai, vallási érdekek sokasága múlik. Az internetet esetében fent van egy illúzió tartva hogy te egymástól független emberek véleményét olvasod ami egyszerűen nem igaz! Különböző adott dolgokban érintett érdeképviseletek minden ilyen közösségi platformon ott vannak és ők irányítják a témákat. Az összes nagy fórumon mesterségesen nyomatva is vannak a témák. A fórumokon ha nem úgy beszélsz ahogy ennek a rétegnek tetszik kicsinálnak. Közösségi oldalakon mint a Youtube ahol evvel keresik a Youtuberek a pénzt meg sem jelenik a kommented. Mesterien megy a ferdítés, dolgok hamis beállítása és tények elhallgatása. Amcsi oldalakon mint a Reddit pofátlanul megy. Egy gusztustalanul manipulált, rabszolgatartó világ. Az ember öntudattal rendelkező rángatható báb, ami nem több puszta fogyó eszköznél más emberek szemében. És egyedül saját magad vagy az akinek valóban számít az életed. Mindenki más számára nem vagy több mint egy eszköz.
2021. aug. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!