Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Holdjegy, Napjegy, Aszcendensb...

Holdjegy, Napjegy, Aszcendensbe mi a különbség, nem a horoszkópot takarja mind?

Figyelt kérdés
2021. júl. 17. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Napjegy: általános tulajdonságaid.

Holdjegy: érzelmek, mások felé viszonyuló adottságaid

Aszc: kinézeted fő adója, hogyan kezeled az érzéseid legbelül, milyen vagy legbelül amiket másoknak nem mutatsz

Mars bolygó: agresszíó, hogyan vezeted le az idegességet

Minden bolygónak van valami kisebb jelentősége, a legjelentősebb a Mars meg még valamelyik, de most nem jut eszembe.

A napjegy kitesz belőled 40%-ot, a hold és azc kb 15-15%, a bolygók pedig 3-2%, attól függ melyik hat rád jobban.

Ezzel foglalkozom, remélem érthetően írtam le. Emellett sok minden van még, de az az alapja sok mindennek.

2021. júl. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Grimfox ***** válasza:
Nem a horoszkópot takarja mind. Részei a horoszkópnak. Ezekből épül fel. Önmagában egyik sem a horoszkópod. Az összes házra szükség van, hogy horoszkópról beszélhess.
2021. júl. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
#1. Ha ezzel foglalkozol állításod szerint, akkor ülj vissza még az iskolapadba.
2021. júl. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
#3 mindent kitanulok ami érdekel. Lehet hülyének nézni, gyermekkorom óta kutattam utána. Mellesleg, te ne akard már megszabni, mit csináljak. Majd a saját gyerekednek. Bár neked azt se nagyon ajánlom..
2021. júl. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nemigazán értem ezt a primitív, agresszív reakciót.


Én pusztán arra céloztam, hogy a tudásod, és megértésed láthatóan erősen hiányos, ezért érdemesebb lenne még tanulnod, mielőtt kárt okozol valakinek, aki hozzád fordul.

2021. júl. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az 1es szépen leírta csak nm jót írt. Mindenkinek változó h mennyi százalékát teszik ki az egyes bolygók jegyek ascendens.
2021. júl. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Grimfox ***** válasza:
Meg amennyire én tudom, az aszcendens a personát határozza meg. A személyiség azon részét, ami látható, kifelé mutatkozik.
2021. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt minden is határozza meg. A napjegyed, a fényszögek. És a többi
2021. júl. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Aszc: kinézeted fő adója, hogyan kezeled az érzéseid legbelül, milyen vagy legbelül amiket másoknak nem mutatsz"


Pont hogy az aszcendenst mutatod a külvilág felé. Rám pl a Holdjegy sokkal igazabb mint a Napjegy, meg az aszcendens. Ez azért mert a születési uralkodó ott van a hold mellett az első házban, ez egyben a hold ura is. És a hold másodura is az első házban van, ami azt az analógiát még inkább beviszi.

2022. júl. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Napjegy = ego, hogyan sugárzol, fejezed ki magadat (amelyik házban van a nap, ott fejezed ki magadat leginkább), felsőbb éned, célok, energiád, kapcsolódás a földhöz, és még az apát képviseli.


Aszcendens = ez az 1. ház, tehát téged mutat meg. Külső vonások (nem úgy értem, hogy pl. azért van szőke hajad, mert oroszlán az aszcendensed, hanem arcvonások, arcforma, stílus), kihívások (karma), nehézségeid, hogyan viszonyulsz másokhoz, mik az értékeid, másoknak hogyan mutatod magadat, mivel járulsz hozzá a világhoz. Jelentősebb a napjegynél.


A Hold pedig a belső gyermek, érzelmi világod, érzelmeid, igazi éned, ezt az éned nem tudod megjátszani. Az anyát is képviseli, megmutatja milyen volt a veled való terhessége.


Big 3-nek, azaz nagy hármasnak nevezzük ezeket a placementeket, hiszen ezek mutatják meg, milyen vagy. Az, hogy melyik a dominánsabb, az függ a fenyszögektől, fokoktól, külső hatásoktól stb. Én például hold-domináns vagyok, (Astro.com-on ki lehet számolni.) tehát a holdban lévő jegy igaz rám leginkább. De persze a többi is.


Mondok egy teljesen random példát:

Nyilas nap, mérleg aszcendens, vízöntő hold.


Egy ilyen ember független, szórakoztató, jó humorú, filozofikus, jó társaság, szereti kifejezni magát, szeret utazni, kalandozni (nyilas nap), társasági ember, akár művészlélek, szeret segíteni, diplomatikus, gondoskodó barát (mérleg aszcendens), legbelül pedig egy egyéniség, nagyon sokat gondolkodik, elégedett, esetleg szokatlan, furcsa szokásai vannak, és megvan a véleménye a dolgokról (vízöntő hold)

2022. szept. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!